PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość halogenów w pokoju



Baner3
26-11-2019, 19:07
Witam,
chciałbym zamontować w pokoju na poddaszu halogeny, pokój o wymiarach 3,92 x 4,17. Zastanawiam się nad ilością odpowiednią ilością "oczek". Myślałem o 6 bądź 8. Ktoś miał podobny dylemat i chce pomóc ?
Pozdrawiam

CityMatic
26-11-2019, 19:42
Jeśli jesteś zmuszony do zastosowania sufitowych"oczek" to rozplanuj je na 8 w zestawach 3,3,2 (przy czym - nad biurkiem 3 o mocy 15 W, tak abyś mógł np oglądać Tv 2 x 6 W i 3 o mocy 10 W wszystkie GU 10)
Pamiętaj, aby zabezpieczyć folię izolacji nad stropem właściwym - np dedykowaną puszką.

domsat
27-11-2019, 21:03
Autorze tematu - zabrakło Ci wyobraźni jak oświetlić pokój, więc pytasz się na forum. Przecież to Twój pokój, to Ty w nim będziesz mieszkał. Oświetlenie jest różne, zależy od przeznaczenia pokoju, od wysokości, a może są skosy..... Radzę zrobić 2 sekcje punktów, bądź zastosować ściemniacz. Uwaga - w tej samej sekcji powinny być źródła światła tej samej mocy. I jeszcze jedno - nie stosujemy halogenów, ale LEDówki. I jeszcze drugie - oczka są dziś mniej modne. Na marginesie - kiedyś na tym forum na pytanie o oświetlenie pokoju dziecka padła "wyrafinowana" odpowiedź - " Masz skorzystać z PN o oświetleniu miejsc pracy". Żałosne to było.

elpapiotr
28-11-2019, 14:02
Na marginesie - kiedyś na tym forum na pytanie o oświetlenie pokoju dziecka padła "wyrafinowana" odpowiedź - " Masz skorzystać z PN o oświetleniu miejsc pracy". Żałosne to było. Może domsat wyjaśni dogłębnie te kwestię, odnośnie prawidłowego oświetlenia pokoju dziecka, jego miejsca nauki. Na czym kolega się oprze w tym doborze ?

kemot_p
28-11-2019, 17:43
1. Oświetlenie biurka - jeśli stoi przy oknie - lampka na biurku, jeśli przy ścianie - oświetlenie ścienne (jeden punkt) na odpowiedniej wysokości.
2. Oświetlenie ścienne przy łóżku do czytania - jeden punkt z wyłącznikiem schodowym.
3. Jeden lub dwa punkty w suficie.
4. Jeden lub dwa punkty na ścianie.

JACUŚ
01-12-2019, 06:52
Dedykowane puszki do halogenów.

coulignon
01-12-2019, 08:07
Na marginesie - kiedyś na tym forum na pytanie o oświetlenie pokoju dziecka padła "wyrafinowana" odpowiedź - " Masz skorzystać z PN o oświetleniu miejsc pracy". Żałosne to było.

Majaczy mi się taki "elektryczny troll" z tego forum. Chyba wiem kto mógłby być autorem:lol2:

elpapiotr
01-12-2019, 10:07
Majaczenia są albo następstwem zaburzeń chorobowych delikwenta, albo alkoholizmu.
Jak jest naprawdę, tylko couligon wie, a wątpię, by się przyznał. :lol2:

coulignon
01-12-2019, 10:54
A tak, właśnie mowa o tobie. Wprawdzie nie wiem czy jesteś autorem tej jakże przydatnej porady ale ewidentnie jest w twoim "trollowym" stylu.

elpapiotr
01-12-2019, 10:56
Rozumiem.
Majaczeń ciąg dalszy.
Zalecam wizytę u lekarza, lub odwyk ( w zależności od potrzeb).