PDA

Zobacz pełną wersję : Rozliczenie Energa



anatema
06-11-2019, 11:08
Na dniach otrzymam zaświadczenie o podpięciu instalacji do sieci (licznik już wymieniony) i czeka mnie ostatnia rzecz tj. aneksowanie umowy z Energa.
Pytanie, czy ten dostawca stosuje jakieś kruczki prawne przy okazji takiego aneksu, typu podsuwa jakieś nowe warunki np. jakieś niechciane opłaty handlowe itp.? Na co ewentualnie uważać?
Dotychczas miałem 2 miesięczny okres rozliczeniowy? Czy, mając FV, zostać przy nim, czy lepiej przejść na inny typ rozliczeń?
Załatwialiście aneks osobiście, w siedzibie Energa, czy przez zgłoszenie internetowe?

marcinbbb
06-11-2019, 12:08
Energa nie stosuje żadnych kruczków jedno ale, możesz wybrać tylko okres rozliczeniowy co 2 miesiące.
Ja 5 lat temu aneks i umowę kompleksową otrzymałem pocztą.

bronson90
13-11-2019, 05:56
Witam, korzystając z wątku mam pytanie odnośnie pierwszej faktury. Własnie wystawiono mi fakturę rozliczeniową za okres 26.08-07.11, od 13.09 jestem prosumentem (podpisana umowa,zmieniony licznik) i niestety faktura przyszła normalna- nie uwzględnili wprowadzonej energii do magazynu. Czy to normalne, że przy pierwszej fakturze tak jest, czy jednak coś jest nie tak ?

marcinbbb
13-11-2019, 08:06
Jak nowa instalacja to normalne że nie zawiera produkcji.

gawel
13-11-2019, 09:29
Witam, korzystając z wątku mam pytanie odnośnie pierwszej faktury. Własnie wystawiono mi fakturę rozliczeniową za okres 26.08-07.11, od 13.09 jestem prosumentem (podpisana umowa,zmieniony licznik) i niestety faktura przyszła normalna- nie uwzględnili wprowadzonej energii do magazynu. Czy to normalne, że przy pierwszej fakturze tak jest, czy jednak coś jest nie tak ?

z czego wynika ta data 13.09? Co się wtedy konkretnie stało?

bronson90
13-11-2019, 17:09
13.09 został założony licznik dwukierunkowy, od tego czasu była uruchomiona instalacja, kilka dni po tym otrzymałem pocztą certyfikat i od razu przez internet podpisałem umowę kompleksową.

gawel
13-11-2019, 17:17
13.09 został założony licznik dwukierunkowy, od tego czasu była uruchomiona instalacja, kilka dni po tym otrzymałem pocztą certyfikat i od razu przez internet podpisałem umowę kompleksową.

Ok rozumiem, ja umowę podpisałem 3 tygodnie temu ale czekam na wymianę licznika do 18 listopada. Z tego co wiem to każdy odczyt w PGE w tym wymiana licznika powoduje automatyczne wystawienie faktury rozliczeniowej. Z tego co się doczytałem to produkcja jest rozliczna 2 razy do roku w okresach 1 stycznia -30 czerwca
1 lipaca -31 grudnia. W moim przypadku pierwsze rozliczenie produkcji i przyznanie opustu/bonifikaty powinno nastąpić za okres 18 listopada-31 grudnia. w twoim przypadku od 13 września do 31.12.

bronson90
13-11-2019, 17:26
W enerdze są 2miesięczne okresy rozliczeniowe. I po 13.09 powinienem mieć uwzględnioną w rozliczeniu energię wprowadzoną do magazynu (jakieś 300 kW) a nie ma nic o tym i normalny rachunek.

gawel
13-11-2019, 17:33
W enerdze są 2miesięczne okresy rozliczeniowe. I po 13.09 powinienem mieć uwzględnioną w rozliczeniu energię wprowadzoną do magazynu (jakieś 300 kW) a nie ma nic o tym i normalny rachunek.

Produkcja jest rozliczna 2 razy do roku bez względu na częstotliwość odczytów dlatego 2 miesięczne okresy rozliczeniowe sa nieopłacalne dla prosumenta bo droższe a i tak robione zdalnie. W umowie prosumenckiej nie płaci się prognoz wiec 2 miesięczny okres rozliczeniowy oznacza jedno i sory że to napisze pozytywne zaliczenie testu łosia :yes:

bronson90
13-11-2019, 18:37
To w takim razie jak energa liczy okres 365 dni na wykorzystanie zmagazynowanej energii skoro odczyty są tylko 2 razy w roku? Jeśli Ci wiadomo to w jakich terminach są odczyty

bronson90
13-11-2019, 18:38
Poza tym energa ma tylko okresy rozliczeniowe jedno i dwumiesieczne

marcinbbb
13-11-2019, 18:48
Produkcja jest rozliczna 2 razy do roku bez względu na częstotliwość odczytów dlatego 2 miesięczne okresy rozliczeniowe sa nieopłacalne dla prosumenta bo droższe a i tak robione zdalnie. W umowie prosumenckiej nie płaci się prognoz wiec 2 miesięczny okres rozliczeniowy oznacza jedno i sory że to napisze pozytywne zaliczenie testu łosia :yes:

Gaweł czy ty nie rozumiesz że w Energa nie ma możliwości wyboru innego okresu rozliczeniowego niż 2 miesiące? Nie ma nie było i nie będzie a chcieć to Ty sobie możesz ja też chce i co z tego?

gawel
13-11-2019, 18:49
Poza tym energa ma tylko okresy rozliczeniowe jedno i dwumiesieczne

zwracam honor energa może mieć inny regulamin ja mam PGE

paabu
14-11-2019, 00:26
W moich stronach sytuacja zbiorowa: odbiory porobione od 20.09 do 15.10 - do takich dat też powystawiane stare faktury, aneksy powysyłane, a obecnie otrzymujemy faktury bez uwzględnienia październikowych produkcji. Aplikacja "Mój Licznik" pokazuje np 400kW wprowadzone do sieci w październiku, a na fakturze o tym ani śladu...
Dwieście kilkadziesiąt instalacji ludzie - koty zakładali ze 3-4 tygodnie (brawo), potem wielmożni panowie w jasnych koszulach robili dokumentację powykonawczą półtora miesiąca (jaka to ciężka praca!), później musiał upłynąć spory czas zanim pojawił się pan z Energa na odbiór (po co się śpieszyć jak licznik bije). Teraz pewnie się uruchomiły jakieś procedury uprawomocnienia - sam już nie wiem... ale widzę że to jawna gra na czas...
ręce opadają.....

gawel
14-11-2019, 06:02
@paabu
tego co poinformowało mnie BOK PGE w Konstancinie to w umowach prosumenckich częstotliwość odczytów to jedna kwestia a rozliczenie poprzez udzielenie opustu 80% lub 70% następuje 2 razy do roku od 1 st do 30 cz oraz 1 lip do 31 gru. Bonusem jest to że w umowach prokonsumenckich nie ma obowiązku płacenia prognoz zaliczek. w praktyce za prąd płaci się 2 razy do roku natomiast dodatkowe rozliczenie nastąpi po wymianie licznika na 2 kierunkowy oraz w przedziale od tej dato do 31 gr lub 30 cz. Jeżeli uważasz że Energa źle działa to powołaj podstawę prawną i napisz do nich nawet majla a nie bijesz pianę i walasz fochy bo to słabe i nic nie wnoszące do tematu.

bronson90
14-11-2019, 13:34
w swojej sprawie dodam, że złożyłem wczoraj reklamacje faktury, dziś już przyszła korygująca ( z 315 na 64 zł) i informacja o ich błędzie.

kysztof_2
14-11-2019, 22:47
Wzajemne zaufanie co do uczciwości i przejrzystości w interesach to podstawa i ogólnie dobra rzecz - natomiast kontrola to jeszcze lepsza sprawa!