PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit GK - montaż wieszaków ES



bartekwt
05-10-2019, 21:42
Mam pytanie dotyczące wieszaków es i sposobu ich montażu. Na wielu filmach producentów systemow gk jest pokazane, że wieszaki es montowane są na jeden kołek stalowy wbijany.
Robię sufit gk jednopoziomowy w pokoju 4x3m. Mam tam nierówną i dosyć grubą warstwę tynku przez co kołek stalowy odpada. Będę używał kołków szybkiego montazu plastikowych 6x80. Przy tej długości elegancko łapią betonowy strop. Mam tylko jedno pytanie. Czy jeden kołek na środku(podłużny otwór) wieszaka es wystarczy? Czy muszę łapać dwoma kołkami przez te skrajne otwory?

Nurek_
06-10-2019, 07:47
Po pierwsze, wieszaków nie montujesz na kołkach szybkiego montażu, ani nawet na zwykłych, tylko na dyblach stalowych. Chyba, że chcesz mieć sufit na głowie... Taki problem odkuć trochę tynku w miejscu mocowania wieszaka?

Po drugie, jeśli masz tylko miejsce, to znacznie lepiej zrobić to na wieszakach obrotowych, Komfort pracy, poziomowania bez porównania.

plasticfun
06-10-2019, 09:07
Polecam montaż na dwa skrajne otwory,ponieważ wieszak nie załamie się ( w taki sposób /\ ) pod ciężarem stalowej konstrukcji oraz płyt gipsowych.

bartekwt
06-10-2019, 09:59
Po pierwsze, wieszaków nie montujesz na kołkach szybkiego montażu, ani nawet na zwykłych, tylko na dyblach stalowych. Chyba, że chcesz mieć sufit na głowie... Taki problem odkuć trochę tynku w miejscu mocowania wieszaka?

Po drugie, jeśli masz tylko miejsce, to znacznie lepiej zrobić to na wieszakach obrotowych, Komfort pracy, poziomowania bez porównania.

Dzięki za podzielenie się wiedzą techniczną na temat doboru kołków - tylko nie o to pytałem...

Skur3byk
29-02-2024, 20:50
A co z mocowaniem wieszaków osadzakiem?? Jakieś doświadczenia?