PDA

Zobacz pełną wersję : Brodzik



Salamandra
16-05-2005, 06:31
czy to prawda , że im płytszy brodzik ( 5 cm) to bardziej komfortowy , czy to tylko ściema?

ozzie
16-05-2005, 06:52
Nam osobiscie podobaja sie bardzo plytkie brodziki. Musisz miec tylko odpowiednio wyprowadzone spadki w lazience.

Sonika
16-05-2005, 07:10
Nam osobiscie podobaja sie bardzo plytkie brodziki. Musisz miec tylko odpowiednio wyprowadzone spadki w lazience.

i zostawić miejsce na syfon w wylewce.
Myśmy nie zostawili i teraz musimy trochę podkuć.

swbeata
16-05-2005, 07:46
Też zamontowałam u siebie niziutki brodzik z lanego marmuru wygląda ładnie (niestety jest droższy). Ale co do praktyki to zobaczymy. (za dwa trzy miesiące). Wybrałam taki brodzik ze względów estetycznych.

Irma
16-05-2005, 14:11
czy to prawda , że im płytszy brodzik ( 5 cm) to bardziej komfortowy , czy to tylko ściema?
bardziej komfortowy zwlaszcza dla starszych, ktorzy tak wysoko nog nie zadzieraja. mniejsze ryzyko poslizgu.

REX RoD
16-05-2005, 14:24
ja mam niski.
Nad podłogę wystaje 2 cm. W podłogę wpuszczony 3 cm.
Fajny jest i napewno wygodniejszy do wchodzenia od głębokich.
Dziwnie troszkę jednak wygląda kabina. Zaczyna się od podłogi, wiec i kończy się nizej niż w brodzikach o wys 30cm. Kwestia przyzwyczajenia.
Oprócz powyższych postów warto powiedzieć, że w takim brodziku nigdy nie uda ci się zrobić małej kapieli (np.: dla dzieci, czy na przepłukanie ręcznika, czy innej szmaty).

Tommco
16-05-2005, 17:23
Ja też postawiłem na brodzik wpuszczany w wylewkę. Bodajże Koło Pacyfik...ale dokładnie nie pamiętam. Rzeczywiście w użytkowaniu jest wygodniejszy...
U mnie dodatkowo chodziło o to, żeby kabina była jaknajniższa...bo wchodzi na okno. Popatrzcie sami:


http://www.tommco.photosite.com/~photos/tn/64_348.ts1095072790000.jpg

Wg. mnie jest fajnie :)

Pozdrawiam

T.

Whisper
16-05-2005, 17:31
Tommco, a ile wpuściłeś? Bo tak się zastanawiam nad wpuszczeniem, ale nie wiem czy w tym miejscu zrobić cieńszy styropian i wylewkę taką "stopniowaną"? Bo zupełnie bez wylewki oparty tylko na styropianie, to chyba nie. A jeśli dam cieńszy styropian, to tam zimniej będzie... Kuuurde. Najlepiej to wylewkę zrobić 20cm, żeby mieć z czego pocieniać :wink:

Tommco
16-05-2005, 17:58
Whisper...wcześniej nie przewidywałem, że będzie taki brodzik. Glazurnik poprostu ścienił wylewkę w miejscu, gdzie trzeba było oraz zrobił miejsce na syfon. Brzegi brodzika stoją na wylewce, która nie była ruszana. Ścienić trzeba było tylko w miejscu, gdzie rodzik jest głębszy. Przy osadzaniu go, zamiast nóżek użyty był klej do glazury...tak więc wszystko jest sztywne...a styropianu jest cały czac tyle ile było. Brodzik wchodzi w wylewkę jakieś 3/4cm. Dokładnie nie pamiętam.

Pozdrawiam

T.