PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa - docieplenie



Maciej Loret
07-10-2019, 10:10
Witam,

co z tm można zrobić - niedrogo a skutecznie.
Szpary są w konstrukcji samej bramy oraz pomiędzy bramą a "ościeżnicą" (te drugie powinny załatwić uszczelki) ale co z tymi pierwszymi?
Chodzi o te jasne kreski - to otwory w bramie, prze które w chwili robienia zdjęcia przedostawało się światło słoneczne - każdy otwór to około 1cm szer. i kilka centymetrów długości, więc jest tego sporo (to samo w górnej części bramy).

435651

redbox
07-10-2019, 13:33
pianka

Maciej Loret
07-10-2019, 13:49
pianka

Witam,

nie jestem wzrokowcem, ale będzie wyglądało fatalnie...
Chyba, że jakoś potem obrobić?
Ewentualnie jakiś inny pomysł?

grv
07-10-2019, 14:26
A ja zapytam - jaki sens jest zakrywać te otwory ? Na pewno nie dociepli to garażu...

Maciej Loret
07-10-2019, 18:14
A ja zapytam - jaki sens jest zakrywać te otwory ? Na pewno nie dociepli to garażu...

Ale przynajmniej w garażu będzie cieplej, kto wie może nawet powyżej zera w zimie...

grv
08-10-2019, 07:58
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie wzrostu temp. w garażu dzięki temu - ta blacha nie zatrzyma zimna.

Maciej Loret
08-10-2019, 09:20
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie wzrostu temp. w garażu dzięki temu - ta blacha nie zatrzyma zimna.

Zdemontuj w domu jedno okno. Będzie trochę chłodniej?
Chcę zrobić dokładnie to samo - uszczelnić otwory w brami garażowej i wokół niej.
Proponuję więc wrócić do merituma - jakiś inny pomysł oprócz pianki?

andreys
09-10-2019, 14:22
Kawałki styropianu docięte na wymiar i wklejone w dziury? Kawałki gumy?

Maciej Loret
09-10-2019, 20:26
Kawałki styropianu docięte na wymiar i wklejone w dziury? Kawałki gumy?

Guma odpada, tych kawałków będzie pewnie około 100 do docięcia.
Styropian lepszy...
Ale może jednak pianka? Od spodu spróbować zabezpieczyć jakąś listewką, po wstrzyknięciu poobcinać do równego a potem może od góry zasłonić jakąś dopasowaną drewnianą listewką ?

andreys
10-10-2019, 13:41
Piana chyba nie ma sensu ze względu na wilgoć. Tak samo drewniane listewki. To musi być coś na zasadzie włożyć i zapomnieć.

gnago
10-10-2019, 17:20
No drożej będzie ale taśmy butylowe czy pianki dźwiękochłonne , płyty korkowe. A najtaniej to na wymiar dociąć pianki pęcherzykowe pod panele podłogowe. te butylowe czy korkowe na styku bramy z ościeżą. A najlepiej i drogo to pianki dźwiękochłonne ocieplą i wygłuszą po całości. I na tyle elastyczne że będą pracować razem z bramą. W każdym razie jak zrobisz będzie lepiej niż jest