PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dużą ilością powietrza w instalacji c.o.



mihuu2020
30-11-2019, 13:43
Witam wszystkich forumowiczów w czasie - już - okresu grzewczego :-) Zwracam się z małym zapytaniem, które mnie nurtuje. Niedawno stałem się posiadaczem kotła na ekogroszek z podajnikiem 15kW. Z kotła jak na razie (odpukać) jestem zadowolony. Spalanie na poziomie niecałe pół worka na dobę przy temp. w domu 21-23 i w okolicy 0 na zewnątrz. Dom około 120m2. Rzeczą, która nie daje mi spokoju jest duża ilość powietrza jakie wytwarza się chyba w kotle na wymienniku. Co jakiś czas z kotła wydostaje się duża ilość powietrza, rozchodzi się po grzejnikach i zanika... Nie zauważyłem aby miało to jakieś skutki w jakości grzania, poza oczywiście doznaniami dźwiękowymi :-) Co dziwne grzejniki się nie zapowietrzają. Czy takie spore ilości powietrza, które gromadzą się w kotle są w jakiś sposób dla niego szkodliwe? Czy dodanie może nie wiem - inhibitora, zredukowałoby choć trochę ten efekt? Czy też borykacie się z takimi problemami u siebie w instalacjach?

Pozdrawiam

_papa_
01-12-2019, 14:38
Świeża woda wodociągowa zawiera w sobie sporo powietrza. Podgrzewając wodę powodujesz jej odgazowanie. Normalny proces i nie ma co się nim przejmować. Za jakiś czas problem z powietrzem ustąpi.