PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podgrzewaczem Siemensa



ewa
25-10-2002, 12:18
Zamontowaliśmy u siebie elektroniczny podgrzewacz Siemensa.
No i mamy problem bo nie trzyma temperatury. Na początku leci woda taka jak ustawię a po chwili ruletka - nigdy nie wiem czy będzie lodówa czy wrzątek. Proszę więc o pomoc posiadaczy Siemensów/elektryków. Czy to sprawa podłączenia czy może prosić serwis?

durysz
26-10-2002, 12:46
Nie jestem fachowcem, ale również użytkuję dwa podgrzewacze wody firmy Siemens (18 kWh i 24 kWh). Z doświadczenia podczas montażu wiem, że są to urządzenia bardzo dobre i przy tym wymagające bardzo precyzyjnej regulacji. Związane jest m.in. z ciśnieniem roboczym w sieci wodociągowej, czasami wpływ mają również np. stare baterie. U mnie całą regulację przeprowadził specjalista elektryk (zdolny!). Niestety oba podrzewacze wymagały regulacji dostosowującej do optymalnym warunków pracy. Proponuję jednak zatrudnić fachowca, natomiast "usterka" wydaje się prosta. Powodzenia! Ryszard Dudek (Miastko).

awt
28-10-2002, 01:13
Podobnie było u mnie. W domu posiadam dwa ogrzewacze
1. Biawiar 18 kW
2. Siemens 18 kW

Biawar działał od razu (ma 4 stopnie załączające w zależnosci od poboru wody). Natomiast Siemens wymagał regulacji. Początkowo nie działał, zawieziony do serwisu działał u nich. "Fachowcy" stwierdzili że jest OK i nic nie będą robić. Dopiero elktryk który akurat naprawiał pralkę wyregulował go (w warunkach rzeczywistych) i do tej pory działa jak należy. Po prostu musisz znaleźć gościa który się na tym zna (albo jest uzolniony w tym kierunku)

ewa
28-10-2002, 07:31
Czy mogę zapytać na czym polega taka regulacja?
Faktycznie podgrzewacz najbardziej wariuje jak ustawiam średni strumień wody. Chociaż potrafi też zmieniać temp. jak puszczę wodę na całą parę. Instalacja jest nowa, baterie również, ciśnienie wody mocne i stałe więc zakładam że nie w tym problem.

rml2
28-10-2002, 14:35
Ja mam też Simensa 24 kw i podobny problem co Ewa - może ktoś wie którą śrubkę podkręcić.Będę wdzięczny za odpowiedź.

Robert

durysz
28-10-2002, 19:11
Podczas regulacji moich podgrzewaczy próbowałem podglądać, aby w przyszłości poradzić sobie samemu. Niestety mój fachura ma szerokie plecy, a podgrzewacze są stosunkowo małe. Jednak zdecydowanie znam imię, nazwisko i numer telefonu do elektryka z Miastka (woj. pomorskie).