PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BENEDYKT pracownia MG PROJEKT



greg_25
14-05-2005, 20:20
Czesc,

Poszukuje osob, ktore buduja, lub wybudowaly projekt Benedykt. Chcialbym wybrac ten projekt i jestm ciekaw waszych opinii na temat tego projektu i jego realizacji. Prosze o odpowiedz.
Podaje Link:

http://nowydom.onet.pl/3779,0,projekt.html

Pozdrawiam,

Greg

[email protected]

mario_pa
14-05-2005, 22:05
Jeszcze nie buduję, ale jestem na etapie wyboru nowego projektu (kolejnego projektu).
Na pewno nie będzie to projekt Benedykt :wink:

Odnośnie projektu:
1) Sam mówisz stwierdzić czy spełnia twoje potrzeby użytkowe? Jeśli na 99% będziesz pewny, że tak i wszystkie,
(czego serdecznie życzę) opinie innych będą zbędne.
2) Koszty realizacji nie będą niskie - ale być może nie stanowi to dla ciebie problemu.

Wg mnie:
1) pomimo tak dużej powierzchni (szczególnie na parterze), nie jest optymalnie zaprojektowany
pod względem użytkowym np. brak wydzielonej sypialni dla rodziny na dole (zamiast na piętrze).
2) na plus weranda dostępna centralnie z salonu. Ładny klasyczny projekt.
3) powiem szczerze, nie widzę tu powalających rozwiązań, z jednej strony ładna klasyka, z drugiej klasyczna nuda.
Zobacz np. mój stary projekt, podobna powierzchnia użytkowa na mniejszej przestrzeni. (też klasyczna nuda :wink: ) http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=46163

Odnosnie kosztów: sam właśnie rezygnuję z projektu ok. 270 m2. Nie chce, żeby dom mnie
wykończył finansowo :) , lepiej go wykończyć samemu.

greg_25
14-05-2005, 23:16
Czesc,

Dzieki za podzielenie sie opinia. Prosze o kolejne komentarze odnosnie projektu, kosztow realizacji itp.

Pozdrawiam,

Greg

greg_25
24-05-2005, 21:29
Czy moglby ktos jeszcze wyrazic swoja opinie na temat tego projektu? Co sadzicie o rozmieszczeniu pomieszczen, co ewentualnie zmienilibyscie itp. Czy myslicie, ze projekt jest ogolnie udany? Mnie sie osobiscie bardzo podaba, ale chcialbym poznac Wasze opinie.

Dzieki i pozdrawiam,

Greg

Kasik30
25-05-2005, 07:44
Drogi, piękny i na czasie :wink:

fprefect
25-05-2005, 12:11
Witaj
Zwrócił bym uwagę na połącząną jadalnię z pokojem dziennym. Razem mają 51 metrów... łał... jednak w środku pomiędzy nimi przebiega trakt komunikacyjny i tak na dobrą sprawę z tych 51 metrów zostaje fajna jadalnia i taki sobie pokój dzienny.
Pozatym bryła okej.... modna i na czasie
No i zapewne będzie kosztowac tyle ile ma kosztować;-)
Pozdrawiam

aasz
01-02-2006, 07:04
Czy ktos wybral ten projekt ?

ave!
01-02-2006, 17:57
Czy ktos wybral ten projekt ?
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1113/index.html 8)
skomplikowany :o

nodi
01-02-2006, 19:22
rowniez uwazam ze skomplikowany. Osobiscie wole salon z jadalnią na planie kwadratu lub prostokata - i parter bez roznic wysokosci posadzki. Jesli podoba ci sie ten styl to zobacz korala z mtm styl:
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/koral/default.asp?id=81
z zewnatrz sa bardzo podobne - natomiast w srodku koral wydaje sie byc prostszy - ale wszystko zalezy od potrzeb i gustu.

szachista
19-02-2006, 19:56
Witam Was

i prosze o konstruktywną krytykę projektu BENEDYKT:
http://nowydom.onet.pl/3779,1,projekt.html

Bardzo liczę na pomoc, bo praktyczne rady są dla mnie najważniejsze !!!
Poza tym wierzę w Forum Muratora, bo dużo ciekawych rzeczy już tu wyczytałem.

Szczególnie interesuje mnie:
PATER:
- czy dobry rozkład pomieszczeń (praktycznie)
- wielkośc garażu
- pomiesczenie gospodarcze
- czy zrobić wyjście z tyłu garażu
- czy pomiędzy salonem a jadalnią nie ma za dużo przestrzeni na komunikację
- rozwiązanie komunikacyjne przy wejściu
PODDASZE:
- czy nie za mały korytarzyk
- aż dwie duże lukarny
- łazienki w narożnikach
OGÓLNIE:
- przejscie z dołu na górę (schody)

Poza tym wszystkie inne uwagi będą także bardzo cenne !


Pozdrawiam serdecznie,
Szachista

link1
20-02-2006, 21:05
Witam
Spoko chałupka, tylko jakoś duże otwarte powierzchnie, tak więc trzeba się przygotować do odpowieniego ogrzewania. Taras strasznie wbudowany do wewnątrz domu, szkoda powierzchni. Góra jest wg mnie ok przecież ten hol ma 18 m2. tylko czy powierzchnia jest podana po podłodze czy po uzglęnieiu pomiarów na poddaszu. Tak czy tak jest fajny, ale z lukarn nie rezygnuj bedzie badziewnie wyglądał.
Link

zielonooka
20-02-2006, 21:55
a moze konstruktywna pochwale?:D

a tak serio - 2 rzeczy troche dyskusyjne (nie zeby wada ale cos na co trzeba zwrocic uwage) wedlug mnie - schody cos tak ... duzo zajmuja miejsca (albo takie sprawiaja wrazenie na rysunku)
dwa - duze przeszklenia w salonie - ladnie wyglada ale trzeba zainwestowac w bardzo dobre jakosciowo (czytaj drogie) okna (cieplo i zabezp przed wlamaniem) i ładne (czytaj drogie :wink: ) bo to glowny element domu rzucajacy sie w oczy

dosyc duzy hall - ladne wrazenie przestrzeni ale ...nie do wykorzystania bo krzyzuja sie 2 drogi komunikacyjne


pytanie - od ktorej strony macie wjazd na dzialke? bo to typowy dom pasujacy na dzialke z wjazdem od ponocy albo wschodu (proj. lustrzany).
(choc z kolei sypialnia od zach - roznie na to sie patrza)

projekt nie najtanszy (sam zauwazyles np lukarny ) ale ba ladny dla oka
no coz cos za cos :)

lazienki w narozach na poddaszu - pasuja do ukladu wod na parterze (kuchnia i pom gosp)
ladnie odizolowana jadalnia z kuchnia od salony - otwarte wnetrze ale wyraznie wydzielone

no to takie przemyslenia na 1wszy rzut oka:)

zielonooka
20-02-2006, 22:00
Witam
Taras strasznie wbudowany do wewnątrz domu, szkoda powierzchni.
Link

ha! nie zgodze sie! stanowczo polecam czesciowo osloniety i zadaszony taras- bardzo, bardzo duza praktycznosc:)
a to ze wkomponowany w bryle domu wg mnie duzy plus...pozwala lagodnie przesc od pomieszcen mieszlanych do ogrodu - stopic te 2 przestrzenie w jedna ;) , polaczyć

link1
20-02-2006, 22:08
Zielonooka masz pewnie masz dużo racji ale pamiętaj iz tej powierzchni używasz nie więcej niż 0,5 roku / rok. a w środku jest sie okrągłe 365 dni, tak więc jeżeli w zadensposób nie ogranicza cię powierzchnia dzialki to śmiało w ogód. Ale decyzja należy do inwestora i on niech zacznie rozwarzać które plusy warzniejsze. Jak zwykle najlepszy złoty środek.
który dla wielu w róznych miejscach leży
pozdrowionka

link

maniowka
21-02-2006, 20:14
Benedykt jest rewelacyjny!! Uważam, że bez porównania ładniejszy od tego korala - takie jest moje zdanie.
Też się nad nim zastanawiałam lecz wybrałam Prometeusza z Domusa- jest podobny w środku. :D
Cały efekt właśnie w salonie!!!

szachista
22-02-2006, 08:28
Dziękuję za opinie !

Ma jeszcze pytanie o wielkośc salonu na dole.
Trudno mi tę wielkość jakość "wyczuć".

Czy jest wg. Was wystarczający ?
- ustawny chyba jest (ze względu na wyjście na zewnątrz trochę w rogu)
- jednak nie wiem czy nie przydałby się troszkę wiekszy ? (choć żona mówi, że wystarczy :) )

Pozdrawiam,
szachista

Alis31
22-02-2006, 10:51
Link masz napewno rację z tym tarasem ale to jest duży dom co innego mały to wtedy każdy cm ważny.

zielonooka
22-02-2006, 11:01
szachista nikt Wam nie odpowie czy "wystarczy" bo nie wiadomo jakie macie potzreby zainteresowania, jak duza rodzine, jak spedzacie czas itp :wink:
no chyba ze sie ...tu nam przedstawisz:P


ps. jak zona mowi ze wystarczy to wystarczy :wink:

tak obiektywnie.. chyba tak...

zielonooka
22-02-2006, 11:04
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63392

gourmand
22-02-2006, 19:45
Chciałeś to masz. Popieram ZIELONOOKĄ, dom bogaty i dostojny, lukarny dodają uroku i nie rezygnuj z nich. Dwie rzeczy wymagają przemyślenia. Zakładam, że stać cię na ten dom, zatem samochody którymi jeździsz napewno wygodnie się tam nie zmieszczą. Rada, szerokość w środku min. 6m. a długość powiększ o metr.
Rzecz druga, spotkania towarzyskie często odbywają się w gronie 12-14 osób, zatem stół, który na schemacie jest odpowiedni, należało będzie powiększyć. Obawiam się, że wtedy wyjście z kuchni będzie zablokowane przez gości, więc gorące flaki kościołowy garnitur szefa lub kreację teściowej nie raz mogą przyozdobić. Myślę. że lekarstwem na to może być zmniejszenie wcięcia tarasu i tym samym powiększenie szerokości jadalni. Pozdrawiam.

zielonooka
22-02-2006, 20:06
gourmand
szerokosc jadalni to ok 4 metry, duzy stól powinien sie zmiescic (wydaje mi sie ze to stól troche nie w skali wyrysowany) nie musi byc tez tego regaliku po lewej stronie
:lol: wychodzi ze bronie tarasu jak lew:D

Bełatka
22-02-2006, 20:31
Piękny dom, ja zwróciłabym uwagę na dobre rozplanowanie kuchni w przyszłości. Ta przestrzeń pośrodku się chyba marnuje , bo ile osób może mijać się swobodnie , lub jednocześnie pracować w kuchni. Tą pustą przestrzeń trzeba przecież ogrzać , a może jakaś wyspa?

tere
03-03-2006, 12:37
Bryła budynku bardzo ładna. Położenie budynku względem stron œwiata- Wejœcie do budynku powinno być raczej od strony zachodniej, ewentualnie północnej. Dom nie należy do najtańszych- ze względu na dach. Z lukarn nie rezygnuj sš ładne. Balkon nad wejœciem pełni rolę daszku (ważna rzecz) i raczej rzadko się z niego korzysta.

Wygodny garaż na 2 samochody powinien być zdecydowanie szerszy- minimum 6,5m W przeciwnym razie pasażerowie będš musieli wysiadać z samochodu przed domem, a kierowca będzie musiał uważać aby wysiadajšc nie obić drugiego samochodu. Rozważyłbym też przesunięcie drzwi pomiędzy garażem a domem w okolice końca garażu tak aby nie wchodzić prosto na samochód. Rozważ też Wydłużenie garażu o 1m.

Zlikwidowałbym œciankę pomiędzy pomieszczeniami 9 i 10- oszczedzasz na kosztach (2 x drzwi i œcianka) i nie robisz tylu zakamarków w domu- łatwiej jest utrzymać wtedy porzšdek a połšczone pomieszczenie łatwiej i wygodniej zagospodarujesz. Rozważ zamianę okna z pomieszczenia 10 na dodatkowe drzwi do ogrodu (lub zrób drzwi z garażu-jeœli będzie wydłuzony). Mam podobny układ i dosyć często korzystam z tych drzwi.

Kuchnia/spiżarka/przejœcie do jadalni sš raczej wygodne i nic bym nie zmieniał (na wyspę na œrodku jest za mało miejsca)

Reszta pomieszczeń na dole- raczej OK (choć nie jestem zwolennikiem aż tak otwartych przestrzeni)
Taras częœiowo zadaszony to œwietna sprawa- sam taki mam :) i korzystam z niego często (oczywiœcie jak jest ciepło). I nie chodzi tutaj o osłonę przed deszczem tylko przed słońcem.

Góra- rozkład pokoi i łazienek jest dobry. Wanny jednak nie ustawiałbym pod samym narożniku, bo jest tam za nisko i nie da się stnšć w takiej wannie- przećwiczyłem to u siebie. Ustaw je w narożnikach koło pokojów 3 i 2.

LESS
28-05-2006, 21:21
Szukam osób które budują lub zbudowały już dom wg tego projektu :D

wicio
19-09-2006, 17:05
Witam,
Czy ktoś może wybudował któryś z tych dwóch domków ? Prosze także o Wasze uwagi na temat funkcjonalności pomieszczeń, rozkładu ?

link do BENEDYKT II
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/benedykt2.html#rzuty

link do BENEDYKT III
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt3/benedykt3.html#rzuty

Pozdrawiam

wicio
20-09-2006, 19:48
A czy ktoś może wybudował projekt BENEDYKT II

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/benedykt2.html#rzuty

TomekM05a
23-09-2006, 19:16
Benedykt jest rewelacyjny!! Uważam, że bez porównania ładniejszy od tego korala - takie jest moje zdanie.
Też się nad nim zastanawiałam lecz wybrałam Prometeusza z Domusa- jest podobny w środku. :D
Cały efekt właśnie w salonie!!!


Nie wiem czy cos pomogę, ale:
Tez rozwazałem Benedykta i Korala. :D
I wybrałem Niewielkiego M05a. :-?

TS147
25-09-2006, 14:59
A czy ktoś może wybudował projekt BENEDYKT II

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/benedykt2.html#rzuty

Na ile szacujecie koszt budowy do stanu zamkniętego Benedykta II? Jest mniejszy od Benedykta a co za tym idzie pewnie tańszy (ma także 1 lukarnę mniej)?

Pzdr,
TS

maksym1001
08-02-2007, 13:53
Poszukuję wybudowanego lub w budowie domu benedykt z mgprojekt w okolicach Poznania. A może ktoś przymierza się do budowy tego projektu i chce podzielić się swoimi uwagami.

Pozdrawiam

Robert

matthet
19-02-2007, 22:45
Odgrzewam temat.
Czy ktoś z Was wybrał projekt Benedykt (w dowolnej wersji) i zaczął jego realizację?

Pozdrawiam
MAciek

MB_Gdynia
19-02-2007, 23:53
Hej
Ja wybralem Benedykt II ale nie wiele Ci pomoge, gdyz jestem w fazie zakupu projektu. Oczywiscie sporo bede robil przerobek (np. podniesienie dachu, zwiekszenie powierzchni garazu - dodatkowe pomieszczenia gospodarcze + chlodne winko :), zastanawiam sie nad piwnica pod garazem, ...). Mam wstepny projekt rzutow, moge podeslac na priv. Pzdr

matthet
21-02-2007, 22:57
Z przyjemnością zerknę na Twój projekt rzutów.
Prześlij mi na prv.

Dagne
22-03-2007, 21:09
Ja też, ja też!!! :) Przesłałam mail na priv, będe bardzo wdzięczna za rzuty, bo juz startujemy z poważnymi poczynaniami z architektem. Jutro pierwsza wizyta:)
Pozdrawiam wszystkich Benedyktofilów,
Dagne

future74
25-03-2007, 19:49
Proszę o Wasze opinie co do Benedyktów z MG Projekt. Według naszego gustu zdecydowaliśmy się na wybudowanie jednego z Benedykta. Projekty te są w naszej ocenie najładniejsze i funkcjonalne. Najbardziej podoba się nam Benedykt III. Wiem jednak, że wszystkie projekty Benedykt niewiele się różnią. Zapewne wszystkie one mają i zalety, i wady. Może już ktoś wybudował jednego z nich, a może buduje już taki domek. Będę wdzięczny za rady i może jakieś zdjęcia. My będziemy budować pod Warszawą w gm. Lesznowola. Chciałbym pomocy od dobrych i mądrych ludzi, żeby w trakcie realizacji projektu nie wpaść w DUŻE PROOBLEMY.http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt3/images/benedykt.jpg
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt3/index.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt/index.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/index.php

Aaricia
27-03-2007, 21:37
Witam,
jak juz pisalam w innym poscie, przymierzamy sie z mezem do zakupu projektu i budowy Benedykta III. Maz jest optymista, jesli chodzi o koszt budowy, ja jestem przerazona, bo powoli dochodzimy do 700 tys. zl. Kochani, podzielcie sie swoimi informacjami na temat wstepnych szacunkow tejze budowy. Zakladamy instalacje pompy ciepla i wentylacji mechanicznej w cenie 120 tys., dobre materialy wykonczeniowe, drewniane okna, drzwi, dachowke karpiowke. A jakie wy bedziecie mieli ogrzewanie?
Pozdrawiam !!!
P.S. Jestem z Poznania

Aaricia
27-03-2007, 22:19
Niestety ja dopiero przymierzam sie do kupna tego projektu, jak skonsuktuje z architektem ewentualne zmiany, dam znac. Na ile szacujesz budowe? W sensie kosztu.

P.S. Rowniez jestem z Poznania, budujemy przy Puszczy Zielonce. Pozdrawiam.

future74
31-03-2007, 11:30
Witaj Aaricia,
Ja jestem też optymistą ale naprawdę bardzo rozważnym. Małżonka chyba jest tak jak Ty troszeczkę przerażona. Cieszę się, że możemy wymienić opinie i doświadczenia na przyszłość. Cały czas jesteśmy przy Benedykcie III. Jednak rozważamy różne wersje, bo niestety Benedykt III ma tylko jeden garaż. Nie mamy możliwości dobudować drugiego garażu do Benedykta III, bo szerokość naszej działki to 28,5 metra. Chciałbym zostawić jednak ciut więcej, niż tylko te przepisowe 4m albo 3 m. Również w tym roku będziemy "podciągali" z głównej drogi do naszej i sąsiednich działek media, kanalizację, wodę, gaz i prąd. W związku z tym mamy trochę czasu na zaprojektowanie tej inwestycji i samej naszej działki. Tak więc ogrzewać będziemy gazem. Również zakładamy możliwość zbudowania systemu kominkowego Cieplik z Dospel-u. Rozważamy taką możliwość. MG Projekt, w tym Benedykt współpracuje z Dosepel-em. Na etapie wprowadzania zmian, o których wyżej w poście, będziemy projektowali system i koszty jego montażu. Co do kosztorysu, to jeszcze go nie wykonywałem. Jednakże mamy już plan budowy domu, który nie zmieni się. Po pierwsze planujemy stworzyć trzy części kosztorysu. Pierwsza dotyczyć będzie stanu surowego otwartego. To na tym etapie chcę kupić najlepsze materiały. Druga będzie miała dwie wersje, jedną bogatszą, drugą uboższą dotyczącą stanu zamkniętego i trzecia wersja też bogatsza i ta druga dotyczyć będzie wykończenia budynku. Myślałem o oknach z drewna. Rodzice zakupili do swego domu okna z drewna, supper niby supper, a dziś namawiają mnie, że nic tak tam nie ma super. Dziś jeszcze nie rozpocząłem liczenia kosztów, bo obserwuję skaczące ceny materiałów na rynku. Rodzice mając więcej czasu spędzają więcej czasu na obserwacji cen w składach. Ze słyszenia wiedzą, że sprzedawcy często nie mogą dostać zamówionych ilości, bo producenci widząc koniunkturę ograniczają podaż, windując ceny. Czy to prawda, nie wiem. Taki podział kosztorysu na wersje umożliwi mi pełną kontrolę wydatków, a przede wszystkim ograniczy sferę marzeń co do naszych zachcianek.
Proszę Cię co myślisz o zmianach, które chcemy wprowadzić w Benedykcie?
Jaki planujecie kąt dachu, no i jego kolor i kolor budynku?
My będziemy budować się pod Warszawą. Z treści postów wiem, że pod Warszawą gdzieś stoją Benedykty II. Chciałbym je zobaczyć, a najbardziej chciałbym spotkać się z Dagne. Ona była i jest na bardziej zaawansowanym etapie. Może ona coś więcej powie o Benedyktach. Również wiem, że chyba są osoby budujące Benedykty pod Poznaniem i Wrocławiem. Chciałbym z nimi również nawiązać kontakt.
Czekam na Twoje dalsze opinie. Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.
Pozdrawiam. Artur.

future74
31-03-2007, 20:45
Witam,
Mam do Ciebie maksym1001 pytanie, czy jesteś zdecydowany już na Benedykta, czy na Benedykta II, III, IV. Czy byłeś już u architekta i czy rozważałeś przeniesienie kotłowni z części południowej do części południowej, bądź do pomieszczenia technicznego za garaż. Czy może masz kontakt z Dagne z forum Muratora? Ona chyba jest na trochę dalszym etapie niż my.
Pozdrawiam.

future74
31-03-2007, 23:59
Witajcie,
Proszę Was o informacje, czy ktoś z Was nabył i realizuje przez 2006 i już w 2007 roku którąś z wersji projektu Benedykt. Wybraliśmy Benedykta III. Proszę dajcie znać i może jakieś już uwagi co do projektu. Jakie wprowadziliście zmiany w trakcie projektowania i realizacji.
Pozdrawiam.

Dagne
03-04-2007, 16:06
Witam,
Niestety na dużo dalszym etapie nie jesteśmy, ponieważ trwają walki z geodetami:D Projekt, owszem, poszedł już do Pani architekt, która m nanieść tonę zmian, które wprowdziłam do projektu.

Po pierwsze uwaga na wentylację. W Benedykcie 2 jest źle zrobiona, na przykład w spiżarni nie ma jej wcale:o.

Po drugie w łazience przypisanej do głównej sypialni wypada na samym środku słup. Musieliśmy nieźle nakombinować, żeby robic z niej łzienke gościnną (gdzie ważniejsza jest kabina prysznicowa niż relaksująca wanna), a z łazienki gościnnej naszą, włąsną, z wejściem z garderoby. Nie zmieściło by mi się tam wiele rozwiązań, które postanowłam zrobić w naszej łazience (np. prysznic zabudowany a nie kabina kupowana).

Jeśli chodzi o kotłownię (mówię cały czas o projekcie Benedykt 2) to połączyłam obydwa pomieszczenia przy garażu w jedno. Podzielone to były małe klitki, a tak uzyskałam duze, dobrze wentylowanie pomieszczenie (jest okno) na spiżarnio-pralnię. Piece teraz sa tak czyste i estetyczne, że nie musza zajmować oddzelnych pomieszczeń. No chyba, że na olej opałwy, bo sa bardzo duze. My decydujemy sie na gaz. W obecnym domu mamy olej i obiecaliśmy sobie "Nigdy wiecej".

Ogólnie pojawia sie w projekcie kilka defektów. Ale to chyba w każdym gotowym projekcie tak będzie, zwłaszcza jeśli chcemy wprowadzić w nich zmiany. My, tak jak pisałam wcześniej, zabudowujemy podcień, co wiąże sie ze zmianami konstrkcyjnymi, a te jak wiadomo ciagną za sobą szereg problemów.

W tygodniu po świetach mamy kolejne spotkanie z architektem, ciekawe co nam powie. Mam nadzieję, że nie znalazła kolejnych błędów. Z budową mam nadzieję wystartujemy na początku czerwca, wtedy będe miała więcej pożytecznych informacji.

Aha no i koszty budowy. Sugerowana wycena MG projektu to 223 923 pln za materiały i 85 000 za robocizne. Biorąc pod uwagę ostatnie tendence cenowe radze doliczyć minimum 30%:( My szacujemy (tak na oko) jakieś 450 000- 500 000 pln, ale oczywiście nie będziemy konczyc wszystkiego od razu, tak "do zamieszkania na poziomie "nie mamy wszedzie żywego betonu i folii zamiast podłogi" " to około 400 000, tak do całkowitego wykończenia to około 500 000

Pozdrawiam i powodzenia.
Dagne

maksym1001
04-04-2007, 09:36
Witam !

My oddaliśmy już projekt do starostwa. Cały projekt przerabiałem sam. Wzorowałem się na Benedykcie II z dużymi zmianami. Pogłębiłem cały dom o 40 cm w osiach. Balkon z tyłu nie cofałem tylko pociągnąłem występ ze ściany do samej góry.( kwestia doizolowania części na salonem ). Powiększyłem optycznie salon poprzez skrucenie ściany przy schodach. Ścianę z kominem przesunąłem o 60cm w kierunku kotłowni ( powiększony salon ). Zlikwidowałem spiżarkę i powiększyłem wiatrołap.Wejście do łazienki i gabinetu od strony schodów. Połączenie pomieszczeń za salonem w jedeno większe. Na piętrze w miejscu łazienki przy pokoju - garderoba. Ogółem na piętrze trzy duże pokoje + dwie garderoby ( rodzina 2+1 ) oraz jedna łazienka. Dołożenie okna dachowego na klatce. Wydłużyłem oraz poszerzyłem garaż ( dwie bramy pojedyńcze ). Wejście cofnięte o 25 cm w całości pod balkonem. Dołożyłem okienka 60 x 120 w łazience od frontu oraz w wiatrołapie ( wskazana symetria). Dodam, że ściana będzie trójwarstwowa. Zaczynam maj lub kwiecień. Jeszcze jedno na salonem przełożony HEA 320mm. Dodany słup 35x35cm przy kuchni/jadalni, który według obliczeń przenosi 30 ton!
W razie pytań proszę na priv. Mam kilka wizualizacji.

Pozdrawiam

Robert

wicio
06-04-2007, 16:08
Witam

Czy mógłbym prosić o podesłanie wizualizacji, o których piszesz ?
[email protected]

Aaricia
10-04-2007, 13:45
Maksym1001, rowniez poprosze o wizualizacje na maila [email protected]. Gdzie w Wielkopolsce bedziesz budowal? My zaczynamy jesienia w Steszewku - Puszcza Zielonka. Najprawdopodobniej bedzie to Benedykt III.

Pozdrawiam

Aaricia
11-04-2007, 22:18
Witaj - bardzo ciesze sie, ze odpisales. Razem zawsze latwiej. Powiem szczerze, ze widzielismy tyle projektow, zdecydowanie Benedykt jest najladniejszy i najbardziej funkcjonalny, tu sie z Toba zgodze. Podoba nam sie jego dworkowatosc, poza tym wreszcie przestrzen !!! Inna sprawa, ze oprocz kosztow budowy trzeba ten metraz bedzie sprzatac, ogrzac...
Twoj pomysl z podzialem kosztow na etapy jest sensowny, my tez zalozylismy, ze pierwszy etap bedzie bez sciemniania na cenie - ma byc porzadnie wyizolowany - dlatego Ytong + welna (styropian podobno zatrzymuje wilgoc). Z zewnatrz kolorystycznie najbardziej podoba mi sie Benedykt - u nas tez bedzie jasna elewacja i czerwona, moze brazowa karpiowka, brazowe okna, drzwi. Do tego jeszcze dluga droga, mam czas na przemyslenia. Jedno wiem na pewno, zdecydowanie skorzystam z architekta przy wykonczeniowce, kolorystyce itd. Dosyc nameczylam sie z mieszkaniem :)

Poza tym, na razie za duzo nie powiem odnosnie ewent. wiekszych zmian w projekcie, z architektem widzimy sie w przyszlym tyg., wtedy dam znac, co i jak zmienimy.
Poki co, chce powiekszyc spizarnie kosztem kuchni lub zamknac ja od strony przeds. Zdecydowanie wole mniej szafek, a wieksza spizarnie. Marzyl mi sie piec na srodku kuchni, ale nie wiem, czy to sie da zrobic.
Co dalej: oczywiscie podwojny garaz, co daje powiekszone pom. gosp. za garazem.
Jesli chodzi o pietro, chce powiekszyc garderobe, kosztem sypialni, ktora i tak pozostanie wystarczajaco duza na samo spanie :)
Nadal mysle nad sensem az 3 balkonow, mieszkalam w pokoju z balkonem i specjalnie go nie uzywalam...

A tak schodzac na ziemie, w przyszlym tyg. odbieramy WZ z powiekszona pow. uzytkowa, mapki od geodety, kupujemy projekt po rozmowie z architektem, umawiamy sie na kopanie studni i podpisujemy umowe z Enea. Niech juz w koncu to ruszy, bo do wrzesnia coraz blizej...


Z przyjemnoscia przeczytam, co u Was na "budowie", mnie ciesza najmniejsze kroczki do przodu

Pozdrawiam serdecznie,
Monika

P.S. Jak podoba ci sie elewacja benedykta ze zdjec maylanda (zrobione na Mazowszu)? Dla mnie za ciemna, stracil swoj urok.

future74
22-04-2007, 20:38
Witaj Aaricia,
Niestety dopiero dzisiaj wróciłem,
Dzięki Ci również za odpisanie. Będę bardzo starał się pisać co u nas w budowie.
Tak, w pełni podzielam Twój pogląd o stylu Benedykta zbliżonym bardzo do dworkowego. Również tym kierowaliśmy się szukając projektu. W pierwszej kolejności chcieliśmy wybudować Dworek. Jednak blisko miasta, gdzie nie ma klimatu na dworek, nasz gust być może raziłby. Potem i nam dworek wypadł. I tak mamy duży kompromis. Ale za to jaki ładny. Również masz racje co do kolorów domu maylanda. Nie widzę uroku, takiego piękna. Ale o gustach nie ma co pisać, bo to jego i rodziny jego zapewne pomysł. Naprawdę gratuluję mu i chciałbym już być na takim etapie, aby wybierać farby na elewację zewnętrzną. Tego mu akurat zazdroszczę.
Napisz też co po wizycie u architekta. Bardzo mnie zaintrygowałaś garażem dwustanowiskowym. Czy myślisz o garażu wzdłuż całej bocznej elewacji, jeden pojazd za drugim. Bardzo ciekawe rozwiązanie.Co do pieca jest bardzo OK. Mimo że się nie znamy, chyba mamy zbliżony gust. Oczywiście nam też został piec z wcześniej zaplanowanego stylu dworkowego. Teraz jeszcze myślimy o tym, ale chyba tylko w kategoriach wystroju kuchni. Bo raczej nie planujemy nic robić w piecu. Dlatego też wystój zostawiamy na później. Może to się zmienić, a i ewentualna konsultacja z projektantem wnętrz może przewrócić wizje, jak też nieprzewidywalne koszty również.
Artur

future74
22-04-2007, 20:50
Witaj Aaricia jeszcze raz,
Piszę w innym poście, aby ten wcześniejszy nie był zbyt obszerny i nudny. Tuż po świętach byłem w głównej siedzibie MGProjekt. Uzyskałem tam bardzo dużo informacji na temat swojego Benedykta. Najważniejsze, że uzyskałem zapewnienie co do możliwości znaczącej realizacji moich zmian w projekcie. Rozmawiałem z właścicielem firmy, projektantem. Bardzo miiiłły, mądry człowiek. W szczególności zaakceptował kotłownię za garażem i dzięki temu mam jeden pokój więcej. Po drugie zaakceptował zamknięcie jadalni z wyjściem z jadalni na zewnątrz. Zaakceptował również zwiększenie kąta nachylenia dachu. Chciałbym, aby jadalnia wyglądała tak jak w "Domu w nagietkach" Biura Archon. Projekt mój nie będzie stanowił projektu indywidualnego. Jednak to wszystko będzie trwało, czym mnie bardzo zmartwił. Jednocześnie MGprojekt robi projekty adaptacyjne działek, tak że będę miał i dom, i działkę z domem z MGProjekt. No właśnie ma to trwać od 3 do 6 miesięcy. Mają fuull roboty. W tym czasie będziemy wraz z 8-oma sąsiadami projektować i mam nadzieję wykonać media, w tym gaz, wodę, prąd i kanalizację. Wszystkie są w głównej drodze i musimy je tylko podciągnąć do swoich posesji. Do tego też projekt, decyzje o warunkach. W międzyczasie zbieramy wszelkie dokumenty do budowy naszego domu. Chcemy to przyspieszyć, w szczególności jeśli chodzi o media, bo jest nas 9-cioro sąsiadów.
Tak więc wiele rzeczy mam do zrobienia, a czasu muszę znaleźć jak najwięcej na okres budowy, na ten najważniejszy dla mnie. Dlatego też teraz zaczynam od precyzyjnego ustalania kosztów. To jest dość żmudne. Przede wszystkim analizuję dynamikę cen wzrostu cen cegieł, bloczków, stali, sytropianu itp., czyli podaż i popyt na to wszystko. Proszę napisz jak Wasze obserwacje i wiedza w tym względzie. Jak ceny wyglądają u Was. Jak u Was z podażą na te rzeczy. Czy są na składach, czy trzeba czekać i ile. Mój plan działania, to m.in. wywiad cen w środkowo-wschodniej Polsce. Myślę też o składowaniu materiałów, gdzieś na wschodzie.
Mam kolejną prośbę. proszę Napisz co z ekipą, czy masz już zaklepanych ludzi? Ja ciągle szukam dobrych fachowców, ale tak naprawdę nie wiem, czy wziąć panów Mietków i majstra, czy też firmę budowlaną. Słyszałem o projekcie definicji "bud. społ." przez Min. Fin. Z. Gilowską. Tak więc ja jestem na etapie projekt, media, materiały, ekipa.
Życzę Wam szybkich postępów. proszę napisz co u Was. Jakie macie plany działania.
Artur

future74
22-04-2007, 22:24
Witaj maksym1001.
Gratuluję wyboru. Czy już realizacja w toku? Jeśli znajdziesz czas, proszę podziel się swoimi doświadczeniami co do aktualnego kosztorysu, cen materiałów, w tym cegieł. Czy masz jakieś problemy z materiałami, no czy musisz na nie czekać? Czy masz już ekipę, czy może budujesz z firma? Co jest korzystniejsze pod względem cen robocizny oraz jakości pracy? Z czego budujesz i czym ocieplasz? Może już jakieś zdjęcia. Z przyjemnością zobaczę. Sorry za tyle pytań, ale ja jestem dopiero na uzgadnianiu projektu z projektantem, projekcie działki, ustalania cen materiałów i szukaniu ekipy?
Pozdrawiam.

future74
22-04-2007, 22:29
Witajcie,
MB_Gdynia czy już masz projekt domu, może jakieś zdjęcia. Jak tam u Ciebie z materiałami. Będę wdzięczny za jakiś kosztorys? Czy masz ekipę? Jeśli masz projekt zmian, to z przyjemnością poznam Twoje rozwiązania.
Artur

future74
22-04-2007, 22:35
Witaj greg_25
czy budujesz Benedykta? Ja buduję Benedykta III. Proszę podziel się doświadczeniami dotyczącymi projektu i budowy tego domku?

future74
22-04-2007, 22:43
Witaj szachista,
Gratuluję Benedykta, czy już wybudowałeś swój domek? Jeśli tak, to proszę podziel się swoimi doświadczeniami i opiniami o projekcie i budowie? Czy mógłbyś przesłać projekt rzutów, może jakieś ciekawe rozwiązania. Czy robiłeś kosztorys, jakie ceny materiałów brałeś pod uwagę? Jeśli już zacząłeś budowę, to gdzie Twój domek będzie stał? Jestem bardzo ciekaw Twoich rozwiązań, a może wizyta na działce? Ja będę budował Benedykta III, więc jestem bardzo zainteresowany wszelkimi rozwiązaniami i opiniami.
Pozdrawiam.
Artur

future74
22-04-2007, 22:47
Witaj,
czy wybudowałeś już Benedykta? Bardzo proszę podziel się swoimi doświadczeniami o projekcie i budowie tego domku. Ja wybrałem Benedykta III. Proszę podziel się informacjami o kosztach, może rozwiązaniach w projekcie, zmianach, no i czy są jakieś problemy? Z przyjemnością zobaczę zdjęcia, może wizyta na działce?
Pozdrawiam.
Artur

future74
22-04-2007, 22:51
Witaj,
Proszę podziel się swoimi doświadczeniami przy projektowaniu Benedykta i przy jego budowie. Czy konsekwentnie zamierzasz wybudować Benedykta. Na jakim etapie jesteś, czy już zacząłeś budowę? Proszę podziel się swoimi doświadzeniami o projekcie i budowie? Ja będę budował Benedykta III, dlatego proszę wszystkich o pomoc. Może masz możliwość podzielnia się swoimi rozwiązaniami w projekcie, może rzuty, a może już zdjęcia.
Pozdrawiam i życzę szybkich dobrych efektów na działce.
Artur

future74
06-05-2007, 22:41
Witajcie miłośnicy Benedyktów,
coraz mniej tych zwolenników; ja nabrałem tylko ciut wątpliwości, ale do wersji 2; dzisiaj widziałem Benedykta2 dokładnie wypisz, wymaluj jak w katalogu, z takimi samymi kolorami i wykończeniem na zewnątrz, oczywiście z pewnymi zmianami; niestety nie mogę podać namiarów gdzie on stoi, bo wymaga tego moja uczciwość; dom jest częściowo podpiwniczony i zmniejszony 1m długości i trochę szerokości; dom jest przepiękny, ale ma kilka dziwności, które zrodziły moje wątpliwości; dom wydaje się obszerny na zewnątrz, ale w środku jednak zabrakło mi metrów; takie jest moje odczucie, no i słup konstrukcyjny na środku łazienki sypialni; trochę belki poprzeczne od dachu na poddaszu robią dziwne wrażenie; dlatego pozostaję przy Benedykcie3, w którym więcej metrów jest w mieszkaniu; poradźcie proszę co zrobić ze słupami, no i z tymi podciągami stalowymi poprzecznymi na poddaszu, które łamią sufit na dwie różne wysokości; różnicę tę widać na projekciku w pdf poddasza; na 7 stronie wersji dostępnej w pdf na www.mgprojekt.com.pl powstaje różnica wysokości sufitu, bo od podłogi do podciągu jest 233 cm, a już na przestrzeni pomiędzy podciągiem do ściany działowej od korytarza, od sufitu do podłogi jest 250 centymetrów; powstaje takie załamanie sufitu od poddasza plus jeszcze skosy; POMOCY,proszę o poradę co z tą różnicą zrobić, jak schować te podciągi, aby sufit był równy.
future74

Dagne
28-05-2007, 09:47
Eh, tyle tych wątków o Benedyktach, że juz neiewiem gdzie pisać. Otóż realizacja marzeń rozpoczęta:) Ziemia zerwana, kołki pod dom wbite (już widać gdzie salon, gdzie kuchnia itd.) a dziś przyjeżdżają po raz pierwszy pracownicy. Nie wiem czy bardziej się cieszę czy stresuję. Jak coś ruszy, to znaczy jak zacznie coś juz wystawać ponad ziemię, to zamieszczę fotogalerię, pewnie szybko, bo do połowy lipca mają zamiar postawić stan surowy, zamknięty "pod papę".

Future74, nasz "Pan Majster" powiedział, że on to poprostu tak zrobi, że żadnych słupów ani nierówności nie będzie. Więc niestety nie moge Ci poradzić jak to zmienić dopóki z nim o tym nie porozmawiam (narazie rozmowy prowadził mężczyzna, czyli mój narzeczony:) teraz pora na przejęcie pałeczki przez kobietę:) ). Ale obiecał, że słupów nie będzie.... co do nierówności nie wiem, ale on twierdzi, że nie ma rzeczy niemożliwych podczas budowania domów:) Po prostu trzeba zamówić dobrego "Pana majstra". Jak widać w gminie Lesznowola jeden jest. Jak tylko czegoś sie dowiem, to obiecuję od razu przekazać.

Tak więc oficjalnie budowa Benedykta 2 rozpoczęta:)

Pozdrawiam wszystkich,
Dagne

neczko
29-05-2007, 09:26
Gratuluję rozpoczętej budowy. Dla mnie to jeszcze bardzo daleka droga; nie wiem czy do przyszłej wiosny uporamy się z przyłączami...
Tak czy inaczej trzymam kciuki i czekam na fotogalerię. Jak widać grono zainteresowanych Benedyktem systematycznie się powiększa i galeria/dziennik budowy będą cieszyły się sporym zainteresowaniem...Tak więc nie zapominajcie o nas!

Dagne
14-06-2007, 14:14
Witam ponownie,
no więc fundamenty poszły w górę, mają już jakiś metr w "garażu" a w pozostałej części jakieś.... 2-3 bloczki:) Na razie nie zamieszczam fotogalerii, bo nie ma za bardzo co zamieszczać (głównie mam zdjęcia dziur i dziur zalanych betonem:)), jak już będzie to przypominało dom, czyli za jakiś tydzień, może dwa, to wtedy założę piękną fotogalerię, obiecuję:) Póki co- idzie wszystko bardzo sprawnie, chociaż powiem szczerze, że dom jest olbrzymi!!! Tzn. rozłożysty bardzo. Fundamenty zajmują sporą część działki, nie polecam chyba na teren mniejszy niż 1,5 tysiąca metrów. Po prostu wszędzie będzie blisko do ogrodzenia.

A swoja drogą, czy może ktoś jeszcze się zdecydował na Benedykta? Jeśli tak to jak idzie budowa????

Pozdrawiam,
Dagne

Dagne
24-06-2007, 09:33
Ponieważ coś mi nie wychodzi z załączaniem zdjęć w dziale galerie zdjęć na forum, to na razie podaję link do zdjęć:
www.dagne.fotosik.pl

Może ktoś mnie wesprze i podpowie co źle robię w załączaniu tych zdjęć:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105316

Pozdrawiam,
Dagne

Dagne
02-07-2007, 14:39
Coś cisza na forum o Benedyktach. Czyżby wszyscy zrezygnowali???
A gdzie Ci co już byli zdecydowani?? Napiszcie jak postępy w budowie.

Pozdrawiam,
Dagne

arusiiwonka
07-07-2007, 22:23
hej future74! zastanawiamy sie czy jeszcze odwiedzasz te strony. mamy zamiar budowac benedykta3 ale mamy sporo watpliwosci, dlatego chcielibysmy sie Ciebie poradzic, jezeli mozesz to sie odezwij. pozdrawiamy.

neczko
09-07-2007, 10:25
Hej
Witam, już jestem po oglądaniu fotogalerii - i tu ukłon w Twoją stronę, że chcesz podzielić się z innymi zwolennikami Benedykta.
Cały czas jesteśmy zdecydowani właśnie na ten projekt, ale ze względu na etap zaawansowania (w tym roku robimy tylko przyłącza i wszystko wskazuje, że etap przeciągnie się na rok przyszły...), nie wykluczam że w ostatniej chwili będziemy próbowali coś zmienić. Zwłaszcza że domek może zostać usytuowany "na zboczu", dość płaskim ale jednak i niewykluczone, że będzie wymagał podpiwniczenia lub wyrównania. A Benedykt z podpiwniczeniem na pewno nas przerasta. Będziemy się jeszcze konsultować, myśleć, liczyć itd. i zobaczymy. Ale nasza rodzina już całkiem wsiąkła w Benedykta i ciągle jest to nasz wybór nr 1. Jeśli warunki (zewnętrzne) nas nie zmuszą do zmian to będzie zrealizowany. Tak więc na razie nie informuję o postępach w budowie, za to co jakiś czas sprawdzam co się zmienia.
Dzięki jeszcze raz za zdjęcia, domek naprawdę rozłożysty, utwierdza mnie to w przekonaniu że chcę go mieć...
Pozdrawiam i życzę dalszych sukscesów!

arusiiwonka
10-07-2007, 23:11
Witam wszystkich zwolenników BENEDYKTA!!!!!
Hej neczko Dagne lub future74, zdecydowałem się na projekt Benedykta III widzę że macie już doświadczenie, wiele pomysłów i uwag co do tego projektu, czy już rozpoczęliście budowę wymarzonego benka. Mam prośbę czy możecie odpowiedzieć mi co sądzicie na temat tego domu jakie są jego wady i zagrożenia w projekcie, czy poddasze nie jest waszym zdaniem za niskie i skosy nie zajmują zbyt dużo miejsca, co sądzicie na temat komunikacji między jadalnią a salonem czy nie jest to zmarnowana powierzchnia, którą można wykorzystać na rzecz salonu. Jeżeli posiadacie fotki z realizacji budowy jestem żywo zainteresowany.

Pozdrawiam Arek

arusiiwonka
10-07-2007, 23:24
Witam wszystkich zwolenników BENEDYKTA!!!!!
Hej neczko Dagne lub future74, zdecydowałem się na projekt Benedykta III widzę że macie już doświadczenie, wiele pomysłów i uwag co do tego projektu, czy już rozpoczęliście budowę wymarzonego benka. Mam prośbę czy możecie odpowiedzieć mi co sądzicie na temat tego domu jakie są jego wady i zagrożenia w projekcie, czy poddasze nie jest waszym zdaniem za niskie i skosy nie zajmują zbyt dużo miejsca, co sądzicie na temat komunikacji między jadalnią a salonem czy nie jest to zmarnowana powierzchnia, którą można wykorzystać na rzecz salonu. Jeżeli posiadacie fotki z realizacji budowy jestem żywo zainteresowany.

Pozdrawiam Arek