PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór mieszkania - stan deweloperski.



inseminator
01-10-2019, 19:20
Witam serdecznie,
w najbliższym czasie będę odbierał mieszkanie od dewelopera. Wczoraj miałem okazje je zobaczyć i szczerze mocno nie spodobała mi się łazienka, a dokładniej rura kanalizacyjna. Jak widać w załączniku, wychodzi ona około 4 cm poza poziom wylewki. Spotkaliście się może kiedyś z takim wykonaniem? Jest to w ogóle do przyjęcia? Dodam, że w tym miejscu miałem zamiar zrobić odpływ liniowy.
Od razu zapytam o ewentualne rozwiązanie, jeśli nie uda się nic wywalczyć z deweloperem. Jak proponujecie wyjść z tej sytuacji, nie rezygnując z odpływu liniowego? I ostatnie: czy woda nie jest wypuszczona zbyt nisko, a rury nie są względem siebie za blisko?
Pozdrawiam

Elfir
01-10-2019, 20:40
spotkałam i takie i wyższe.
Strop cienki, to i spadku nie ma gdzie wyprowadzić.

Woda - za nisko, jak chcesz bezpośrednio zamontować tam baterie

inseminator
02-10-2019, 16:46
Dziękuję za odpowiedź.
Myślę, że przerobienie doprowadzenia wody nie będzie problemem.
A czy widzi Pan jakieś rozwiązanie pozwalające na montaż w tym miejscu odpływu liniowego?
Pozdrawiam

Elfir
02-10-2019, 18:05
nie wiem jak wygląda cała łazienka? Rury od wody, jeśli poprowadzisz na ścianie, możesz zasłonić płytą k-g razem z rurą kanalizacyjną. Ja u siebie tak mam.
Wówczas odpływ montujesz na brzegu płyty. Sa też odpływy mocowane w ścianie:
https://1.allegroimg.com/s1440/03acec/357c9d584182becb81cc6a26bd31

Tylko nie wiem jak połączyć odpływ z rurą kanalizacyjną. Teoretycznie sedes powinien być urządzeniem mającym odpływ najniżej i najlepiej najbliżej pionu.
https://images92.fotosik.pl/260/2c50469b94c5375fgen.jpg


Osobiście ja bym już odpływu liniowego nie założyła. Zapycha się tak szybko włosami, że praktycznie nie zasłaniam już listwą maskująca odpływu, bo nie chce mi się jej wiecznie podnosić. Do tego odpływ szybko pokrywa się filmem bakteryjnym i kamieniem. Na parterze mam odpływ pośrodku i jest o wiele lepszy.

inseminator
02-10-2019, 21:19
Projekt łazienki:
435478
Dobry pomysł z obudową z płyty, nie wpadłem na to :)
A czy widzi Pani sens, aby spróbować odkuć rurę w celu próby jej obniżenia?
Jeżeli chodzi o odpływ liniowy to mogę się nim połączyć z odpływem zabudowanym pod wannę zaznaczonym na fotografii poniżej, prawda?
435479

jajmar
02-10-2019, 21:56
A po co ten odpływ liniowy? Brak prysznica w tym projekcie łazienki.

Elfir
02-10-2019, 23:00
prysznic ma być pewnie zamiast wanny. Tyle, że będzie przeraźliwie wąski.

na pewno lepiej łączyć z istniejącym odpływem niż kombinować z kuciem w stropie.
Odpływ liniowy nie musi być zaraz przy ścianie.

https://mjakmrowka.pl/wp-content/uploads/2018/08/Odplyw-liniowy-zamiast-brodzika-1-730x411.jpg

jajmar
02-10-2019, 23:06
Ale tam jak coś to kucie będzie w posadzce a nie w stropie.......

inseminator
03-10-2019, 15:39
To jest projekt dewelopera.
Poniżej załączam projekt swojej łazienki
435495
Jak widać powyżej wizualizacja nie uwzględnia rury kanalizacyjnej.
Co do kucia, to przypuszczam, że rura przy ścianie w której jest pion opiera się już na samym stropie, mam rację? Także zastanawiam się czy jest sens próbować to wykuć i obniżyć całość do poziomu wylewki. Poprosiłbym o radę :)

Kaizen
03-10-2019, 16:00
Podstawowe pytanie, to na jakiej wysokości jest trójnik i odejście od pionu. Odpływ liniowy wymaga syfonu i dalej spadku. Ile masz wysokości od trójnika do poziomu posadzki?

inseminator
03-10-2019, 18:07
Niestety nie mam takich informacji, do mieszkania jeszcze nie mam dostępu, gdyż aktualnie trwają jego odbiory.

Elfir
03-10-2019, 22:23
Poniżej załączam projekt swojej łazienki



Nie uważasz, że projekt od architekta wnętrz jednak powinien uwzględniać realną sytuację w twoim mieszkaniu a nie być idealistycznym obrazkiem?

Jaka szerokość ma ten prysznic? 60-70 cm?

inseminator
04-10-2019, 07:56
80cm, udało się wstawić taką szerokość przez przesunięcie pralki pod wyjście, naprzeciwko umywalki

vadiol
04-10-2019, 17:06
Jeżeli chodzi o podłączenie odpływu liniowego , to wygląda na to że da się go podłączyć z prawidłowym spadkiem .Równo z wylewką masz korek fi 50 . Zamyka on kolanko najprawdopodobniej 90* . Jak zdejmiesz korek , to wszystko będziesz wiedział bez kucia posadzki .