PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż okien w ościeża z miejscem na rolety nadstawne



bies20
02-11-2019, 11:43
Cześć wszystkim.
Mam pytanie odnośnie montażu okien w nowo powstającym domu. Ościeża są tak wykonane aby zamontować pod nadprożem kasety rolet zewnętrznych a więc nadproża są cofnięte od lica murów aby tam zmieścić rolety. Zdecydowałem się jednak ich nie montować (rolet).Jak się teraz więc przedstawia sprawa montażu okien, chodzi mi tu głównie o problem użycia dybli do części górnej ościeżnicy. Dom z pustaka ceramicznego.
Pozdro

Wojtek

finlandia
04-12-2019, 12:09
Cześć wszystkim.
Mam pytanie odnośnie montażu okien w nowo powstającym domu. Ościeża są tak wykonane aby zamontować pod nadprożem kasety rolet zewnętrznych a więc nadproża są cofnięte od lica murów aby tam zmieścić rolety. Zdecydowałem się jednak ich nie montować (rolet).Jak się teraz więc przedstawia sprawa montażu okien, chodzi mi tu głównie o problem użycia dybli do części górnej ościeżnicy. Dom z pustaka ceramicznego.
Pozdro

Wojtek

Zapytałeś na podforum firmy Oknoplast, także nie zaglądają tu inni fachowcy pozostawiając pole ekspertom tytularnym.
Na wszelki wypadek (bo pewnie już problem jest rozwiązany):
- w przypadku cofniętego nadproża pozostaje zastosować kotwy okienne zamiast dybli.