PDA

Zobacz pełną wersję : nietypowy problem z framugą



juyn
25-11-2019, 19:35
witam,

mam nietypowy problem z framugą - jest ona niestandardowych rozmiarów - wys. 220 cm szer. 90 cm, głębokość 44 cm. Nie chce robić drzwi na wymiar bo nie mam na to pieniędzy, w związku z czym bardzo proszę o rady jak można to tanio i estetycznie wykończyć. W załączeniu zdjęcia poglądowe. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

E-Rzecznik Śnieżka
09-12-2019, 20:59
Jeśli drzwi to tylko na wymiar. Jeśli chodzi o wykończenie framug to polecamy gładzie szpachlowe Śnieżka np. ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ stosowana do ostatecznego, wykończeniowego wygładzania powierzchni ścian i sufitów.

Slawko123
09-12-2019, 22:20
witam,

mam nietypowy problem z framugą - jest ona niestandardowych rozmiarów - wys. 220 cm szer. 90 cm, głębokość 44 cm. Nie chce robić drzwi na wymiar bo nie mam na to pieniędzy, w związku z czym bardzo proszę o rady jak można to tanio i estetycznie wykończyć. W załączeniu zdjęcia poglądowe. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
skoro masz taka framugę, to jakie masz wymiary otworów zwanych ościeżą?

Kaizen
09-12-2019, 23:58
mam nietypowy problem z framugą - jest ona niestandardowych rozmiarów - wys. 220 cm szer. 90 cm, głębokość 44 cm. Nie chce robić drzwi na wymiar bo nie mam na to pieniędzy, w związku z czym bardzo proszę o rady jak można to tanio i estetycznie wykończyć. W załączeniu zdjęcia poglądowe. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Kupiłbym zwykłą ościeżnicę nieregulowaną wybranej szerokości. Od góry trzeba będzie trochę "otynkować", po bokach albo narzucić materiału, albo jeszcze podkuć. Obsadził na pianę licując z murem stronę, po której są zawiasy. Potem otynkował.

Można tez pobawić się w ramkę z drewnianych belek, jak Ci odpowiadają te klimaty.