PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka falowników - wyłącznik główny



pierwek
10-12-2019, 13:30
Witam

Pytanie do osób które mają więcej niż jeden falownik w swojej instalacji. Czy na głównej tablicy el. jest jeden rozłącznik do wszystkich falowników?
Jak to się realizuje?

Rozwinę to: Za każdym falownikiem po stronie AC jest rozłącznik FR, później kablami YKY czy YDY leci sobie do głównej rozdzielnicy el. domu i tam wszystkie te kable idą na jeden rozłącznik?

Mam już działającą instalację FV (falownik jednofazowy) i dokładam kolejny falownik tym razem 3faz. Czy wpinam ją na ten sam rozłącznik FR w rozdzielnicy el.domu?( Rozłącznik jest 3faz.)

Pozdrawiam

CityMatic
10-12-2019, 14:02
Ja mam tak jak Ty i mam wyłączniki indywidualne na każdy z falowników(w swoich skrzynkach zabezpieczeń) i jeden główny w tablicy.

miecio 301
10-12-2019, 14:27
Witam

Pytanie do osób które mają więcej niż jeden falownik w swojej instalacji. Czy na głównej tablicy el. jest jeden rozłącznik do wszystkich falowników?
Jak to się realizuje?

Rozwinę to: Za każdym falownikiem po stronie AC jest rozłącznik FR, później kablami YKY czy YDY leci sobie do głównej rozdzielnicy el. domu i tam wszystkie te kable idą na jeden rozłącznik?

Mam już działającą instalację FV (falownik jednofazowy) i dokładam kolejny falownik tym razem 3faz. Czy wpinam ją na ten sam rozłącznik FR w rozdzielnicy el.domu?( Rozłącznik jest 3faz.)

Pozdrawiam

Rozłącznik może być jeden ale każdy obwód między rozdzielnią a konkretnym falownikiem powinien być zabezpieczony czy to wyłącznikiem typu S czy też bezpiecznikiem topikowym. FR nie zabezpiecza obwodu w przypadku zwarcia czy też przeciążenia

ksysju
10-12-2019, 16:00
Hi

U siebie stosuje rozłączniki bezpiecznikowe, czyli oprawki dające przy rozłączeniu widoczną przerwę.