PDA

Zobacz pełną wersję : Zalany sufit - czy warto zgłaszać ubezpieczycielowi?



Marquin
14-10-2019, 10:24
Witam wszystkich forumowiczów! Czy z Waszego doświadczenia warto zgłaszać drobne zalanie sufitu przez sąsiada z góry (jakaś nieszczelność w odpływie przy pralce)? Administracja powiadomiona, fachowiec ze spółdzielni był zarówno u mnie, jak i u sąsiada, usterka naprawiona. Nie wiem, czy sąsiad jest ubezpieczony. Zastanawiam się, czy warto zgłaszać to z własnego ubezpieczenia? Czy składka ubezpieczenia na następny rok może przez to mocno wzrosnąć? W przyszłym roku planuję remont, więc na pewno sufit zostanie odmalowany. Co byście zrobili na moim miejscu?

papciochmiel
14-10-2019, 11:22
Warto mimo wszystko zgłosić takie wypadki. Składka nie powinna wzrosnąć jakoś boleśnie mocno. Miałem kilka przypadków zalania sąsiadów i zgłaszałem to ubezpieczycielowi za każdym razem. Składka faktycznie wzrosła, ale nie na tyle, żeby się tym szczególnie przejąć.

Sylw.
14-10-2019, 21:20
Zgłoś-a nóż a widelec będziesz miał na farbę lub pędzel na remont :). To nie Twoja wina, że mieszkanie zalało.

Bertha
14-10-2019, 22:24
Mamie (mieszkanie we wspólnocie, wykupione) kiedyś zalało sufit i ściany w pokoju bibliotecznym. Do zgłoszenia załączyłem solidną dokumentację, również fotograficzną. Za odszkodowanie odmalowałem dobrą farbą. Warto zgłaszać.