PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana umiejscowienia przyłącza? Czy istnieje taka możliwość?



Tygus
28-09-2019, 23:04
Witam,

na wstępie opisze sytuacje w jakiej obecnie znajduje się. W 2009 roku kupiłem działkę zasilona ASX'em faza +pen i całe przyłącze było umiejscowione na słupie..Kilka lat temu, a dokładniej w 2013 roku wstawili dla mnie i sąsiada nowe przyłącza(dokładniej przy jego posesji w najdalszym punkcie od mojej działki). Nie dostałem żadnej informacji od PGE na temat zmiany przyłącza (sąsiad budował się i zgłosił zapotrzebowanie na przyłączenie jego działki)

Obecnie chciałem się tam pobudować i stwierdziłem, że przydałoby się pociągnąć WLZ'ta ziemią, niestety napotkałem tutaj na odmowę sąsiada. (Nie dostałem od niego pozwolenia na przejście przez odstąpiony przez niego kawałek posesji). PGE wyliczyło mi że projekty+pozwolenia+nowe przyłącze będzie kosztowało mnie 10 tys, i będę miał skrzynkę w płocie.

Czy mogę coś z tym zrobić? Czy PGE może postawić skrzynkę tam gdzie chce, bez informacji osób, których to przyłącze dotyczy (nie dostałem żadnej informacji o tym), a zauważyłem to dopiero teraz jak złożyłem wniosek o zwiększenie mocy przyłącza.

domsat
29-09-2019, 21:25
Jest możliwość zmiany umiejscowienia przyłącza - PGE Ci to pokazało, a że będzie to kosztowało 10k zł to już inna sprawa. Zamieść plan działek z naniesionymi przyłączami.