PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana okuć HKS 180 na zwykłe rozwierne



michał_kl
21-09-2019, 15:49
Część,

Mam w kuchni przesuwane drzwi, których lewa cześć jest uchylana. Okno było robione w 1998.
Plastiki, szyba jest OK ale rolki, szyny na dole itp. nadają się do wymiany (działa ale niezbyt płynnie, blaszki są trochę zdeformowane).

Wezwany serwis od okien rozłożył ręce. Drugi - przyniósł wycenę, że części serwisowe (rolki doł + szyna), wyjdą 1600zł albo lepiej.
A to tyle samo co nowe kompletne okno.

Pytanie - czy można zachować te drzwi i tylko wymienić okucia, tak żeby zrobiły się z tego zwykłe drzwi balkonowe (bez funkcji uchyłu i przesuwania ) ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
pzdr
Michał

finlandia
21-09-2019, 17:38
Pomijając wszelkie inne "drobiazgi" zacznijmy od rozmiaru: jaką szerokość ma to skrzydło/okno?
Ps. 1600 za nowe okno? Podejrzanie tanio..

IVO333
21-09-2019, 20:28
Jeśli nie jest za szerokie to można, ale zostanie gromadę dziurek po prowadnicach i wózkach. Są kołeczki do zaślepiania, estetyka średnia.

jareko
21-09-2019, 21:07
Podejrzanie tanio....chyba zapomnieli doliczyć robocizny
Realny koszt wymiany nie mniej jak 2tys

jareko
21-09-2019, 22:30
Precyzuje
Koszt okuć i robocizna

michał_kl
22-09-2019, 01:50
Witam,

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o wymiary - mieszkanie jest "w najmie", niestety nie jestem na miejscu. Wymiary tak na oko 2x90 a wysokość z 210cm.
Wycena naprawy - podano mi koszt samych części, więc z robocizną mniej więcej by pasowało (2000zł).
Uszkodzony (zdeformowany) jest dystans w lewym wózku (zdjęcie).Szyna w której jeździ wózek też ma wybrzuszenia w jednym miejscu.
Próby prostowania tej blaszki działają na krótko - po pół roku blaszka deformuje się i są problemy z jazdą.

Najemcy marudzą - i mają rację. Chciałbym to ogarniać bez rozwalania ścian.

W związku z Waszymi odpowiedziami pytania:
- jaki będzie orientacyjny koszt takiego przezbrojenia skrzydła (otwory nie są problem, jakoś to zamaskuję); jaki model miałbym kupić (samodzielna wymiana)
- czy znacie kogoś (w okolicach Bytomia/śląskie), kto mógłby się tego podjąć ?
- czy istnieje jakaś alternatywa (np. dodać osprzęt z innej serii - widzę seria 160/200 jest o 1/3 tańsze)
- czy ktoś potrafi regerenrować takie wózki ? ma to sens ?

poniżej zdjęcia

pozdrawiam,
Michał

jareko
22-09-2019, 03:17
Nie reanimuje się trupa
Sorry albo wymieniasz wszystko plus dodatkowo szynę która też kosztuje a o niej nie wspominałem podając koszt
Albo...oszczędzasz (być może) 50% kosztów i zmieniasz na RU - przy szerokości skrzydła spokojnie się da
Jak się domyślam skrzydło PSK bez wspomagania więc kasetę pod gąsienice masz gotową, otwory po wózkach można zaszpachlowac (są szpachle do PVC)
By dobrze zamontować zawiasy dobrze by było gdy skądś wypożyczysz wzornik choć można samemu się pobawić suwmiarka