PDA

Zobacz pełną wersję : Gładź - dziurki, pory, rysy - co z tym zrobić? ZDJĘCIA



dawidst32
16-11-2019, 12:25
Cześć, to mój pierwszy post.
Niedawno stałem się posiadaczem nowego mieszkania w stanie deweloperskim. W umowie deweloperskiej nie miałem gładzi na ścianach, ale dostałem je w ramach gratisu i można powiedzieć niespodzianki. Dlatego nie było jak wybrzydzać w momencie odbioru mieszkania na ten akurat element. Przyszedł czas na wykończenie i zobaczcie jak wyglądają te gładzie podświetlone pod katem. Są na nich rysy takie spiralne od żyrafy, oraz masa porów/ dziurek widocznych na zdjęciach. Jest to widoczne oczywiście po odpowiednim podświetleniu oraz z bliska. Co z tym robić? Szlifować do bólu? Nanosić jakąś kolejną warstwę wykańczającą? Czy sytuację z takimi nierównościami jakoś rozwiąże zagruntowanie? Nie sądzę, że można było malować ściany, na których znajdują się takie pory.

437055 437056 437057 437058

Kaizen
16-11-2019, 13:10
Jakby ta "gładź" widziała żyrafę, to by tych wystających farfocli nie było. Szlifowałeś to chociaż ręcznie na próbę?

dawidst32
16-11-2019, 13:31
To znaczy tutaj wystających farfocli raczej nie ma te kropki to są dziurki, takie porowate nierówności. Próbowałem szlifować ręcznie. Spiralne rysy po ich szlifowaniu znikają, ale dziurki i pory są na tyle głębokie i są nadal widoczne jak na zdjęciu. Musiałbym zeszlifować nie wiem ile, żeby usunąć te porowate niedoskonałości. Myślałem żeby zrobić to tak, żeby wyszlifować na ile się da, potem zagruntować i nanieść na to jakąś warstwę wykańczającą, ale nie wiem jaką, coś co tylko wypełniłoby te dziurki. Na mój rozum wygląda to jakby gładź, którą kładki miała w sobie jakieś bąbelki powietrza czy coś, które po jakimś czasie wyschły i zostały takie dziurki po nich albo jakieś grube ziarna które przy nanoszeniu zostawiły takie nierówności. Dodam, że zdjęcie jest robione z odległości kilku centymetrów od ściany.

E-Rzecznik Śnieżka
30-11-2019, 21:32
Szanowny Panie,
przedstawione na zdjęciach niedoskonałości podłoża mogą wynikać ze zbyt szybkiego nakładania gładzi oraz braku odpowiedniego szlifowania. Rozwiązaniem jest delikatne przeszlifowanie powierzchni, jej odpylenie, zagruntowanie oraz ponowne nałożenie gładzi – najlepiej w dwóch warstw. Do gruntowania może Pan wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Grunt zwiększy przyczepność i zwiąże kurz. Wygładzić ściany może Pan masą Śnieżka Acryl-Putz® ST10. Gładź jest łatwa w urobieniu i aplikacji, dobrze trzyma się podłoża, charakteryzuje się długim czasem obróbki i łatwością szlifowania. Przed aplikacją proszę zapoznać się z kartą techniczną produktu.