PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianki GK - kiedy montować profile



chomik-00
23-10-2019, 19:43
W projekcie mojego domu całe użytkowe poddasze ma ścianki z płyt gipsowo-kartonowych. Będzie tam również robione ogrzewanie podłogowe. Zastanawiam się kiedy w której warstwie najlepiej jest położyć profile pod ścianki, bo zdania fachowców trochę się rozmijają. Są dwie koncepcje i nie wiem która jest prawidłowa:

1. Zrobienie profili po wylaniu posadzki
Problemy:
- elektryk chce mieć profile przed wylewkami, żeby przeciągnąć podłogą instalację
- hydraulik twierdzi, że znając życie duża szansa uszkodzenia instalacji podłogówki przy kładzeniu profili (wszystko musiałoby się idealnie spasować)

2. Zrobienie profili przed wylaniem posadzki na stropie
Problemy:
- panowie od ścianek nie byli zachwyceni tym pomysłem, w sumie przyznali, że robiliby coś takiego pierwszy raz...
- zwrócili również uwagę (nie wiem czy słusznie), że to by było słabe akustycznie

Zastanawiam się jak prawidłowo powinny być umieszczone te profile do ścianek w moim przypadku (podłogówka). Czy zrobić to na gołym stropie plus jakoś zabezpieczyć w trakcie wylewek (taśmami?) i dać opcje elektrykowi wypuszczenia instalacji, czy może jednak po wylewkach? Pomóżcie proszę.

morfosek
24-10-2019, 18:10
Profile i zabudowa płytami na dole przed wylewkami. Każde pomieszczenie ma oddzielną posadzkę. Ściany stoją stabilnie na stropie. Dla elektryka najlepiej jak płyty będą na 50cm nad podłogę i 130cm przy włącznikach.

chomik-00
24-10-2019, 19:51
A czy zamontowanie płyt przed wylewkami nie będzie grozić tym, że mocno nawilgną? To znaczy gdzieś wyczytałem, żeby nie montować samych płyt przed wylewkami bo mogą napuchnąć? Czy nie powinienem tym się martwić?

andreys
26-10-2019, 17:15
Możesz zamontować jedynie konstrukcję. Jak zamocujesz płyty to wejdzie w nie wilgoć z posadzki. Dookoła konstrukcji rozłóż dylatację i powinno być ok.