PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zasłonić okno/szybe w drzwiach wejsciowych?



m&m0123
09-10-2019, 17:07
Witam,
Czym zasłonić okno/szybe w drzwiach wejsciowych? Czy jest jakas folia, ktora w nocy przy zapalonym wewnatrz swietle zapewni prywatnosc?

Pozdrawiam.

cezary.pl
09-10-2019, 18:52
folie okienne u wujka

finlandia
09-10-2019, 19:21
Witam,
Czym zasłonić okno/szybe w drzwiach wejsciowych? Czy jest jakas folia, ktora w nocy przy zapalonym wewnatrz swietle zapewni prywatnosc?

Pozdrawiam.

Nie ma takiej foli (szyby też nie). Zawsze działa to na zasadzie różnicy świateł.
Zasada jest jedna: im bardziej odbijająca szyba tym ciemniejsza w dzień (przepuszcza mniej światła).

Jeśli niezbędne jest zapewnienie takiej ochrony to na zewnątrz montuje się źródło silnego światła skierowanego na szybę.

Kaizen
09-10-2019, 19:38
Nie ma takiej foli (szyby też nie). Zawsze działa to na zasadzie różnicy świateł.

A to co?
https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=435751

Można też zaszaleć z czymś takim:

https://www.youtube.com/watch?v=7aDTLCUr49o

finlandia
09-10-2019, 19:44
Tak, rozwinąłeś temat o folie matowe (nie wspomniałem skupiając się na rozwiązaniach gwarantujących przezierność w ciągu dnia.
Folie matowe są skuteczne. Jeden minus - nie widać przez nie w dwie strony.

Z ciekawości zapytam: ile wg Ciebie kosztuje szyba "matowiona" elektrycznie?

Kaizen
09-10-2019, 19:45
Z ciekawości zapytam: ile wg Ciebie kosztuje szyba "matowiona" elektrycznie?

Nie mam pojęcia. Ale pewnie ktoś, kto dorzuca szybki do drzwi (tanie nie są, a i pogarszają U drzwi) a potem chce je zasłaniać nie specjalnie liczy się z kosztami.

finlandia
09-10-2019, 20:01
Ja odniosłem wrażenie że drzwi z szybami już są i nie spełniają oczekiwań użytkownika..

m&m0123
23-10-2019, 18:27
Dzieki za info. Drzwi już są od 5lat i spełniają oczekiwania poza jednym małym ale... Kupując bylem przekonany, ze folie ala 'lustro weneckie' dzialają calą dobę. Podsumowujac aby uzyskac prywatnosc po zmroku - tylko folia matowa mi pozostaje?

finlandia
23-10-2019, 21:07
Możesz jeszcze zainstalować halogen i skierować go od zewnątrz na drzwi.
A co do przekonania: codziennie tłumaczę ludziom ograniczenia "lustra weneckiego". Idą zwykle do konkurencji, bo tam "jest". Także "podziękuj" swojemu handlarzowi.

jareko
23-10-2019, 22:52
Paczaj ludzie oglądają amerykańskie kryminały gdzie nieraz pokazany jest jak lustro weneckie jest jak normalna szyba gdy światło się zapali A mimo wszystko Ciągle wierzą w cuda
Albo halogen nad drzwiami tak jak zasugerował ś albo firanka albo folia matowa albo panel innej możliwości nie ma

m&m0123
02-11-2019, 07:24
Sprzedawca nie zawinił - szkło w drzwiach jest normalne. W błędzie bylem ja myśląc, ze w razie 'w' folia da rade...
Jareko, o jakim panelu piszesz?

jareko
02-11-2019, 08:25
Panel - nieprzezroczyste wypełnienie montowane zamiast szyby