PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wjazdem na działkę



macko281
11-10-2019, 14:46
Witam,
Potrzebuje małej porady co z tym problemem zrobić ... kupiliśmy działkę lata temu i lata tam nie zaglądałem. po ostatniej wizycie okazało się ze nie mam drogi wjazdowej, Tzn droga jest ale na wjeździe jest sadzawka, która kiedyś była obok wjazdu. Z boku wychodzi rura melioracyjna od sąsiada bo podobno kiedyś byl tam jakiś rów melioracyjny i odpowiednie organa administracyjne kazały poprowadzić odpływ do tej sadzawki co kiedyś była koło mojej drogi a teraz jest jej czescia.
Przyczyna jest chyba sasiad, który jak się budował pare lat temu to potrzebował ziemi by wyrównac Swoją działkę i postanowił wziąsc sobie ja z boku swojej działki nie wiedząc ze to jest moja droga wjazdowa ... oczywiście on się do niczego nie przyznaje, to tylko moje domysły.
Pytanie jest co z tym zrobić, tzn zasypać sadzawkę która jest na części wjazdu oczywiście najpierw przedłużyć rurę ale jak zabezpieczyć brzeg bo zasypanie będzie częściowe, jakieś rady , pomysły miłe widziane.
Postaram się dołączyć zdjęcia by zobrazować zjawisko

macko281
11-10-2019, 18:21
dwa zalaczniki

grv
14-10-2019, 10:38
Ja tu widzę, że ktoś sobie "załatwił" odpływ :)

Lew2
14-10-2019, 15:04
odpowiednie organa administracyjne kazały poprowadzić odpływ do tej sadzawki co kiedyś była koło mojej drogi a teraz jest jej czescia.
Powinieneś być stroną postępowania o ustalenie trasy spływu wód.

macko281
14-10-2019, 17:50
Ja tu widzę, że ktoś sobie "załatwił" odpływ :)

Tak to jest odplyw wody z działki

macko281
14-10-2019, 17:51
Powinieneś być stroną postępowania o ustalenie trasy spływu wód.

Nie byłem strona w postępowaniu wiec będę musiał się zorientować