PDA

Zobacz pełną wersję : Fuszerka czy normalka ?



Kalic
26-09-2019, 16:07
Dziś pojechałem (de facto - zachęcony przez szefa firmy budującej) do odwiedzin budowy i takie "perełki" rzuciły mi się w oczy. To normalne przy ceramice i systemie Dryfix czy jednak odwalenie fuszerki? Dodam, że takich niepełnych cegiełek jest więcej. Czy jest to "naprawialne" czy jednak trudne do uratowania?

435212 435213

ciężkiprzypadek
26-09-2019, 21:46
Czy nie za małe to okienko Ci zrobili?

Apacer
27-09-2019, 01:11
Te bloczki ceramiki to oni tylko maczali w misce z zaprawą? :rotfl:

tkaczor123
27-09-2019, 06:16
Zaprawy że ho ho, przynajmniej będziesz miał dobrą wentylację;).
Tak na poważnie to spotkałem się z gorszym murowaniem.
Za murowanie mogę wystawić dostateczny:).
Sprawdź czy ściana idzie w pionie bo to może być większy problem.

Jeremies
27-09-2019, 06:52
Kalic pisze że to w systemie Dryfix więc to nie zaprawa. Ale rzeczywiście dziwnie ustawione te ceramiki. No i wstawione uszczerbione sztuki.

RobertJG
27-09-2019, 10:31
Będzie Pan zadowolony ! :D

Kalic
27-09-2019, 11:13
Kurczę, czytam komentarze i zaczynam się zastanawiać nad jakością wykonania ścian. Skonsultowałem tą sprawę z kierbudem (moim a nie zasugerowanym przez firmę budującą) i zapewniał mnie, że nie widzi tu błędnego wykonania. Zresztą sam był na budowie i oglądał te ściany.
Normalnie mętlik w głowie :confused:

ciężkiprzypadek
27-09-2019, 11:51
Jak kierownik nie widzi problemu, to nie przejmuj się komentarzami, po prostu ,,fachowcy'' są mało dokładni i trzeba mieć ich na oku.

CityMatic
27-09-2019, 12:09
Pewnie , że to fuszerka, wiadomo, że w tej technologi nie stosuje się spoin pionowych ale, pozostawianie takich szpar jest niedopuszczalne.
Zapewne ktoś inny(inwestor) nakazał by poprawę tego stanu - samemu poprzez użycie np piany murarskiej.
435231

Kalic
27-09-2019, 12:16
Pewnie , że to fuszerka, wiadomo, że w tej technologi nie stosuje się spoin pionowych ale, pozostawianie takich szpar jest niedopuszczalne.
Zapewne ktoś inny(inwestor) nakazał by poprawę tego stanu - samemu poprzez użycie np piany murarskiej.
435231

No właśnie zarówno właściciel firmy budowlanej jak i kierbud powiedzieli, że te dziury zostaną wypełnione zaprawą lub pianką. Tylko czy to będzie wystarczające aby zlikwidować mostki cieplne. O to mi głównie chodzi.

CityMatic
27-09-2019, 12:59
Gdyby ściana była jednowarstwowa , miałbym wątpliwości - jednak jeśli wypełnią to solidnie z obu stron, dodatkowo dojdzie warstwa ocieplenia nie powinno być problemu.

Kalic
27-09-2019, 13:17
Gdyby ściana była jednowarstwowa , miałbym wątpliwości - jednak jeśli wypełnią to solidnie z obu stron, dodatkowo dojdzie warstwa ocieplenia nie powinno być problemu.

Trochę jestem uspokojony. Obecnie jest plan aby SSO "przezimować" i na wiosnę robić stan deweloperski. Pojadę więc na działkę, obejrzę wszystkie ściany (zwłaszcza zewnętrzne) centymetr po centymetrze i na planie parteru pozaznaczam sobie miejsca, gdzie ma być wykonane wypełnienie. To tak na przyszłość ku pamięci.

CityMatic
27-09-2019, 13:26
Pojadę więc na działkę, obejrzę wszystkie ściany (zwłaszcza zewnętrzne) centymetr po centymetrze i na planie parteru pozaznaczam sobie miejsca, gdzie ma być wykonane wypełnienie. To tak na przyszłość ku pamięci.
Zgodnie z powiedzeniem "Pańskie oko konia tuczy"
To w pewnym sensie dobre rozwiązanie skoro dom(szereg domów) buduje deweloper, a pilnuje się własnej cząstki za którą przecież nie mało się płaci.
Niekiedy wyegzekwowanie takich prac jest bardzo trudne bo dziury są ....a jak przyjedziesz to będzie tynk, a z zewnątrz powiedzą że uzupełnią jak będą ocieplać i tak znów nic nie zobaczysz bo zasłonią np. styropianem. Jedynym rozwiązaniem jest stanowcze żądanie uzupełnienia tego przed przerwą technologiczną, a po zakończeniu prac murarskich.

Kalic
30-09-2019, 05:41
Jeszcze pytanie w kwestii wypełnienie szczelin - czy powinno to być zrobione zwykłą zaprawą cementową czy zdecydowanie lepszy efekt da np. sugerowana przez CityMatic pianka murarska (lub do niej podobna).
Druga sprawa - w weekend zrobiłem mały rekonesans dookoła budynku i zauważyłem wmurowane takie bloczki. Co mam o tym myśleć, bo wydaje mi się, że coś takiego nie powinno znaleźć się w ścianie (no chyba, że jestem przewrażliwiony :D ).

435322

grv
30-09-2019, 08:14
Nie przejmuj się tym.

KUBEK1978
02-10-2019, 14:15
fajne... można zrobić schowek na kase

Bertha
02-10-2019, 14:52
Albo na blanty.;)

KUBEK1978
02-10-2019, 17:52
tak w ogóle też bóbuje i się zastanawiam jak można w ogóle robić szpary na takich równych pustakach jak porotherm. Przecież to się jedzie jak klocki. U mnie też są szpary gdzieniegdzie na palec tylko że jak panowie chcą polecieć ze ścianami w 1 dzień no to nie dziwota.
Takie wielkie dziury jak ty masz to powinni dociąć z pustaka plaster i wsunąć go na zaprawę.

grv
07-10-2019, 09:27
Takie drobne uszkodzenia mogą być już w pustakach od producenta/hurtowni.

Kalic
31-10-2019, 06:12
Jeszcze jedno pytanie - czy takie pęknięcie ma znaczenie konstrukcyjne (lub przyszłościowo izolacyjne)? Z tego co mi powiedział majster - do pęknięcia doszło w momencie wibrowania betonu.

436538

Jeremies
06-11-2019, 07:46
Jeszcze jedno pytanie - czy takie pęknięcie ma znaczenie konstrukcyjne (lub przyszłościowo izolacyjne)? Z tego co mi powiedział majster - do pęknięcia doszło w momencie wibrowania betonu.

436538

Czy ktoś może się wypowiedzieć bo u mnie też takie pęknięcie wyszło.

CityMatic
06-11-2019, 08:13
Czy ktoś może się wypowiedzieć bo u mnie też takie pęknięcie wyszło.

Nic się nie dzieje. Odpadła jedna z warstw uszkodzonego bloczka. Dla spokoju możesz to miejsce zakleić zaprawą murarską lub przykleić element który odpadł. Pozwoli to tylko zachować równą powierzchnię podczas wykonania izolacji.

Kalic
06-11-2019, 09:21
Widzę, że nie jestem odosobniony w pęknięciach na powstających ścianach :-)
Właściciel firmy budowlanej zapewniał mnie że to nic strasznego, zwykła sytuacja podczas betonowania. To samo kierownik - oglądał postępy na budowie i nie wspominał nic o jakiś problematycznych miejscach (mam nadzieję, że tego nie przeoczył choć ciężko tego nie widzieć).
Wolę być czujny ;-) na jakieś ewentualne (przyszłe) problemy.

436716

KUBEK1978
10-11-2019, 09:01
Ogólnie widzę trochę niechlujną robotę ...pilnuj się i wymagaj !!! bo nie wiem ile dajesz ekipie za dom ale jak średnia cena to mogli by się postarać lepiej . Koło mnie buduje inna ekipa to aż miło popatrzeć .Wszystko równiutkie aż szkoda ocieplać potem i maskować taku kunszt .Nawet słupki są równiutko wylane i dobrze zagęszczone. To świadczy o ekipie. Pilnuj odchyłek które powinny być max 1cm na całej ścianie czy stropach . U mnie np jest dół na 2 cm bo już się kończył beton z betoniarki. Najlepsze jest to że dużo jeszcze wywalili debile na grunt z pompy . A poza tym powinna być zawsze w pogotowiu betoniarka i cement żeby szybko dorobić na miejscu betonu np. te 2 taczki jak braknie gdzieś.

Kalic
13-11-2019, 09:00
Ogólnie widzę trochę niechlujną robotę ...pilnuj się i wymagaj !!!.

Czy piszesz o pierwszym poście (dziury i popękane bloczki w ścianie) czy o pękniętym bloczku w wieńcu? Bo jeśli chodzi o ściany to są załatane pianką poliuretanową a te w najgorszym stanie zostały wymienione.

nankatsu
02-12-2019, 23:34
Eee skoro to Dryfix to czym oni to klajstrowali? Pustaki w tym systemie łączy się na tzw. suchą zaprawę, czyli nic tam nie powinno wyciekać - a już tym bardziej coś "zaprawopodobnego" :D To na pewno Dryfix czy może Profi? Druga sprawa to pęknięcia lica pustaków - moim zdaniem słabo to wygląda i ja bym to raczej reklamował u dostawcy w składzie budowlanym. Też uważam, że ekipa lekko niechlujna skoro lekką ręką wmurowała takie pustaki w ścianę...

Kalic
11-12-2019, 06:17
Taki oto widok po przyjeździe na budowę. Dodam, że ściana była już raz poprawiana (kilka pustaków zostało rozebranych i układano ją na nowo). Normalnie, "ryce opadajo".

438084

KUBEK1978
05-01-2020, 17:10
Nie wiem ile płacisz za to ale jak uczciwe rynkowe pieniądze to to jest do obniżki ceny .Jeszcze pytanie czy te ściany trzymają pion i nie ruszają się pustaki bo to wtedy już dyskwalifikuje robotę. Osobiście to bym podziękował za takie coś.