PDA

Zobacz pełną wersję : uruchomienie falownika



arro77
10-11-2019, 12:37
witam,jestem swieżo po założeniu instalacji,chciałem tylko sie upewnić i zapytać o kolejnośc załączania i wyłączania falownika,
a mianowicie przy załączaniu najpierw dc falownika,następnie ac
przy wyłączaniu (podobno ważniejsze) ac ,potem dc (czy na odwrót)

miecio 301
10-11-2019, 13:24
Przy załączaniu raczej nie ma znaczenia, przy wyłączaniu najpierw AC, chociaż jakbyś wył. DC wyłaczn. zintegrowanym to też można

arro77
10-11-2019, 13:30
dzięki,tak mi się też wydawało,niedługo przyjdą wymienić licznik

vr5
10-11-2019, 16:23
@arro77

Na niektórych falownikach jest naklejka "odłącz AC a potem DC. Te naklejki miewają napisy czasem po angielsku, a czasem po niemiecku.

Co do kolejności załączania - na noc falownika nie odłączasz od sieci AC. Jak świtem pojawi się słońce, to uruchamia się PV, więc gdy jest "podane" AC, to falownik "czeka" na DC.

arro77
10-11-2019, 17:04
Dzięki za info.
Na jeden inwerter 5kw ile pobierasz w takich pochmurnych warunkach jak teraz?

arro77
10-11-2019, 23:38
jeszcze jedno pytanie,w trakcie zmiany licznika na dwukierunkowy czy bede potrzebował jakieś zaświadczenia dla ZE,
jak to sie odbywa??

jajmar
11-11-2019, 01:08
jeszcze jedno pytanie,w trakcie zmiany licznika na dwukierunkowy czy bede potrzebował jakieś zaświadczenia dla ZE,
jak to sie odbywa??

Przecież to ZE wymienia licznik, sprecyzuj o co pytasz

gawel
11-11-2019, 06:43
jeszcze jedno pytanie,w trakcie zmiany licznika na dwukierunkowy czy bede potrzebował jakieś zaświadczenia dla ZE,
jak to sie odbywa??

To zależy od ZE. W pge udajesz się z protokołem z instalacji oraz stosownym wnioskiem według wzoru PGE do RE i uzyskujesz zgodę na warunki przyłączenia. Zgoda ta jest wysyłana do centrali do Rzeszowa i na jej podstawie ZE dostaje zlecenie na wymiane licznika dzwonisz i umawiasz termin. czekan ie na warunki trwa 14 dni na zmianę licznika ZE ma 30 dni.


właczasz najpierw dach potem AC a wyłaczasz odwrotnie inaczej zgodnie z moją instrukcją można uszkodzić falownik