PDA

Zobacz pełną wersję : Finisz quatro - klej/podkład pod ciemny tynk silikonowy.



Zig_Zag
24-09-2019, 09:49
Robię obecnie elewację zewnętrzną i mam dylemat, cokół będzie brązowyciemny ( Ceresit-Columbia 6 ) i na południowej ścianie powinien być rzekomo użyty inny klej do zatapiania siatki anizeli tradycyjny, bardziej elastyczny ( w Niemczech to się nazywa "Finish Quatro" ). Wydzwoniłem parę okolicznych składów/hurtowni nie słyszeli o czymś takim.
Czy ktoś zna ten temat?, bardzo zależy mi na czasie pojutrze kończymy cokoły, z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
[email protected]

fighter1983
24-09-2019, 15:10
Robię obecnie elewację zewnętrzną i mam dylemat, cokół będzie brązowyciemny ( Ceresit-Columbia 6 ) i na południowej ścianie powinien być rzekomo użyty inny klej do zatapiania siatki anizeli tradycyjny, bardziej elastyczny ( w Niemczech to się nazywa "Finish Quatro" ). Wydzwoniłem parę okolicznych składów/hurtowni nie słyszeli o czymś takim.
Czy ktoś zna ten temat?, bardzo zależy mi na czasie pojutrze kończymy cokoły, z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
[email protected]
1) mam z Caparol-a Carbonit - dokladnie robi taka robote tyle ze to Caparol a nie Ceresit
2) inny tez powinien byc tynk - w Caparolu to linia Carbopor tynkow - nie wiem jak w ceresicie, ale zwykly "po prostu ciemny" nie da rady ... stale obciazenie woda

Zig_Zag
25-09-2019, 19:50
ale zwykly "po prostu ciemny" nie da rady ... stale obciazenie woda

Co to znaczy, jakie obciażenia wodą?

fighter1983
25-09-2019, 20:47
Co to znaczy, jakie obciażenia wodą?
Woda opadowa, wilgotny grunt, zalegający śnieg

Zig_Zag
25-09-2019, 20:57
Woda opadowa, wilgotny grunt, zalegający śnieg

Nie bardzo rozumiem :(, ciemny tynk jest bardziej narażony na w/w przypadłości, aniżeli jasny?

fighter1983
25-09-2019, 22:09
Mieszasz pojęcia.
1 żaden tynk elewacyjny nie nadaje się na strefy cokołowe
2 ciemne kolory o niskim hbw wymagają pewnych zabiegów i zamian materiałowych
3 strefy cokołowe też wymagają zmian materiałowych że względu na stałe obciążenie woda.
Generalnie dość złożony temat poprawnego wykonania aby to było trwałe.
Łatwiej będzie jak zadzwonisz 661071502 niż opisywać to w każdej możliwej konfiguracji i to z rozpatrywaniem : wymagania systemowe abc a realia na budowie

Zig_Zag
26-09-2019, 08:27
Ok., dzięki bardzo :)