PDA

Zobacz pełną wersję : zakończenie komina ceramicznego - nieczynnego



drozduu
10-11-2019, 18:19
Jak zakończyć komin systemowy który nie będzie czynny - wybudowany - wywalone pieniądze w błoto no ale....

chodzi mi najbardziej o to miejsce styku z blachą na czapie komina

czy obciąć ceramikę i założyć dyfuzor żeby była wolna przestrzeń pomiędzy czapą a dyfuzorem - oryginalne czapy betonowe chyba mają rant zabopiegający wlewaniu się wody do wełny bo terazz ten problem wystepuje

mam koguta dragona z podstawą ale musiałbym jeszcze dokupić przejście do kominów ceramicznych ale znowu zamykam szczelnie tą wełnę w której pewnie już jest wodaa pasowało by to jakoś zwentylować żeby odparowała

gdzieś widziałem na dachu że na nieczynnym kominie ceramicznym była taka nasada zamykająca komin ale dalej nie wiem co z tym połączeniem blachy z ceramiką

Kominki Piotr Batura
10-11-2019, 18:43
Jak zakończyć komin systemowy który nie będzie czynny - wybudowany - wywalone pieniądze w błoto no ale....

chodzi mi najbardziej o to miejsce styku z blachą na czapie komina

czy obciąć ceramikę i założyć dyfuzor żeby była wolna przestrzeń pomiędzy czapą a dyfuzorem - oryginalne czapy betonowe chyba mają rant zabopiegający wlewaniu się wody do wełny bo terazz ten problem wystepuje

mam koguta dragona z podstawą ale musiałbym jeszcze dokupić przejście do kominów ceramicznych ale znowu zamykam szczelnie tą wełnę w której pewnie już jest wodaa pasowało by to jakoś zwentylować żeby odparowała

gdzieś widziałem na dachu że na nieczynnym kominie ceramicznym była taka nasada zamykająca komin ale dalej nie wiem co z tym połączeniem blachy z ceramikąPopukaj w tą wystającą rurę obuchem młotka, lub wytnij od środka kit nożykiem do tapet. Wyjmij ją, a na powstałą dziurę przyklej silikonem kawałek blachy, przykręcając dodatkowo blachowkrętami....