PDA

Zobacz pełną wersję : murowanie granitem.



mosas
15-05-2005, 10:09
witam!
poszukuję rady.
problem jest taki że wymurowałem słupki ogrodzeniowe z granitu i
podczas fugowania zaprawą pobrudziłem granit co spowodowało
że są plamy i zabrudzenia.
prubowałem wyczyścić to szczotką drucianą ale granit traci połysk.
za każdą radę dziękuję!

invx
15-05-2005, 13:20
na jakiej bazie jest fuga ?? czy jest ona na bazie cementu ? jesli tak sprubuj ATLAS SZOP. Namocz nim szmatke, i delikatnie usuwaj zabrudzenia, powinno pomoc. :wink:

Choc jest tez ryzyko, ze jesli fuga na bazie cementu, to mogla sposodowac trwale przebarwienia, ale zeby nie dramatyzowac od razu, piszacz czarne scenariusze, sprubuj SZOPEM :)

stiff
26-08-2009, 06:35
U kolegi firma kładła granit(taras,podjazd itp).Po skończonej robocie (po odczekaniu tygodnia) wszystko spryskali kwasem a potem zmyli wodą - podobno fajnie się wszystko umyło i wydobyło kolor.
Chciałem to samo zrobić u siebie ,kolega jednak nie ma namiarów na firmę by podpytać co to był za kwas,jakie stężenie (podobno kupowali to w 10l bańkach i rozcieńczali z wodą).Wie ktoś może coś na ten temat ? :wink: Z góry dziękuję.

seba_x
26-08-2009, 07:30
U kolegi firma kładła granit(taras,podjazd itp).Po skończonej robocie (po odczekaniu tygodnia) wszystko spryskali kwasem a potem zmyli wodą - podobno fajnie się wszystko umyło i wydobyło kolor.
Chciałem to samo zrobić u siebie ,kolega jednak nie ma namiarów na firmę by podpytać co to był za kwas,jakie stężenie (podobno kupowali to w 10l bańkach i rozcieńczali z wodą).Wie ktoś może coś na ten temat ? :wink: Z góry dziękuję.


8) to jest kwas fosforowy , rozcięczony 1:10 z wodą , lepiej nie używać w gorące dni bo szybko wyparuje , nanieść plastikową szczotką i po godzince zmyć wodą , nie można zostawić na dłużej bo będą tłuste plamy .

granitu polerowanego nie czyścimy drucianymi szczotkami !!!