PDA

Zobacz pełną wersję : Szron w lodówce.



Polena
26-12-2019, 21:20
Witam.
Mam starą, 10-letnią lodówkę, bez No-frost. Gdy ustawię pokrętło chłodzenia na niższą temperaturę niż stopień "1", to tylna ścianka lodówki pokrywa się szronem.
W zamrażarce wciąż zbiera się szron, ale to raczej normalne, że trzeba rozmrażać.
Czy lodówka jest po prostu zepsuta?

d7d
26-12-2019, 21:21
Może wentylatorek zepsuty lub za pełna komora?

gawel
26-12-2019, 21:27
Witam.
Mam starą, 10-letnią lodówkę, bez No-frost. Gdy ustawię pokrętło chłodzenia na niższą temperaturę niż stopień "1", to tylna ścianka lodówki pokrywa się szronem.
W zamrażarce wciąż zbiera się szron, ale to raczej normalne, że trzeba rozmrażać.
Czy lodówka jest po prostu zepsuta?

Ja mam nastawione lodówki od 30 lat na 3 i zawsze tylnia ścina się szroni po czym rozmraża i spływa do zbiornika na agregacie gdzie odparowuje to taki system a co według ciebie powinno się dziać?

Polena
26-12-2019, 21:32
U mnie na 2 stopniu jest szron non stop, nie rozmraża się, nie spływa.
A u Ciebie po jakim czasie szron się topi?
Czytałam, że tak nie powinno być, dlatego pytam.

tomraider
26-12-2019, 21:35
Witam.
Mam starą, 10-letnią lodówkę, bez No-frost. Gdy ustawię pokrętło chłodzenia na niższą temperaturę niż stopień "1", to tylna ścianka lodówki pokrywa się szronem.
W zamrażarce wciąż zbiera się szron, ale to raczej normalne, że trzeba rozmrażać.
Czy lodówka jest po prostu zepsuta?

Jeżeli lodówka ma sprawny termostat i działa prawidłowo czyli się włącza i wyłącza to jest ok a szron to efekt schładzania produktów zawierających wodę, np. zupy , sałatki i/lub efekt schładzania nie dostatecznie wystudzonych produktów. Czyli porządnie studzić i szczenie przykrywać pokrywkami garnki czy folią talerze , w okresie świąt,przyjęć jak lodówka często pełna wycierać często tylną ściankę ręcznikiem papierowym a będzie Pani zadowolona.
pozdrawiam Tomraider.

Bertha
26-12-2019, 21:36
Jak nie ma "No frost" czyli tylka ściana nie ma na dole rynienki i odpływu na zewnątrz , to wykroplona wilgoć spływa wewnątrz na dno, paruje i marznie powtórnie. Ten typ tak ma i trzeba z tym żyć. Co jakiś czas rozmrażać. Narastanie szronu jest też pochodną wilgotności w kuchni i w mieszkaniu/domu.

Polena
26-12-2019, 21:37
Dziękuję bardzo za rady :)