PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja wiatrołapu czy hollu??



walent
06-11-2019, 17:16
Mam wyprowadzoną wentylację już na zewnątrz, ale nie mam wykutej jeszcze w danym pomieszczeniu> Wentylacja jest w ścianie pomiędzy wiatrołapem a holem. Gdzie lepiej wykuć tą wentylację wiatrołap czy hol? Holl jest otwarty na salon i kuchnię. W kuchni jest wentylacja (wiadome) w salonie też bo kominek będzie. Bezpośrednio z garażu jak i z zewnątrz jest wejście do wiatrołapu z wiatrołapu na holl. W garażu też jest wentylacja. Więc gdzie radzicie zrobić wentylację, hol vs wiatrołap, a może, czy w ogóle robić ...?

Kaizen
06-11-2019, 17:51
Wrzuć rzut.
Wentylacja grawitacyjna?

Jolka Bobek
06-11-2019, 22:21
U mnie nie ma ani w wiatrołapie ani w hallu. Też o to pytałam. Mam podobny układ co Ty, z tym, że mam jeszcze garderobę przy wiatrołapie i tam będę mieć -tylko nie pamiętam już czy nawiew czy wywiew. Instalator stwierdził, że nie ma potrzeby dawać wentylacji w tych pomieszczeniach bo instalacja byłaby przewymiarowana i tylko utrudniłoby mu to zrównoważenie układu.

walent
07-11-2019, 10:21
Wrzuć rzut.
Wentylacja grawitacyjna?

Tak, grawitacyjna, pomieszczenie pod schodami miało być zamknięte dlatego tam miała być docelowo wentylacja, jednak będzie tam przestrzeń otwarta. I pytanie czy wybijać ją tam czy w wiatrołapie czy w ogóle ją robić?

pawelek321
07-11-2019, 10:59
Ja bym zrobił kratkę na holu z regulacją. W wiatrołapie nie ma co wentylować, a na holu zawsze będzie można zamknąć jak będzie za mocno wiało zimnem, itp.