PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja garażu ogrzewanego



jestemdomel
28-09-2019, 13:44
Cześć. Mam dylemat, bo będę budował garaż na konstrukcji drewnianej i nie wiem jak do końca ugryźć izolację ścian i podłogi.
Otóż poczytałem trochę w Internecie i reasumując nie opłaca się izolować garażu nieogrzewanego -zgoda.
Ja jednak chciałbym dać tam kaloryfer podłączony do kotła w domu i utrzymać chociaż przez parę godzin dziennie przyjemną temperaturę. Będzie tam samochód, warsztat i siłownia, dlatego fajnie jakby w zimę nie było nie wiadomo jak zimno.

W zamyśle moim chcę aby wyglądało to tak:
Dach zielony, tj. osb + EPDM + powierzchnia czynnie biologiczna (dobrze izoluje w zimę, dobrze chłodzi w w lato). Dach poprzez wymóg prawny musi u mnie być taki a nie inny.

Co do reszty:
Podłoga najlepiej jakby była z kostki brukowej, bo wylewka za dużo mnie wyjdzie pracy i kasy

Na ściany myślałem osb + styropian + elewacja, bo raz, że mi się bardziej podoba elewacja od deski elewacyjnej. Teraz tylko pytanie czy nie izolując podłogi jest sens pchać się w styropian na ścianach czy dać deskę elewacyjną i po kłopocie?
Pozdrawiam

jestemdomel
28-09-2019, 13:46
A i zapomniałem dodać, że garaż będzie stykał się z domem 2 ścianami o łącznej powierzchni ok. 10m2 a całość garażu to 35m2

_arek_
28-09-2019, 19:23
Jeśli nie chcesz tego wogole izolować to taki grzejnjczek nie wiele da. Lepiej chyba wypadlaby jakaś klimatyzacja/nagrzewnica. Szybko nagrzeje powietrze.

jestemdomel
29-09-2019, 15:41
Dach będzie zaizolowany tak czy siak ziemią, ściany też chciałbym z 10cm dać, więc kwestia czy jak ziemia nie będzie zaizolowana to czy to wszystko kupy się będzie trzymać