PDA

Zobacz pełną wersję : gøuchy dzwiek po jastychu



amator12345
29-12-2019, 19:17
Po wylaniu posadzki podczas chodzenia mam dziwny odlos gøuchej posadzki ? Co to moze
myc ? chudzaik 8 cm + styropian 10 cm + 7 cm chudziak.

amator12345
29-12-2019, 19:20
chudziak wylany w 2016 roku ? jest 2019

tomraider
29-12-2019, 19:38
chudziak wylany w 2016 roku ? jest 2019

Żle ułożony styropian osiadł i nie podpiera równomiernie jastrychu czyli błąd wykonawczy układania styropianu lub sam styropian nie miał odpowiedniej wytrzymałości na ocieplenie podłogi.

amator12345
30-12-2019, 01:37
EPS 100 ? taki m sprzedali
!

maaszak
30-12-2019, 13:39
EPS 100 ? taki m sprzedali
!

EPS100 to tragedii nie ma. Może osiadł cały beton podkładowy (chudziak pod podłogą) - jak był zagęszczony zasyp fundamentów?

amator12345
30-12-2019, 17:21
zasyp fundamentu był w 2016 roku 90 cm na raz . Przeleżało to około roku i następnie zagęszczone z góry i zalane betonem B.15 gr. 8-10 cm Przed zrobieniem posadzki miałem wątpliwości co do zagęszczenia. Nawet wyciąłem dziurę w chudziaku dużą piła do betonu ale piasek był pod płytą po 3 latach od zalania. Teraz jest już ok. 4 lat od zasypania. Nie ma żadnych objawów osiadania tylko, że ten głuchy dźwięk - jak bemben ( może to echo bo w pomieszczeniach nic nie ma jeszcze. Płytek i paneli też nie ? Co o tym myślicie ? Posadzka tak się zachowuje ?

amator12345
10-01-2020, 21:20
Ponawiam pytanie ? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii ? Może ktoś miał podobną sytuacje ? Naczytałem się historii i jestem przerażony. Wymieniłem się informacją z ludzmi, którzy mieli podobny problem i dowiedziałem się, że jedna osoba miała niezagęszczony grunt na głębokości 1,5 m a druga osoba na 2 m. Może 90 cm gruntu, który przezimował a następnie był zagęszczany górą wystarczy ? Pomożecie ?

tomraider
10-01-2020, 21:39
Ponawiam pytanie ? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii ? Może ktoś miał podobną sytuacje ? Naczytałem się historii i jestem przerażony. Wymieniłem się informacją z ludzmi, którzy mieli podobny problem i dowiedziałem się, że jedna osoba miała niezagęszczony grunt na głębokości 1,5 m a druga osoba na 2 m. Może 90 cm gruntu, który przezimował a następnie był zagęszczany górą wystarczy ? Pomożecie ?

Pomożemy. Ponieważ nie mam czarodziejskiej wszystkowiedzącej kuli i gdzieś mi sie zapodział numer do wyroczni to trzeba będzie zrobić próbę/odkrywkę/odwiert który jasno da odpowiedż co z zagęszczeniem podłoża pod chudziakiem. tylko najpierw trzeba wymyśleć jak to zrobić by odtworzyć warstwę izolacji poziomej przeciwwilgociowej na chudziaku i izolację termiczną pod wylewką.Napisz dokładnie jakie masz warstwy i z czego.I podstawowe pytanie czy masz podłogówkę?

amator12345
10-01-2020, 21:52
W 2016 roku wsypaliśmy piasek między ściany i tak przezimowało do maca 2017 roku następnie zagęściliśmy zagęszczarką płytową wszystko od góry i wylaliśmy chudziak B.15 ok. 8-12 cm wszędzie.
w 2018 roku zauważyłem, że w narożnikach są głuche dzwięki. Zrobiłem odkrywkę i okazało się, że nie ma pustki a piasek jest pod betonem. Wbijając pręt 12 mm wchodził ciężko ale mogłem go pod wpływem siły weppchnąć do gruntu rodzimego na 80-90 cm. W związku, że nic więcej się nie wydarzyło do 2019 roku sierpień ułożyłem styropian 5+5 EPS 100 i wylałem posadzkę gr 6-7 cm po całości z wtopioną siatką o gr drutu 3 mm. Jest 2020 styczeń i nic ni opadło ale jeszcze tam nie mieszkam. Nie ma finalnego obciążenia od mebli itd. Pytanie dziwne ale czy to może pierdalnąć kiedyś ? w dół ? Chudziak nie jest oddylatowany os ścian fundamentowych. Rozpiętości od ścian fundamentowych we wszystkich kierunkaćh tak max. nie są chyba bo ok.4 m.
Podłogówkę ma w korytarzu w kuchni i łazience reszta grzejniki

tomraider
10-01-2020, 22:17
W 2016 roku wsypaliśmy piasek między ściany i tak przezimowało do maca 2017 roku następnie zagęściliśmy zagęszczarką płytową wszystko od góry i wylaliśmy chudziak B.15 ok. 8-12 cm wszędzie.
w 2018 roku zauważyłem, że w narożnikach są głuche dzwięki. Zrobiłem odkrywkę i okazało się, że nie ma pustki a piasek jest pod betonem. Wbijając pręt 12 mm wchodził ciężko ale mogłem go pod wpływem siły weppchnąć do gruntu rodzimego na 80-90 cm. W związku, że nic więcej się nie wydarzyło do 2019 roku sierpień ułożyłem styropian 5+5 EPS 100 i wylałem posadzkę gr 6-7 cm po całości z wtopioną siatką o gr drutu 3 mm. Jest 2020 styczeń i nic ni opadło ale jeszcze tam nie mieszkam. Nie ma finalnego obciążenia od mebli itd. Pytanie dziwne ale czy to może pierdalnąć kiedyś ? w dół ? Chudziak nie jest oddylatowany os ścian fundamentowych. Rozpiętości od ścian fundamentowych we wszystkich kierunkaćh tak max. nie są chyba bo ok.4 m.
Podłogówkę ma w korytarzu w kuchni i łazience reszta grzejniki

Ja na swojej budowie zasypywałem zwietrzeliną z piaskiem i zagęszczałem warstwami po jakieś 30-40 cm zagęszczarka 460 kg z silnikiem diesla. potem zimowanie i w następnym roku pręta nie mogłem wbić na dosłownie 1 cm. wykop na kanalizę robiłem kilofem, nie żartuję ani zmyślam.a i tak po wylaniu chudziaka w narożnikach było ,,głucho'' . wystarczy że chudziak nierównomiernie wiąże i narożniki będą dosłownie parę dziesiątych milimetra bez podparcia a już będzie głucho. problemem nie jest głuchy odgłos tylko pytanie czy osiadanie
zagęszczonego piachu się zakończyło czy jeszcze osiądzie z czasem a jak osiadzię to czy równomiernie na całej powierzchni czy tylko jej częściami i popęka. Niestety na te pytanie nie umiem odpowiedzieć na odległość, ja wykonałbym parę odwiertów (i nie tylko w rogach) i ponownie prętem sprawdził zagęszczenie a jeszcze lepiej znalazł i zatrudnił do pomiaru jakiegoś specjalistę z urządzeniem do pomiaru zagęszczenia. I wtedy spisz spokojnie. Znam ludzi z domem za 1,5 miliona złotych którym posadzka parteru siadła o 2 cm po trzech latach od zamieszkania.Słabo to wygląda zwłaszcza że mają podłogówkę i nie wiadomo kiedy i gdzie jakiś pex się przełamie i rozszczelni.Co z tym zrobili, nic udają że nie ma tematu.

amator12345
10-01-2020, 22:49
dziękuje za odpowiedź :) Mam nadzieje, że będzie dobrze jak by co to mamiar na naprawę ale to koszt od 25-60 tysięcy. Muszę przez te lata się z tym oswoić. Pozdrawiam

amator12345
10-01-2020, 23:07
zwietrzeliną a co to jest ?

amator12345
10-01-2020, 23:58
no dobra ale jest 2020 i co ? coś się stało ?

klaudiusz_x
11-01-2020, 18:31
U sąsiada jechaliśmy chyba 350, silnik diesla.
Dom mam 40 metrów dalej, to u mnie wszystkim trzęsło.

Warstwowo.
Później lał to wodą, chyba z 10 m3.
Rok później wylewki.
Nie było głuchych miejsc.
W kilku miejscach zrobił odwierty i było ok.

amator12345
11-01-2020, 20:21
U sąsiada jechaliśmy chyba 350, silnik diesla.
Dom mam 40 metrów dalej, to u mnie wszystkim trzęsło.

Warstwowo.
Później lał to wodą, chyba z 10 m3.
Rok później wylewki.
Nie było głuchych miejsc.
W kilku miejscach zrobił odwierty i było ok.

Ok dziękuje . Czyli czekamy na bieg wydarzeń po 4 latach.

amator12345
11-01-2020, 20:34
http://www.forum.domki.net/budowlane-f3/zageszczanie-zasypki-fundamentow-jak-rozpoznac-fuszerke-t8833.html

U mnie opcja mogę wbić ale muszę się postarać. Ale mówię o narożniach bo tylko tam zrobiłem odkrywkę. Beton jest tak twardy, że nie mogli go przeciac taką piła do robót drogowych. taki kwadra 0,5 na 0,5 m przcinał z 15 minut

klaudiusz_x
12-01-2020, 17:28
Ok dziękuje . Czyli czekamy na bieg wydarzeń po 4 latach.
Czekamy.
Ja mam piwnicę, mnie problem nie dotyczy.

ReniaB1975
16-02-2020, 16:51
Iniekcja geopolimerowa, zagęszczenie gruntu + podniesienie posadzki, miałam problem to wiem.....

amator12345
16-02-2020, 17:40
U mnie naradzie nic nie padło jest tak jak było

07-02-2021, 16:23
[QUOTE=ReniaB1975;7910140]Iniekcja geopolimerowa, zagęszczenie gruntu + podniesienie posadzki,


Proszę rozwinąć temat, jaki jest tego koszt?

amator12345
07-02-2021, 22:22
[QUOTE=ReniaB1975;7910140]Iniekcja geopolimerowa, zagęszczenie gruntu + podniesienie posadzki,


Proszę rozwinąć temat, jaki jest tego koszt?

U ciebie coś się wydarzyło ? Możesz opisać przypadek ?

bolec87
03-09-2021, 19:57
Witam, można dowiedzieć się coś więcej na temat iniekcji? Jaki koszt na dany metraż, jaką firmą wykonywała usługę?

gnago
03-09-2021, 21:29
Pierwsze weryfikujesz tą głuchą podłogę nagą stopą ( eliminujesz podejrzenie winy obuwia) :yes: robisz jeden otwór no średnicy 1 cm wkładasz kamerkę za 50 zł podpiętą do smartphone. Weryfikujesz czy faktycznie wolna przestrzeń jest i ustalasz gabaryty. Robisz sam... wiercisz na wylot dwa otwory w obrębie głuchego zalewasz rzadka mieszanką betonową pod ciśnieniem tj. lejek rurka i z drabiny . Jak zacznie wylewać się z drugiego otworu przestajesz. aa dodajesz plastyfikatory aby mocniejsze było. Po kilkunastu minutach dolewasz to co wsiąknęło opadł.No możesz wynając ekipę z z pompką do podawania mieszanki , ale tanio to nie będzie. :no:
Jak leniwy:mad: a jamka niewielka, uzupełniasz pianka poliuretanową ta wysokoprężną. Na parę dekad starczy też na dwa otwory i na dłuugim wężyku kręcąc dookoła

amator12345
05-09-2021, 12:31
Pierwsze weryfikujesz tą głuchą podłogę nagą stopą ( eliminujesz podejrzenie winy obuwia) :yes: robisz jeden otwór no średnicy 1 cm wkładasz kamerkę za 50 zł podpiętą do smartphone. Weryfikujesz czy faktycznie wolna przestrzeń jest i ustalasz gabaryty. Robisz sam... wiercisz na wylot dwa otwory w obrębie głuchego zalewasz rzadka mieszanką betonową pod ciśnieniem tj. lejek rurka i z drabiny . Jak zacznie wylewać się z drugiego otworu przestajesz. aa dodajesz plastyfikatory aby mocniejsze było. Po kilkunastu minutach dolewasz to co wsiąknęło opadł.No możesz wynając ekipę z z pompką do podawania mieszanki , ale tanio to nie będzie. :no:
Jak leniwy:mad: a jamka niewielka, uzupełniasz pianka poliuretanową ta wysokoprężną. Na parę dekad starczy też na dwa otwory i na dłuugim wężyku kręcąc dookoła

To co piszesz może pomoże ale pod warunkiem że grunt pod chudym betonem zagęścił się w 100 procentach i pojawiła się pustka. Jeżeli nie to dalej będzie opadać i problem powróci. Poza tym nie jest to takie proste wstrzyknąć zaczyn aby się wszędzie rozszedł.

gnago
05-09-2021, 18:57
Dlatego ma wpływać pod ciśnieniem a co wlezie w piach to też zysk jak przerobi na kiepski piaskowiec.

Albo iść w koszty:
Skuć wokół ścian do zbrojenia i dodatkowym zbrojeniem złączyć z ścianami

wyciąć właz dwa na dwa metra wybrać piach do rodzimego i wtłoczyć pianobeton . Albo kosztem podbudowy fundamentów zrobić skrytkę piwnicę i zrobić dookoła fundamentów zbrojony gzymsik pod sufitem podłogi, może jakiś podciag pod podłogą w poprzek piwnicy

Podałem realnie tanie i szybkie bez niszczenia domu/pokoju:p