PDA

Zobacz pełną wersję : nośnośc płyt KG na suficie



MiroMirek
25-12-2019, 22:18
taki dylemat : znalazłem informacje, że nośność rusztu dwupoziomowego krzyżowego w zależności od rozstawu zawiesi i profili dochodzi nawet do 100kg/m2.
Natomiast nie mogę znaleźć podobnej informacji o nośności samej płyty KG przymocowanej do tego rusztu ( w zależności od grubości płyty i rozstawu mocowań).
Może ktoś wspomoc ?.
pytam w kontekscie cieżaru samego ocieplenia ( około 50 cm grubości celulozy /wełny to około 13kg/m2 nacisku) na strop z GK.

pozdrawiam

Dziesiatka
25-12-2019, 22:33
taki dylemat : znalazłem informacje, że nośność rusztu dwupoziomowego krzyżowego w zależności od rozstawu zawiesi i profili dochodzi nawet do 100kg/m2.
Natomiast nie mogę znaleźć podobnej informacji o nośności samej płyty KG przymocowanej do tego rusztu ( w zależności od grubości płyty i rozstawu mocowań).
Może ktoś wspomoc ?.
pytam w kontekscie cieżaru samego ocieplenia ( około 50 cm grubości celulozy /wełny to około 13kg/m2 nacisku) na strop z GK.

pozdrawiam

Widzę ze drążysz temat :)
Może podbij na PW do @fotohobby i dostaniesz więcej informacji?
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6556873&viewfull=1#post6556873
Powodzenia!

MiroMirek
25-12-2019, 22:39
Widzę ze drążysz temat :)
Może podbij na PW do @fotohobby i dostaniesz więcej informacji?
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6556873&viewfull=1#post6556873
Powodzenia!

tak mam w naturze :), wiesz ile zmierzysz :)), nie lubię na zasadzie domysłów, plotek, generalnie wierzę w liczby ...

Dziesiatka
25-12-2019, 22:42
tak mam w naturze :), wiesz ile zmierzysz :)), nie lubię na zasadzie domysłów, plotek, generalnie wierzę w liczby ...

I słusznie.Rób swoje:)
Wesołych jeszcze !

MiroMirek
26-12-2019, 18:13
taki dylemat : znalazłem informacje, że nośność rusztu dwupoziomowego krzyżowego w zależności od rozstawu zawiesi i profili dochodzi nawet do 100kg/m2.
Natomiast nie mogę znaleźć podobnej informacji o nośności samej płyty KG przymocowanej do tego rusztu ( w zależności od grubości płyty i rozstawu mocowań).
Może ktoś wspomoc ?.
pytam w kontekscie cieżaru samego ocieplenia ( około 50 cm grubości celulozy /wełny to około 13kg/m2 nacisku) na strop z GK.

pozdrawiam

odkopałem przykladowa specyfikacja techniczna

https://www.fischerpolska.pl/pl-pl/produkty/asortyment-wkretow/wkrety-do-suchej-zabudowy/wkrety-do-suchej-zabudowy-z-konstrukcja-metalowa/wkret-do-suchej-zabudowy-fsn-tpd

Siła wyrywająca ≥ 450N , czyli jak rozumiem co najmniej do 45 kg wkręt wytrzyma :)

fotohobby
26-12-2019, 18:36
Było takich realizacji sporo.
U mnie wykonawca zagęścił wkręty.
Dodatkowo, u mnie celuloza nie została nasypana bezpośrednio na płyty KG, a ja leżące na profilach płyty z wełny skalnej Rocwool, tak wiec część ciężaru celulozy rozkłada się bezpośrednio na profile