PDA

Zobacz pełną wersję : trawnik 450 m2 i robot koszący



toommm
06-10-2019, 14:31
Witam

Na wiosnę mam zamówioną usługę założenia trawnika , jest tego około 450 m2 , prostokątna . Zastanawiam się nad robotem koszącym automower 105 bo niby on ma ogarniać ogrody do 600 m2 . Pytanie do posiadaczy w/w robota :
- czy warto w niego się pchać
- czy rzeczywiście ogarnie taką powierzchnię
- jakieś problemy w działaniu
- jakieś pomysły , ulepszenia DIY

a może rozważyć inną firmę/model ...

Proszę o porady i dyskusje

gosiasad
06-10-2019, 21:01
Mamy automower, nie pamiętam modelu.
Użytkujemy jeden sezon. Jesteśmy zadowoleni.

toommm
07-10-2019, 06:15
Mamy automower, nie pamiętam modelu.
Użytkujemy jeden sezon. Jesteśmy zadowoleni.

Powiedz , jak wygląda sprawa koszenia w deszczową pogodę , powiedzmy jak pada przez tydzień . Pracuje normalnie ? Zbryla pokos ?

miachlbyk
15-11-2019, 07:29
Przez ten czas jaki minął od ostatniego posta przyjrzałem się jednemu robocikowi Automower,nawet nie wiedziałem że na tej działce mają takie coś ale,nie wiem czy tak ktoś go żle ustawił czy ten typ tak ma,dwa razy stukał jak dzięcioł w drzewko,trzy razy stał nieruchomo pod tym samym drzewkiem(chyba się zawiesił), są również chyba trzy miejsca (bo całej działki nie widać) gdzie są nie dokoszone kępy i nie skoszone są obrzeża

Elfir
15-11-2019, 11:11
to może być kwestia źle wkopanej pętli.

M.A.G.
15-11-2019, 18:26
Robota warto zamontować bez względu na wielkość trawnika. Ja bez swoich bym zgniął przy ok. 1500m2 trawnika. Dokładność koszenia obrzeży zależy od precyzji ułożenia przewodu granicznego i od samego obrzeża (ekobord czy kostka betonowa/granitowa). Natomiast jeśli chodzi o tzw. mijaki na trawniku to już algorytm robota decyduje. Robomow ma kiepski algorytm, viking również. Fajnie kosi CubCadet, Wiper Premium, Bosh, i Husqvarna. Jakość koszenia (jakość cięcia) najlepsza z jaką się spotkałem jest u CubCadetów i wyższych serii Wiper Premium. seria C Wipera jest kiepska - mają dużo błędów. I choć serwis działa sprawnie to jednak jest to uciążliwe. Nowa generacja nie ma już tego problemu i generalnie jest super ale cena... W październiku montowaliśmy robota w ogrodzie 60m2 !!! Właściciele są w domu dopiero wieczorami i nie mają kiedy kosić nawet takiej powierzchni.
Generalnie urządzenie warte każdych pieniędzy.

zagorski-tomasz
17-11-2019, 07:25
Jak widzę właśnie Husqvarna Automower ma takie problemy w tym wątku i można to tylko potwierdzić,sam się z tym spotkałem że ich roboty się wieszają,jeśli chodzi o dokaszanie obrzeży to AL-KO fajnie to robi i co ważne mają swoje oprogramowanie,nie widziałem nigdy C Wipera i nie znam tych maszyn,Cob Cadet z tego co wiem został sprzedany wraz z MTD i nie wiadomo co z nimi będzie,Bosch też raczej nie należy do maszym które warto polecać,przy robotach ważne są przeglądy,aktualizacje oprogramowania,kalibracje i tylko takie opcje pozwalają na prawidłowe działanie sprzętu,dużo firm tego nie stosuje i są póżniej problemy