PDA

Zobacz pełną wersję : Odstąpię tanio pustaki Jopka - Wrocław



burgundczyk
16-05-2005, 12:34
1. Poromur 44 pióro + wpust - ok. 240 szt (prawie 5 palet)
2. Poromur 44 - ok. 250 szt (5 palet)

zostało mi tyle a nie mogę zwrócić sprzedawcy. Cena do negocjacji, zasadniczo NISKA. Do odbioru w Sadkowie.

burgundczyk
17-05-2005, 15:48
...nie dlatego, że są do kitu, tylko mi zostały :) obok stoi z nich stan surowy, można sobie obejrzeć. Zapraszam.

mundzia
20-05-2005, 09:31
Witam serdecznie!!
Bedziemy budować właśnie z tych pustaków, czyli poromur firmy Jopek na pióro i wpust 44 cm :) zaczynamy w czerwcu, pod koniec tego miesiąca :) mam pytanie do Ciebie... poniewaz dzieli nas jakies 200 km, czy mogłbyś przysłać zdjęcia Twojego domu? jak wyglada ten pustak "w murze" ?? czy budowanie z tego sprawiło Ci jakies szczególne trudności? na co trzeba uwazac? aha, i czym przycinałeś te pustaki? jak to u Ciebie było? no i jeszcze jedno pyatnie mi sie nasuwa... jak to sie stało ze az 5 palet Ci zostało?? czy "fabryka" zle wyliczyla? czy Ty wprowadziles jakies zmieny i nie uwzgledniono ich przy zamawianiu cegiel? jestem bardzo ciekawa i będę bardzo wdzieczna za wszelkie informacje (a jak nam zabraknie pustakow, to na pewno sie zgłosce :) ) narazie jeszcze nie wiem czy zabraknie :roll:

pozdrawiam serdecznie :)

mundzia

burgundczyk
20-05-2005, 11:40
Z 44 P+W stawiano mi sciany garazu. Prawda jest taka, ze sa te pustaki krzywe... ale mi to nie przeszkadzalo, dla mnie liczyla sie cena. Ciepla zaprawa z keramzytem, licowanie na zewnatrz, od wewnatrz niestety sciana nie jest rowna :) czesc nierwnosci pewnie zostanie skuta i otynkowana albo... w koncu o tylko garaz ;)
Nie wiem, czym te pustaki cial moj wykonawca...

Reszta bryly domu to bedzie sciana 3-warstwowa i tu na sciane nosna uzylem 44 zwyklej murowanej na 25. Swietnie zdala egzamin.

Zdecydowalem sie na te pustaki, poniewaz mialem 1,5 roku temu b. duzy rabat... no i przy zalozeniu, ze:
- garaz sciana 44 P+W nie martwia mnie odchylki w wymiarze pustakow
- bryla poza garazem i tak sciana 3-warstwowa, wiec nierownosci maja male znaczenie (akurat wymiar 25 'trzyma' w przypadku pustakow bez P+W)

Co do wyliczen - robilem je sam, gdyz w momencie zakupu nie mialem jeszcze wykonawcy... Teraz nie mam mozliwosci zwrotu do producenta. Tylko mi zalegaja na budowie, wiec oddam naprawde tanio :)

Pozdrawiam,
burgundczyk

burgundczyk
30-05-2005, 10:05
Ludzie ZWARIOWALEM!!! Za darmo (prawie ;)) pustaki rozdaje... no coz, chyba sie skonczy sprzedaza na Allegro ;)

czmirek
30-05-2005, 11:06
Ludzie ZWARIOWALEM!!! Za darmo (prawie ;)) pustaki rozdaje... no coz, chyba sie skonczy sprzedaza na Allegro ;)
mowiac szczerze od jopka to nawed za darmo nic bym nie odebral ale to tylko moje skromne zdanie o gustach sie nie dyskutuje, juz kiedys opisywalem jakie mialem doswiadczenie z materialami jopka i swojego zdania nie zmienie. mimo wszystko zycze powodzenia na alegro.

burgundczyk
30-05-2005, 12:05
czmirek no i generalnie co konstruktywnego wniosles swoim postem to tematu w dziale Ogloszenia drobne? :)

ciekawe ze to popularny Porotherm a nie Poromur znajduje sie na jakichs czarnych listach... karpiowki Jopka zazdroszcza mi wszyscy, konkretnie w liczbie 7, sasiedzi... a 3 domy z tych 7 sa z Poromuru, a po jednym z Optiroca, Ytonga, maxa, drewna + szkielet stalowy ... 2 glupich sasiadow mam?

zastanow sie nastepnym razem Bywalcze zanim napiszesz OT ... jak reka swierzbi to sie najpierw podrap ;)

czmirek
30-05-2005, 14:23
czmirek no i generalnie co konstruktywnego wniosles swoim postem to tematu w dziale Ogloszenia drobne? :)

ciekawe ze to popularny Porotherm a nie Poromur znajduje sie na jakichs czarnych listach... karpiowki Jopka zazdroszcza mi wszyscy, konkretnie w liczbie 7, sasiedzi... a 3 domy z tych 7 sa z Poromuru, a po jednym z Optiroca, Ytonga, maxa, drewna + szkielet stalowy ... 2 glupich sasiadow mam?

zastanow sie nastepnym razem Bywalcze zanim napiszesz OT ... jak reka swierzbi to sie najpierw podrap ;)
reka mnie nie swierzbi, wyrazilem jedynie swoje zdanie a ze to (podobno) wolny kraj to mi wolno. nie obrazaj sie nie chcialem nikogo urazic po prostu pracuje dosyc dlugo w budownictwie i z jopkowymi wyrobami mam nieciekawe skojarzenia, co nie swiadczy o tym ze obecnie jego wyroby sa do d... osobiscie nie znam obecnych produktow jopka i nigdzie nie napisalem ze dachowka lub pustaki sa zle pozdrawiam

burgundczyk
20-07-2005, 16:09
aktualne ;)