PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż - problem



nofy999
18-10-2019, 07:29
Witam wszystkich i prosze o pomoc w walce z deweloperem. Otóż wybudował dom, w którym nie da się wjechać do garażu jak na zdjęciu
436009

jakie przepisy mówią o maksymalnym nachyleniu podjazdu bądź o tym jak taki wjazd winien być wykonany?
Dodatkowo mam problem z wjazdem na posesje aby nie uszkodzić podwozia auta. Sytuacja związana jest z tym, że dojazd do działki jest "pod górę" a zjazd do garażu "z góry" + zastosowanie na krawędzi wysokiego krawężnika co doprowadza do sytuacji jak na szkicu:

436010
Jak walczyć? czy ktoś ma jakieś pomysły? Niestety moje uwagi do dewelopera pozostają bez odpowiedzi :/

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie :-)

grv
18-10-2019, 09:23
Jak zgodnie z projektem, to chyba niewiele wskórasz. Kupić SUVa ;)

Bertha
18-10-2019, 10:01
Pytanie czy projekt był zgodny:
1. z przepisami (WT i inne)
2.ze zdrowym rozsądkiem.

Projektował ktoś, kto wjazd do garażu ma płaski. Kilka razy pytałem projektantów czy znają kąt natarcia pojazdu którym przyjechali (najczęściej SUVy), odpowiedzi były różne, najczęsciej "nigdy nie zahaczyłem" :D
Oczywiście SUVem.
Gdy zapytałem o możliwość wjazdu PPanamera, odpowiedzią było "nie wiem".

OK przykłąd skrajny, lecz ukazuje podejście do tematu.

nofy999
18-10-2019, 11:32
Pytanie czy projekt był zgodny:
1. z przepisami (WT i inne)
2.ze zdrowym rozsądkiem.


1. Tylko jakie przepisy określają maksymalne kąty ? Prawo budowlane o tym nie wspomina raczej..
2. Na pewno nie. Zresztą tłumaczenie w formie: ale passatem się da do mnie nie przemawia. Nie będę wybierał auta po tym czy mi wjedzie do garażu :/

dwiecegly
18-10-2019, 11:57
1. . Nie będę wybierał auta po tym czy mi wjedzie do garażu :/

Chyba jednak musisz jesli chcesz wjechać. Nie ma na to przepisow.
Tak samo musiałbyś kupić auto z odpowiednim przeswitem i napedem jesli masz dzialke dwa kilometry od glownej drogi z dojazdem po nieutwardzonej drożce. Trzeba sie dopasować.

jajmar
18-10-2019, 12:31
WT

§ 70. Maksymalne nachylenie pochylni związanych z budynkiem nie może przekraczać wielkości określonych w poniższej tabeli:
Dla samochodów w garażach wielostanowiskowych:
a) jedno- i dwupoziomowych
-- na zewnątrz, bez przekrycia % nachylenia -15
-- wewnątrz budynku lub pod dachem % nachylenia -20

nofy999
18-10-2019, 13:44
no to tyłek blady...
dla samochodów w garażach indywidualnych 25 stopni

gnago
18-10-2019, 15:01
najprościej kupić deskę dwie i podkładać każdorazowo albo przerabiać zjazd

d7d
18-10-2019, 20:39
Przerobić wjazd.
Wcześniej zaproś Dewelopera - nie wjedzie własnych pojazdem.

jajmar
18-10-2019, 21:21
no to tyłek blady...
dla samochodów w garażach indywidualnych 25 stopni

Nie doczytałem ze to domek, masz rację indywidualny ale 25 % a nie stopni. To auto nie jest jakoś obniżone? W garażach pod galeriami nie trzesz?

nofy999
19-10-2019, 16:30
Nie to zwykła corolla :) Octavią tez się nie da. Na żadnych parkingach ani progach problemu nie miałem do tej pory.