PDA

Zobacz pełną wersję : koszt robocizny kompleksowego dachu krytego blachą na rąbek



twalaszek
05-10-2019, 14:51
Zwracam się z ogromną prośbą i zapytaniem odnośnie wyceny robocizny wykonania kompleksowego dachu.

Charakterystyka dachu.


dwuspadowy, kąt 37 stopni, powierzchnia około 130 metrów, bez okapowy,
blacha na rąbek ruukki + rynny galeco,
3 okna, 1 komin spalinowy, 1 komin wentylacyjny,
obrys 1 połaci dachu 6 metrów na 11



Wycena 200 pln netto w skład wchodzi :


wykonanie i montaż więźby
deskowanie / łacenie, pokrycie folią ,
montaż okien, orynnowanie z pasem,
montaż blachy
montaż blachy na rąbek stojący
wykonanie i montaż obróbek blacharskich
obróbka kominów i stolarki okiennej



innymi słowy za taki dach jak mój wychodzi 26 tysięcy netto bez materiałów, brutto 28 tysięcy.

Wcześniej słyszałem, że dach dwuspadowy jest prosty w konstrukcji i jedynym problemem jest obróbka blachy.
Jak patrzę na średnie ceny to wychodzi mi, że koszt powinien być przynajmniej o parę tysięcy tańszy.

A może są takie ceny ?

Bardzo proszę o pomoc.

Busters
05-10-2019, 18:10
Ja 3 lata temu placilem 50zl/m2 za dachowke bez deskowania za dach wielospadowy. Teraz nie powinno to kosztowac wiecej niz 80-100zl

Halszka
06-10-2019, 10:30
Podepnę się pod temat, bo mam podobne pytanie.

Na ile wycenilibyście położenie blachodachówki, obróbkę blacharską wokół dwóch kominów, dwa kominki wentylacyjne, montaż rynien, stopni i ław kominiarskich na dachu, który jest:
- dwuspadowy
- ma powierzchnię 100 m2
- nie ma żadnych okien czy wyłazów.
- ma zrobioną więźbę, pełne deskowanie i dwie warstwy papy.

Pytam, bo jeden z dekarzy zażyczył sobie za taki dach 23 tys z materiałem /blachodachówka Wenecja/.

Uznałam, że to za drogo i mu podziękowałam. Czy robota na tak małym dachu naprawdę musi tyle kosztować?

Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
20-10-2019, 21:39
Im mniejszy tym droższy 1 m2. Masz prawo wyboru. Masz dach pokryty papą to możesz czekać a nuż znajdziesz tańszego wykonawcę. Pamiętaj tylko, że w przyszłym roku minimalne pensję idą w górę. Ceny usług pójdą w górę. Pozdrawiam.

KUBEK1978
21-10-2019, 12:03
również podepnę się pod temat i zapytam czy podbitka lub nadbitka jest w cenie ?

Kamil30cm
21-10-2019, 20:25
Nabitka czy podbitka są to odrębne elementy podczas wyceny dachu i nigdy nie wchodzą w skład podstawowy. Co do cen za usługi to są one śmieszne, Ostatnio był temat jak inwestorka znalazła ekipę która wzięła 30zł/m2 za blachę jest to 50% tego co bierze się normalnie a w efekcie materiał do wyrzucenia + demontaż i ponowny montaż. U dentysty też mówicie że jest drogo?

KUBEK1978
22-10-2019, 19:38
a co z pracami blacharskimi ? chyba nie powinno się podawać ceny wykonania dachu bez uwzględnienia tych prac bo bez tego dach jest dziurawy jak sito i niekompletny.
Lekko powiedziane wku... mnie ta samowolka w polsce i interpretowanie sobie jak kto chce zapisów w umowie.