PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie szafek w łazience na płycie g-k



rafaellowroclaw
09-12-2019, 12:25
Witam.
Chciałbym poradzić się Was jak najlepiej zamocować szafki do łazienki.
Sprawa wygląda tak, że fachowcy obkleili mi całą łazienkę płytami g-k. Jak mówią pomiędzy ścianą a płyta może być przestrzeń od 1cm do 2cm.

W łazience są już wszędzie kafelki.

Jak najlepiej zamocować takie szafki?

Kołki typu molly można stosować bezpośrednio na płytki?

A może lepiej zastosować długie kołki np. 10cm i przewiercić się aż do starej cegły i tam zakotwić śrubę?

redbox
09-12-2019, 13:02
Witam.
Chciałbym poradzić się Was jak najlepiej zamocować szafki do łazienki.
Sprawa wygląda tak, że fachowcy obkleili mi całą łazienkę płytami g-k. Jak mówią pomiędzy ścianą a płyta może być przestrzeń od 1cm do 2cm.

W łazience są już wszędzie kafelki.

Jak najlepiej zamocować takie szafki?

Kołki typu molly można stosować bezpośrednio na płytki?

A może lepiej zastosować długie kołki np. 10cm i przewiercić się aż do starej cegły i tam zakotwić śrubę?
lepsze dlugie kołki, napewno bedzie sztywniejsze

boorys
09-12-2019, 17:57
Tylko długie. A następnym razem nie pozwól robić łazienki w ten sposób ;)

cezary.pl
09-12-2019, 18:01
Jeszcze lepsze, zamiast kołków rozporowych będą pręty gwintowane obsadzone w murze ceglanym na kotwę chemiczną.
N/p pręt fi 8mm, otwór w cegle fi 10mm, a otwór w płycie GK i płytce fi 12-14mm.
Pręt gwintowany nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z płytką, aby pod obciążeniem szafkami nie nastąpiło pęknięcie.

boorys
09-12-2019, 18:53
Rozwiązanie super, ale chyba przerost formy nad treścią. Takie rzeczy stosuje się przy na prawdę dużych obciążeniach lub wyjątkowo słabym materiale. W cegle kołki fishera (ja takich używam) trzymają jak złoto cenę, a z całą pewnością są tańsze.

rafaellowroclaw
10-12-2019, 12:23
Dziękuje za rady.
Czy chodzi o takie kołki?
https://www.fischerpolska.pl/pl-pl/produkty/mocowania-standardowe/kolki-nylonowe/duopower
I kupić takie długie aby wkręciły się od razu w cegłę? (np. 100mm / 120mm)

boorys
10-12-2019, 12:59
Tak. To te i muszą być zakotwione w cegle.