PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa przed ścianki karton gips



junior2004
27-09-2019, 10:10
Dzień dobry,
chciałbym sam wykonać przed ściankę z karton gips, a będę robił to pierwszy raz i chciałbym dowiedzieć się pod względem technicznym czy myślę nad każdym krokiem prawidłowo.

Mam ścianę i na niech postawić szafę, ale szafa jest za długa i wystaje mi 6cm, wiec chciałbym dobudować te 6 cm z karton gipsu.

435227

Czarne kreski to jest mur, niebieskie karton gips, ołówek ułożenie profili

Kupiłem UW50 na sufit i napodłogę oraz CW50 jako profile pionowe.


Zastanawiam się nad montażem CW50 przy drzwiach normalnie dokręcę do ściany, ale zastanawiam się jak powinno się zamocować profil do sciany od strony szafy

- czy dokręcić profil bokiem, aby było te 5 cm + karton gips 1cm(daje 6cm) w sensie wkręty dać na bocznych sciankach profilu ? czy to bedzie prawidłowo zamocowane. ? tak jak ołówkiem narysowe?

Nurtują mnie różne myśli, jeśli możecie sprostujcie mnie:

1) do każdego styku pomiędzy profil a mur/posadzka naklejam na profil tasmę akustyczną ?
2) Taśmę ślizgowa naklejam na samym początku przed montażem profili i płyty na mur i sufit?
czy po zamontowaniu profili i dokręceniu płyty doklejam tasmę slizgową do sciany i czy następnie zaciągam gips na te łączenia i zakrywam tasmę gipsem ?
czy jeszcze coś powinnienem nakleić na tasmę slizgowa ?

3)Na łączeniach profili CW i UW wkręcam wkrety ? kiedys przeczytałem czy obejrzałem na youtubie ze nie skręcamy.
4) Wykończenie: Gipsuje połączenia miedzy sciąną a płytą czy muszę kupić zaprawę do spoinowania czy akrylem się wykańcza?
i na sam koniec gruntuje całą zabudowę i zaciągam gipsem a następnie maluje ?


Proszę o wskazówki
Pozdrawiam
Marcin