PDA

Zobacz pełną wersję : optymalizatory P404 half cut panele jak podłączyć



azu
07-12-2019, 17:14
witam jestem na etapie rozwaząm przed zakupem i mam dylemat . Jak podłączyć optymalizatory P404 do paneli które mają dwa komplety wyjść half ?
Czy takie panele LR4 HPH360 M Longi solar nadają się do optymalizatorów.?
Czy optymalizatory P404 bedą odpowiednie bo panel ma 120 ogniw 6x20 .?
Jesli tak to jak to podłączyc do optymalizatora mam w panelu half Cut 2 podwójne wyjscia ? optymalizator ma 0,16 metra wejscie i 1,2 m wyjscie . . Ma moze ktoś zdjęcie takiego połączenia?
30 szt paneli 360 wat bedzie razem 10800 czy inwerter 10kw solredge bedzie odpowiedni?
Jest opcja optymalizatorów na dwa panele ale inwerter wg instrukcji musi byc większy niz 15kw czy jest możliwe podłaczenie do 10kw byłoby mniej optymalizatorów?
Czy zastosowanie 15kw bedzie optymalniejsze do mojej instalacji i jakie straty z tego rozwiązania bedą ? Inwertery są w podobnej cenie

marcing1
09-12-2019, 08:58
cześc,
napisz maila pytaniem do SE na adres: [email protected]. Odpowiedzieli na moje pytania.
Na ich stronie można też sobie zaprojektować instalację i zasymulaowć działanie np. wpływ zacienienia itp. https://www.solaredge.com/pl/products/installer-tools/designer#/

krzymus
14-12-2019, 12:03
Witam,

Sprawdź kartę katalogową paneli które chcesz nabyć czy na pewno mają dwa komplety przyłączy, z reguły panele HC mają rozdzieloną skrzynkę na 3 sztuki ale wyjścia (kable) są dwa po jednym w lewej i prawej puszcze, nie spotkałem jeszcze paneli HC aby miały po dwa komplety przyłączy. Standardowe 120 połówkowe panele podłącza się tak samo jak standardowe 60 ogniwowe.