PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przyłączeniem prądu



Karpowka
03-12-2019, 13:58
Kochani mam problem, może ktoś miał podobny.
Wybudowałam dom na tej samej działce, na której stoi mój dom rodzinny (nadal mieszkają w nim rodzice) Chcę się wprowadzić do nowego domu w październiku 2020. Dzisiaj byłam zorientować się, jak wygląda sprawa z prądem i powiedzieli mi, że na przyłączenie muszę czekać 14-18 miesięcy. Szczerze powiedziawszy, nie sądziłam, że będzie to trwało tak długo. Myślałam, a dom obok, prąd jest, pójdzie szybko. Jestem teraz załamana.
Moje pytanie brzmi - czy mogę podłączyć się pod dom rodziców i po prostu rachunki płacić na pół, by wszystko poszło szybciej? Jest to zgodne z prawem i realne do zrobienia? Będę wdzięczna za każdą pomoc.

marcin_5
03-12-2019, 15:56
Pewnie że możesz a nawet powinnaś w tej sytuacji. Może nawet rodzice pozwolą pociągnąć za friko ;)

Karpowka
03-12-2019, 18:24
Sugeruję wystąpić do ZE o przyłącze i czekać.
Te okresy oczekiwania są normalnością.
Ja czekałem 2 lata na podniesienie mocy zamówionej z 4 do 10 kW.
W międzyczasie podłączyć się do rodziców poprzez licznik lub bez, bo elektrowni nic do tego co robi z energią odbiorca za licznikiem.
Nie wolno mu jej jedynie odsprzedawać.

Czy u rodziców nie będzie wywalać bezpieczników?

elpapiotr
03-12-2019, 18:32
Czy u rodziców nie będzie wywalać bezpieczników? O tym może rozstrzygnąć elektryk na wizji lokalnej i oględzinach instalacji w obu budynkach.

Pablo_11
04-12-2019, 09:08
Moje pytanie brzmi - czy mogę podłączyć się pod dom rodziców i po prostu rachunki płacić na pół, by wszystko poszło szybciej? Jest to zgodne z prawem i realne do zrobienia? Będę wdzięczna za każdą pomoc.A wystąpiłaś w ogóle o warunki podłączenia? Wiesz którędy poprowadzić i jaki kabel? Przydzielona moc, parametry sieci? Nie, to nie będzie tak że elektryk z elektrowni przyjdzie z kablem i licznikiem.
Oczywiście że można spiąć dwa domy - tylko właśnie, czy istniejąca instalacja to wytrzyma?

Remiks
04-12-2019, 18:30
A wystąpiłaś w ogóle o warunki podłączenia? Wiesz którędy poprowadzić i jaki kabel? Przydzielona moc, parametry sieci? Nie, to nie będzie tak że elektryk z elektrowni przyjdzie z kablem i licznikiem.
Oczywiście że można spiąć dwa domy - tylko właśnie, czy istniejąca instalacja to wytrzyma?

Warunki przyłączenia do rodziców? Nie jest takie oczywiste spięcie dwóch domów, zapytaj w swoim ZE.