PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie elewacji styropian plus wełna



mi1hu
25-11-2019, 20:57
Witam
Buduję domek z bloczków solbet grubości 24 cm i chciałbym ocieplić go 5 cm wełny elewacyjnej następnie 15 cm styropianu szarego. Czy takie połączenie jest dopuszczalne czy nie.

Jaro106
25-11-2019, 20:58
A poco sobie utrudniać życie.

mi1hu
26-11-2019, 21:59
chciałbym dać wełnę żeby mur oddychał, a potem styropian

Nurek_
26-11-2019, 23:25
chciałbym dać wełnę żeby mur oddychał, a potem styropian

A jak nie będzie wełny to nie będzie oddychał i się udusi?
Oddychanie muru do bzdura. Wełna musi mieć wentylację, między murem a styropianem jak złapie wilgoci to nie wyschnie i będziesz miał siedlisko grzyba i syfu. Twój pomysł to proszenie się o problemy.

mi1hu
28-11-2019, 07:06
dzięki za odpowiedź

Tomek W
28-11-2019, 10:06
Zgodnie z zasadami fizyki budowli im bardziej na zewnątrz tym powinny być użyte materiały o lepszej paroprzepuszczalności. dlatego też poleciłbym Ci wykonanie całej izolacji z wełny. Owszem część pary wodnej przeniknie przez mur i wełnę ale materiały sztuczne mają 40-60 razy gorszy współczynnik przenikania pary wodnej od wełny co spowoduje że para wodna nie będzie miała ujścia.
Stosując wełnę mineralną na ściany skracamy czas wysychania ścian nawet 4 krotnie w stosunku do izolacji sztucznych.

Tomek W
28-11-2019, 10:07
Jako materiał 5cm możesz użyć wełnę FRONTROCK S . Nomiast proponowałbym wykonać całość z wełny FRONTROCK SUPER
www.rockwool.pl/produkty/frontrock-super
www.rockwool.pl/produkty/frontrock-s

Robinson74
29-11-2019, 18:20
chciałbym dać wełnę żeby mur oddychał, a potem styropianNasłuchałeś się bzdur o "oddychaniu" muru i teraz powtarzasz. To ludzie oddychają, a przez mur co najwyżej przenika para wodna. Jak chcesz mieć pewność zastosowania "bezpiecznych" warstw elewacji, to zleć wykonanie analizy cieplno-wilgotnościowej.

Kaizen
29-11-2019, 20:26
chciałbym dać wełnę żeby mur oddychał, a potem styropian

Czyli na głowę najpierw worek bawełniany, żeby mogła oddychać, a potem foliowy... Chyba jednak nie da się tak oddychać.
Ale spokojnie, mury nie mają płuc i nie oddychają.