PDA

Zobacz pełną wersję : Nieuczciwy geodeta - problem



Cifer
15-11-2019, 10:22
Dzień dobry,

Mam problem z nieuczciwym geodetą. Zleciłem mu wykonanie pomiarów powykonawczych, które fizycznie sporządził na początku roku 2019.
Otrzymałem mapki, które wraz z resztą dokumentacji zgłosiłem do Inspektora Powiatowego celem zawiadomienia o zakończeniu budowy.
Na tym etapie wszystko zostało potwierdzone. jednak do dzisiaj geodeta nie dopełnił formalność w Starostwie Powiatowym i niestety nie mogę otrzymać wypisu z ewidencji budynków. Z tego co zrozumiałem w Starostwie, dopóki geodeta nie wypełni operatu ( czy czegoś takiego) nie będzie to możliwe. Starostwo twierdzi, że nie ma mocy prawnych, aby zobligować do tego geodetę. Geodeta niestety zbywa mnie od lutego i obawiam się, że nie dopełni obowiązku.

Czy jest jakiś termin, który by go obligował? Co mogę zrobić w tym temacie? Jakaś skarga? Niestety prośby i „groźby” nie przynoszą efektu :(
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

Bertha
15-11-2019, 16:46
Podpisałeś geodecie "Wniosek o ujawnienie zmian w Ewidencji Gruntów i Budynków.." ? On nie oddał operatu z twoim wnioskiem i na mapie ewidencji guntów nie ma twojego budynku? Kierunek geodeta powiatowy - idż z mapą którą dostałeś od "geodety" któremu zleciłeś pracę i kopią zlecenia, aby było wiadomo co zlecałeś. Na drugi dzień zacznie się coś dziać.

Cifer
18-11-2019, 10:08
Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że wniosek podpisałem ( w starostwie geodeta zaczął czynności związane z operatem).
Na mapie nie ma mojego budynku tylko zaznaczony obrys domu w budowie.

Niestety zlecenia nie posiadam tylko gotową mapkę od geodety - spróbuję uderzyć od powiatowego z tym co mam.

Bertha
18-11-2019, 14:20
Na mapie od geodety jest numer zgłoszenia. Jeśli mapa od geodety ma stempele urzędowe, to sądzę że teraz finał nastąpi blyskawicznieee.

Uparty
30-12-2020, 18:41
Spróbuj eskalować temat na szczebel wojewódzki a następnie krajowy.
Zbieraj dowody, możesz też zgłosić sprawę na policji.

gnago
30-12-2020, 19:13
Zbieraj dokumenty i uderz do CBA na szczeblu centralnym zlecą poniżej ale zlecenia centrali inaczej się traktuje. A sprawa łatwa to i efekt szybki, a to w służbach cieszy . Dwa województwa dalej weź geodetę z listy biegłych sądowych. Powiedz co i jak dobrze opłać i w porozumieniu z CBA niech sprawę załatwia. Będziesz mieć zasługę przed Bogiem i miejscowym społeczeństwem za usunięcie śmiecia , a i miejscowe biurwy przez jakiś czas będą urzędnikami. Oczywiście od biegłego geodety faktury rachunki miech menda będzie tym obciążona, albo skarb państwa- fundusz operacyjny CBA

gnago
30-12-2020, 19:55
A co to zmienia, kierowanie tworem mafijnym i sprawstwo kierownicze. Co ci szkodzi umówić się w CBA i wyżalić całkowicie dokumentnie

Uparty
31-12-2020, 06:01
[Dziękuję za podpowiedź. Policja odpada, bo ma komendanta kolegę.

Głównego komendanta Policji?
Nie rozumiem tego słowotoku, ja bym dawno zakasał rękawy i eskalował gdzie się da. Pisanie tu nic nie da.

tossa
31-12-2020, 16:23
Myślę,że powinnam opuścić to forum

tossa
31-12-2020, 16:26
jeszcze jedna sprawa.