PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu z płyt gk



comeonsava
28-11-2019, 23:17
Dach mojego domu ocieplony jest wełną mineralną, która pokryta jest folią paroizolacyjną. Chciałbym dodatkowo ocieplić strop drewniany, do którego przytwierdzony jest sufit podwieszany z płyt gk metalowymi uchwytami do krokwi. Chcę dać folię paroizolacyjną i wełnę mineralną.
W jaki sposób ułożyć szczelnie folię paroizolacyjną wokół tych metalowych uchwytów płyt gk by mieć pewność, że para nie przedostanie się do wełny?

pawnook
29-11-2019, 07:58
Folie przyklejasz od spodu do profili Cd na tasme dwustronna i do tego przykrecasz plyty.

comeonsava
29-11-2019, 11:58
Dzięki pawnook za szybką odpowiedź. Problem w tym, że to jest dom wybudowany 10 lat temu i nie mam dostępu do profili od spodu. Mogę jedynie położyć folię od góry, tylko nie za bardzo widzę możliwości zrobienia tego szczelnie (metalowe profile przeszkadzają). Chyba, że jakąś taśmą naokoło profili ją okleić?

Gość ze składu budowlanego dziś mi zasugerował, że w takim wypadku mogę ułożyć wełnę bez folii, gdyż dach jest ocieplony i dużej różnicy temperatur między strychem na poddaszem nie będzie. Ma rację?

redbox
29-11-2019, 12:37
nie zrozumiałes pawnooka , od spodu to znaczy kleisz folie an profil: idzie to tak: WEŁNA>wieszak>Profil>Folia>Płyta kg.
https://www.youtube.com/watch?v=WOkUMU2O3jw

nie robie reklamy jak coś

comeonsava
29-11-2019, 16:30
Dzięki redbox.

Tylko, że nie mam dostępu z tej strony do profilu. Wszystko jest już poskręcane i pomalowane. Zniszczyłbym sufit próbując dostać się do profili z dolnej strony.

U mnie wygląda to teraz mniej więcej tak:
437614

Mogę albo położyć wełnę bezpośrednio na płytę między stelaż, albo próbować kłaść folię między stelażem i dopiero wełnę. Ta druga opcja będzie jednak niemalże nie do zrealizowania. Stąd pomysł na samą wełnę.

Tomek W
11-12-2019, 13:43
czy strop oddziela pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanego ? czy u dołu i i góry będzie ogrzewanie ? . Jakie pomieszczenia sa poniżej stropu ?

comeonsava
03-01-2020, 12:11
Dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałem się na ułożenie wełny bezpośrednio na płytach gk. Jedynie nad łazienką dałem folię paroizolacyjną na tyle na ile się dało ją dokładnie ułożyć. Sąsiad zrobił podobnie (ma taki sam dom) parę lat temu i jest ok. Temperatura na strychu podczas mrozów wynosi ok 13 st C. Mam nadzieję, że będzie u mnie również ok.

Co do pytań Tomka W.:
- tak, strop oddziela ogrzewane 1 piętro od nieogrzewanego i nieużytkowego, ale ocieplonego wełną 25cm strychu
- poniżej stropu są 3 pokoje i łazienka