PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocił gazowy małej mocy? Jaki zasobnik CWU?



raxon
05-10-2019, 16:18
Czytałem wiele o kotłach i mam już mętlik w głowie a zbliża mi się zakup kotła. Myślałem nad Immergasem Victrix 12KW ale widze że wyszły jakieś nowe modele i teraz jest dostępny Victrix X TT 2. Czy jest to dobry kocioł? Chce ogrzewać dobrze docieplony dom parterowy 106 m2 wszystko podłogówka plus CWU. Panowie monterzy podłogówki polecają mi jakiegoś Vaillanta ale konkretnego modelu mi jeszcze nie podali. Pytałem panów o zasobnik to powiedzieli że to się kupuje wraz z kotłem i jest taki jak go tam obliczyli. Widzę że Immergas jest tańszy trochę a to in plus jest. Czy warto dopłacić do Vaillanta podobnej mocy? Jaki polecacie zasobnik do tego Immergasa? Dziękuję za odpowiedzi :)

sheen
05-10-2019, 18:14
Witam. Posiadam VICTRIX 12 X TT 2 ErP i mogę z czystym sumieniem go polecić. Rok temu kupowałem go za 3620zł teraz widzę że jest ok 250zł droższy. Zasobnik 120L Kospel Termo Top za 1150zł teraz widzę 1270zł. Najtańszy kondesat z Vaillant to model 146/5-5 zaczyna się od 5200zł. Więc sam musisz zdecydować. Pozdrawiam.

Kondensat
05-10-2019, 20:03
Vaillanta bym nie brał bo w tych kotłach nie ma szału jeżeli chodzi o moc minimalną (z jednym wyjątkiem Eco Tec Exclusive ale to droga zabawka,cena=Immergasx2) Dla siebie brałbym Termeta Ecocondens Gold.Przy tak małym i dobrze ocieplonym domku o ile instalacja OP nie jest schrzaniona to pójdzie bezpośrednio z kotła.Co do zasobnika to jego wielkość zależy od liczby domowników.

raxon
05-10-2019, 20:18
Dzięki za odpowiedź. Masz może sterownik pogodowy? Mocno rozważam zakup takiego ze względu na bezwładność podłogówki.

sheen
05-10-2019, 20:23
Sterownika pogodowego nie mam. Mam 8 regulatorów pokojowych.

raxon
06-10-2019, 10:06
Rozumiem że pompa z kotła powinna pociągnąć podłogówkę ale jak c CWU? Pewnie na obieg CWU trzeba założyć jakąś osobną pompę? Czy może piec sam przestawia obieg i używa wbudowanej pompy?

Kondensat
06-10-2019, 14:13
Rozumiem że pompa z kotła powinna pociągnąć podłogówkę ale jak c CWU? Pewnie na obieg CWU trzeba założyć jakąś osobną pompę? Czy może piec sam przestawia obieg i używa wbudowanej pompy?

Ta druga opcja czyli kocioł gazowy grzeje CWU wbudowaną pompą w priorytecie wtedy na czas grzania wody użytkowej nie jest ogrzewany budynek.Innymi słowy w kotle jest zamontowany zaw.3D przełączajacy

raxon
06-10-2019, 16:39
To dobra wiadomość. Ten immergas też ma zawór 3D wbudowany? Szukam szukam i nie widzę informacji o tym.
Mam jeszcze takie pytanie. Czy będę potrzebował sterownik pogodowy z czujnikiem zewnetrznym, czy może wystarczy sam czujnik? Jakie to są mniej więcej koszta dołożenia sterowania pogodowego?

pedet
07-10-2019, 08:32
Ten immergas ma wbudowany zawór 3D. Wystarczy tylko odkręcić U-rurkę w kotle i tam podłączasz zasobnik CWU. Musisz jeszcze dać czujnik temp CWU. Polecam również czujnik temp zewnętrznej, poszukaj co siedzi w środku bo to chyba termistor PCT 1k (kosztuje grosze). U mnie całością steruje CAR v2 ale są też tańsze alternatywy.

raxon
14-10-2019, 16:23
Czy rozsadnym bedzie zamowic kociol online? W sklepie hudraulicznym maja malo konkurencyjne ceny. Nie bedzie problemu z serwisem gwarancyjnym w razie awarii?

pedet
15-10-2019, 15:40
Czy rozsadnym bedzie zamowic kociol online? W sklepie hudraulicznym maja malo konkurencyjne ceny. Nie bedzie problemu z serwisem gwarancyjnym w razie awarii?

Zamawiałem online. Żadnych problemów z serwisem czy też pierwszym uruchomieniem przez serwisanta.

jack_
09-11-2019, 21:17
Mam Vaillanta Exclusive VC 256/5-7 ale to na 180m2, plus zbiornik 150 litrów.
Przeskoczyłem z Ekogroszku 25kW po 12 latach.
Na Twoje 106m2 to jest niepotrzebny wydatek.
On moduluje 1,9-21,6 kW, ale ty nawet przy -20 stopniach nie będziesz potrzebował 21kW
https://www.ceneo.pl/53772144

Ja go mam na pogodówce i moduluje sobie cały czas pracę, więc nie przestaje grzać.
Jadę na krzywej 0.9 i teraz przy 8 stopniach na zewnątrz wodę instalacji mam 38,5 stopnia.

zientas
07-09-2020, 13:36
pryz 8 stopniach na zewnątrz masz 38 w podłogówkę?
przejedź walcem ten budynek i zrób od początku.
ja nawet w największe mrozy nie puszczałem więcej niż 32 stopnie.
z drugiej strony nie dziwię sie dla czego taki duży kocioł jest Tobie potrzebny...