PDA

Zobacz pełną wersję : Okna Aluplast 3 szyby profil Ideal 8000 wygieły sie !



b3tomek
01-01-2020, 21:42
Witam. Całkiem przypadkiem przystawilem poziomice do okien które zostały zamontowane rok temu. Okna balkonowe duże okna 2x2 m oraz 2,5 m witryna dzielona wygięte są profile oraz szyby 0.8mm dodatkowo zauważyłem że jedno okno też 2 m wraz z drzwiami balkonowymi jest wygięte w poziomie ponad 2 cm zrobił się banan ! I jest przewiew. Okna na ciepłym parapecie i w ciepłym montażu montowane na kotwach, kotwy oraz kołki wydawały się jak dla mnie na takie okna dość małe ale montażysta powiedział że wystarczające. Złożyłem pisemną reklamacje i czekam na kogoś z serwisu jak się przygotować tak bym mi nie żenili kitu ?!
Pozdrawiam.

finlandia
02-01-2020, 07:42
Gdybyś miał "okna Schueco, Veka lub Brugmann" to najpewniej też by Ci się wygięły, także nazwa profilu jest w tym przypadku zbędna. To nie jest tak, że Aluplast wygina się w jakiś szczególny sposób. Gdy pojawia się różnica temperatur to okna się rozszerzają (na ile im pozwoli wzmocnienie) i o ile mają gdzie (m.in po to są określone luzy montażowe).

Także - większość w tym temacie zależy od producenta okien i montażysty (luzy + mocowanie - i nie do końca ma znaczenie wygląd "blaszek" a ich faktyczna jakość).
Opisałeś swoją sytuację trochę chaotycznie (nie do końca rozumiem jakie są faktyczne wymiary okien i wielkości ugięć) by móc na odległość oznajmić że to problem w przegabarytowaniu.

A co odpowie producent? Zmierzy prawidłowo ugięcie (na zamkniętych skrzydłach) i sprawdzi czy okna zachowują właściwości, tj. tu gdzie jest nieszczelność dokona korekt, regulacji itp.
No chyba że te ugięcia się ponadnormatywne i bezdyskusyjne, to będą wymagały wykonania nowych ram.

jareko
03-01-2020, 08:38
Dodajmy do tego często źle wykonany pomiar wygiecia
Ilez to razy z 10mm na budowienokasywalo się że to 3mm albo jeszcze mniej
Wygięcie mierzy się na ZAMKNIETYM skrzydle - to po pierwsze
Drugie - parametrem istotnym jest siła z jaka trzeba przekręcić klamkę celem zamknięcia skrzydła.
Nawet jeśli w Twojej ocenie wygięcie jest za duże to w momencie zamykania skrzydła okaże się że siła określona norma nie jest przekroczona to wygiecia nie ma ;)

b3tomek
03-01-2020, 22:08
Mam znajomego który ma okna 3 szybowe z oknoplastu, zapytałem czy nie są krzywe powiedział że tak. Zapytałem jak to ? Powiedział że są to ciężkie okna i profile się odkrztalcaja, tak mu powiedzieli w sklepie. Na tyle potrafią sie pracować że raz w roku zgłasza i serwis się zjawia na regulowanie bezplatnie. Drzwi tarasowe aż potrafią dokuczliwie zacierać, czy to jest normalna sytuacja z oknami 3 szynowymi ? Poziomice przykładałem na zamkniętych oknach. Najlepiej było by wrzucić zdjęcia. Napewno są jakieś normy w których okno musi się miescic zarówno szyba jak i rama, ktoś wie ?

jareko
04-01-2020, 00:43
No to już właśnie wszystko wiesz sąsiad specjalista od okien ci powiedział że winne są trzy szyby ;)

b3tomek
04-01-2020, 21:06
W mojej ocenie wina raczej jest po stronie profili, są zbyt slabe.Nie wiem czy nie ściągnąć jakiegoś rzeczoznawcę

finlandia
04-01-2020, 21:13
W tysiącach domów się sprawdzają, a u Ciebie nie? Może przegabarytowałeś swoje okna? Nie zachowywałeś niezbędnych luzów? Kupiłeś z tanim /zbyt słabym?/ wzmocnieniem ?

pandzik
04-01-2020, 21:19
Dodajmy do tego często źle wykonany pomiar wygiecia
Ilez to razy z 10mm na budowienokasywalo się że to 3mm albo jeszcze mniej
Wygięcie mierzy się na ZAMKNIETYM skrzydle - to po pierwsze
Drugie - parametrem istotnym jest siła z jaka trzeba przekręcić klamkę celem zamknięcia skrzydła.
Nawet jeśli w Twojej ocenie wygięcie jest za duże to w momencie zamykania skrzydła okaże się że siła określona norma nie jest przekroczona to wygiecia nie ma ;)

Ja mam tak wygięte dwa skrzydła, ze nie działają na nich zamki balkonowe, drzwi po zatrzaśnięciu odbijają i sie otwierają, To głupota mierzyć na zamkniętych skoro na otwartych tracą uzytecznosc. MSOkno. Reklamacja podczas regulacji i cisza.

b3tomek
06-01-2020, 10:57
W tysiącach domów się sprawdzają, a u Ciebie nie? Może przegabarytowałeś swoje okna? Nie zachowywałeś niezbędnych luzów? Kupiłeś z tanim /zbyt słabym?/ wzmocnieniem ?


Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedz. Powiedz mi ile osób sprawdza okna kilka miesiecy po montażu ?! zamówiłem w pakiecie 3 szybowym, czy ja mam sie martwić czy profil jest dobry ?! czy to jest w mojej gestii aby okna były proste po montażu ? nie sądze !

b3tomek
06-01-2020, 11:01
Reklamacja podczas regulacji i cisza.

Wezwałeś serwisanta do regulacji i złożyłęś rekalamacje pisemną odrazu ? ja złozyłem pisemną 29 grudnia i czekam na odpowiedz do tego mam zamiar wezwać rzeczoznawce i jak coś sąd. wydaje mi sie że profile są zbyt słąbe ale to nie w moim interesie aby tego pilnować. Odchylenia sprawdzane na zamknietych oknach jak niektórzy twierdza żę może źle zmierzone otóż nie.

jareko
07-01-2020, 08:42
Sluchsj
Niektórzy twierdzą by ustrzec Was przed pochopnymi ruchami
Później będzie zdziwienie jak przyjedzie rzeczoznawca i zweryfikuje te Wasze wygiecia profili robiąc pomiar na ZAMKNIETYCH skrzydłach
A na dodatek weźmie dynamometr i sprawdzi siłę z jaka trzeba przekręcić klamkę by zamknąć
To co Wam się często wydaje.... to tylko Wam się wydaje i później rozczarowujaca konfrontacja z procedurami i zapisami w normach czy gdzie tam te zapisy są
Tak więc pewne rzeczy sprawdźcie zanim pojedziecie do sądu

finlandia
07-01-2020, 10:53
Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedz.
Szkoda, bo poza stwierdzeniem faktu, że same profile są cenione wśród fachowców podałem też potencjalne powody sytuacji, która wystąpiła u Ciebie, więc powtórzę je jeszcze raz:
Może przegabarytowałeś swoje okna? Nie zachowywałeś niezbędnych luzów? Kupiłeś z tanim /zbyt słabym?/ wzmocnieniem ?

jareko
07-01-2020, 11:19
Fin....Tak na marginesie
Gabaryt - jeśli mamy doczynienia z PRODUCENTEM a nie firma krzak nie ma szans na przegabarytowanie
Luzy montażowe...to też nie klient tylko ten co mierzył i montować
Wzmocnienie - patrz pkt pierwszy mojej wypowidzi
Poza tym....pamiętam nie raz jak to wygiecie opisywane w mailach czy na FM przy pomiarach okazywało się o połowę mniejsze niż w rzeczywistości

finlandia
07-01-2020, 11:28
Możemy sobie pogadać ;) Jak ktoś kupił "okna Aluplast" to tylko w tym widzi winę. Ja zakładam, że jednak swoją istotną cegiełkę mógł dołożyć wykonawca, ale z tego co obserwuję partaczy w swojej okolicy, to oni bardzo "zręcznie" odbijają piłeczkę spychając klienta w stronę producenta...

jareko
07-01-2020, 19:53
Profil może być winny zmianie zabarwienia
Profil może być winny dochodzeniu okleiny
Reszcie winny jest Producent i montaz

jareko
07-01-2020, 20:20
Cholerna auto korekta

Profil może być winny za odbarwienia
Profil może być winny odchodzenia okleiny
Reszta to wina producenta wyrobu finalnego lub skopanego montażu

b3tomek
07-01-2020, 21:32
Chyba nie wszyscy zrozumieli, jeszcze raz.
Zamówiłem okna wraz z usługą montażu, nie mierzyłem nie wiem czy nie są za ciasne nie moja sprawa. Czy przegabarytowane ? Pierwsze słyszę o takim czymś przecież są okna wiele większe niż moje. Zdecydowałem się na Aluplast ponieważ jest ceniona marka, chociaż teraz mam już inne zdanie. Rozmawiałem z inżynierem budownictwa powiedział że nie ma znaczenia czy okno ma 20m² czy 2m² ma być proste. W moim wypadku prawdopodobnie producent zastosował zbyt słabe wzmocnienia. W miejscach kotew odchyl jest minimalny na profilu ale w miejscach takich jak słupki okna są już dość dobrze wygięte ! Zobaczę co stwierdzi serwis przy reklamacji ..

finlandia
07-01-2020, 22:22
Chyba nie wszyscy zrozumieli, jeszcze raz...
Nie ładnie tak pisać o sobie w osobie trzeciej ;)
A poważnie: to co piszesz świadczy o brakach w wiedzy. Nie musisz się znać - inaczej ludzie w firmach zajmujących się stolarką. Oni powinni. Przez lata widzieliśmy na forum mnóstwo różnych przypadków o których wspomniałem. Klient nie zawsze jest świadomy tego, co robi sprzedawca byleby złapać zlecenie.

Na reklamację do Ciebie przyjedzie nie Aluplast, a firma produkująca te okna (a w pierwszej kolejności sprzedawca/montażysta).
Gdybyś podał konkretnie wartości, wielkości (zdjęcia?) to znaczna część tej dyskusji by nie miała miejsca.

pchelek
09-01-2020, 22:09
temat maglowany miliard razy. I tyle moze byc przyczyn - pierwsza to wynika z samego profilu ktory jest szeroki i zachowuje sie jak bimetal [gnie sie od ciepla] - drugi - za slabe usztywnienia [powinna byc blach 2 mm - jest czsami 0,75 - trzecia to konfiguracja profilu stalowego w tym okiennnym {PVC] czsami fatalna i bardzo niekorzystna, czwarta - brak mocowania do scian i profile sciaga, piata to sam krzywy profil - szosta - juz tak musi byc przy duzych oknach. W kazdym razie szyba nie ma tu nic do znaczenia - ona jest plaska. jak ramy sa mocno krzywe to trza poprawic

b3tomek
09-01-2020, 22:09
Bardzo chętnie mogę podesłać zdjęcia na forum mogę podesłać jakieś linki do zdjęć z hostingow ? Czy jest to zabronione bo nie wiem

pchelek
09-01-2020, 22:10
P.S> ten "inzynier budowmictwa" to jakis ignorant a conajmniej przyglup jak nie rozroznia wielkosci okien i wplywu wymiarow na wielkosc ugiec

b3tomek
15-01-2020, 06:35
439422 Błąd na stronie nie mogę dodać więcej zdjęć. Spróbuje później

b3tomek
15-01-2020, 06:50
Bardzo wielka szkoda żę nie dostąłem informacji odnośnie krzywizn jakie mnie czekają. Odrazu bym zrezygnował z pakietu 3 szyb !

jareko
15-01-2020, 11:36
Ha ha ha jakiś "specjalista" gada głupoty a Ty to lykasz jak świeże bułeczki
Ilość szyb jak grubość pakietu nie ma nic do rzeczy
Poza tym jakoś na tym zdjęciu tragicznego ugięcia nie widać

CityMatic
15-01-2020, 11:55
439422 Błąd na stronie nie mogę dodać więcej zdjęć. Spróbuje później

:jawdrop:ale krzywa poziomica, szczególnie u dołu.
Czytam ten wątek i się zastanawiam - widziałem okna na cała ścianę , i jakoś krzywizn tam nie było - a może nikt tego nie zmierzył?
Trochę to smutne , że nie informuje się nabywców że może takie coś wystąpić.

bwojtek
15-01-2020, 19:22
Dopuszczalne w normach wygięcie okna 1mm. na każde 300mm. warunkiem jest że okno nie traci swoich właściwość np.szczelności ..

WOW! Co to za norma?

jareko
15-01-2020, 20:52
Mylisz się
Jest to wartość 1/300 ugięcia profila pod naporem wiatru
NIE jest to żadna NORMA

jareko
15-01-2020, 21:56
Jedyną norma jaką w takim wypadku może być zastosowana - i zdziwisz się zapewne - jest siła jaką trzeba przyłożyć do klamki by ja zamknąć
Reszta tego co od fachofców ;) usłyszysz możesz między bajki włożyć

finlandia
15-01-2020, 21:56
...I nie tylko ja mam problem z oknami tej firmy.
... ..

Kolego, tej czyli ? Padła tylko nazwa profili. A okna wykonał Ci konkretny producent wg zamówienia konkretnego sprzedawcy i to do niego powinieneś kierować uwagi..

finlandia
16-01-2020, 10:55
czyli na swój chłopski rozum,rozumiem że okno może być krzywe wiatr może hulać po domu ważne że klamka zamyka się z odpowiednią siłą :)
Może być krzywe (oczywiście w granicach rozsądku!), ale powinno spełniać deklarowane parametry. A paradoks jest taki, że producent może je zadeklarować na poziomie niezadowalającym użytkownika. Problem w tym, że konsumenci wolą patrzeć na liczbę komór, czasem na Uw.


Tak jak najbardziej sprawa została skierowana do producenta widniejącego na fakturze,niestety rozmowa tylko przez prawnika inne sposoby niestety nie działały, na razie nie mogę podać nazwy firmy bo sprawa jest w toku.
Skoro jesteś świadomy że winny jest producent / sprzedawca / montażysta to zupełnie nie rozumiem po co tu nazwa profili.

Na ogół to nie w nazwie systemu tkwi problem a w wykonaniu i instalacji konkretnego okna!



439422 Błąd na stronie nie mogę dodać więcej zdjęć. Spróbuje później
Jeśli ja dobrze widzę, to poziomica jest przystawiona do szyby? Ależ ten wygnie się tak jak rama i to w ugięciu skrzydła jest problem. Szkło nie ma nic do rzeczy.
I jeszcze jedno: ugięcie mierzy się ze strony wklęśnięcia, czyli na ogół od zewnątrz. To na fotce wygląda na podstawowy błąd pomiaru.

jareko
16-01-2020, 11:14
czyli na swój chłopski rozum,rozumiem że okno może być krzywe wiatr może hulać po domu ważne że klamka zamyka się z odpowiednią siłą :)
Cóż...chlopski rozum nie wystarczy

jareko
16-01-2020, 11:24
Oooo wcięło resztę wypowiedzi
1 - źle przylozona poziomica - pomiar należy dokonać od strony wklesniecja - czyli najczęściej z zewnątrz, przy zamkniętym skrzydle
2 - okno może zamykać się szczelnie, wszystkie zaczepy moga ze sobą współpracowac, siła spełnia założenia norm a i tak wygięcie może być - niestety efekty wprowadzenia coraz szerszych profili przy pozostawieniu takiej samej wielkości komory na wzmocnienie i niestety zawsze jakieś skrzywienia sa
Ufff

jareko
16-01-2020, 11:27
I co może najbardziej zaskakujące- za szczelność odpowiada uszczelka od wewnątrz pomieszczenia, ta na skrzydle dlatego często banany w szerokich profilach w kolorze nie mają żadnego wpływu na szczelność okna i jego parametry

jareko
16-01-2020, 12:25
Kolego jeżeli nieszczelność pojawia się po stronie zewnętrznej to ta sama nieszczelność będzie od środka,jak to sprawdzić....po prostu kartką papieru ,jeżeli wchodzi z jednej strony okna to po drugiej stronie wejdzie bez problemu.Za szczelność odpowiadają wszystkie uszczelki stąd nazwa :)
Echhh....kolego...zdziwilbys się
Teoretycznie tok rozumowania słuszny sądząc po samej nazwie - uszczelka
Ale tylko teoretycznie

finlandia
16-01-2020, 12:34
Sprzedawcy też odpowiadają za wciskanie kitów ........
Brzmi jak z Oknotestu (w sensie pozytywnym), ale nijak nie odnosi się do mojej wypowiedzi. Ubolewam że większość nabywców Oknotest czyta dopiero w przypadku problemów. Ci którzy docierają do niego wcześniej rozmawiają zupełnie inaczej.

finlandia
16-01-2020, 13:37
A po co masz czytać Oknotest jak sprzedawca jak i producent zapewnia że kupujesz okno najwyższej klasy walory tych okien opisane w katalogach na stronie internetowej zapewniają cie certyfikatami ,deklaracją zgodności itp. nie oszczędzałem na oknach okna pasywne,obustronna okleina ,najlepsze okucia Maco,ciepła ramka,klamki sekustic itp. Kolego dostałem taką szkołę życia dzięki tej firmie że nie tylko przeczytałem okno test ale wszystkie zalecenia produkcyjne firmy Gealan jak i zalecenia Maco i staram się jak najbardziej przygotować na batalie z firmą od okien.
Tyle słów, a żadnych konkretów. Wystarczy Deklaracja Właściwości Użytkowych.
Nie jesteśmy tu po to, by się wzajemnie nakręcać. Od tego są grupy na fb, gdzie na każdy post "pokrzywdzonego" pojawia się wsparcie dziesięciu innych i dziesiątki reakcji. My tu obalamy mity, bronimy niezasłużenie pomawianych i pomagamy w sprawach technicznych.
I mam wrażenie, że Twoje intencje są podobne...


Proszę udowodnij mi że się mylę :) Powiedz mi jaka może być przyczyna wniknięcia prawie do połowy uszczelek brudu od strony zewnętrznej gdzie szyba spotyka się z ramą w dolnej części okna .
Może to być nieobrobiony narożnik +/ lub uszczelka zgrzewana z PVC która odpycha szybę i powoduje nieszczelność. Dlatego lepsze są droższe uszczelki z EPDM. Takie okna powinny mieć lepszą i trwalszą szczelność, ale nie znajdziesz tego w parametrze przepuszczalności powietrza, a w badaniach na które tak uparcie powołuje się Oknotest, a co zawsze spotyka się z oporem i niezrozumieniem odbiorców (w tym branży).

b3tomek
17-01-2020, 07:10
Złozyłem pisemną reklamacje już 20 dni temu firma coś zwleka z terminem wizyty. U mnie po przyłożeniu sznurka od strony do strony slupek na środku jest wygiety do środka ok 15 mm. Jednak jak ktoś pisał wcześniej ludzie za bardzo zaczeli wieżyć w komory i UW tyle w temacie. Też zainwestowałem sporo pieniędzy teraz żałuje mogłem mieć dwu szybowe szczelne i proste przedewszystkim !

b3tomek
17-01-2020, 07:12
439516
439517

finlandia
17-01-2020, 09:05
439516
439517

Co Ty masz na oknach - pionowych częściach ? Rozumiem klej do styro, ale pod nim nie widać piany a jakieś listwy?

No i ostatnia fotka - nie wiem jak ją interpretować. Ugięcie skrzydła mierzy się tak:
439519
- i też nie do końca, bo wg "norm" mierzy się na zamkniętym oknie, gdy okucia dociągną odpowiednio skrzydło. W tym przypadku producent nie robił problemu i uznał reklamację.


... teraz żałuje mogłem mieć dwu szybowe szczelne i proste przedewszystkim !
Nic do rzeczy nie miała w tym trzecia SZYBA! Jesteśmy tu po to, by prostować właśnie takie wyssane z palca tezy.

jareko
17-01-2020, 11:13
Co ma piernik do wiatraka?
Jakiś fachura od siedmiu boleści puścił głupotę że winna jest trzecia szyba A Wy lapiecie się tego jak tonący brzytwy

Ona nie ma tu nic do rzeczy!!!
Mało tego
Pakiet trzyszybowy jest sztywniejszy od dwuszybowego dając tym samym większy opór chcemy się wyciąć skrzydlu

Inaczej
Gdybyś miał w tym samym profilu zamiast trzyszybowki pakiet dwuszybowy wygięcie było by jeszcze większą

Masz wygiety stały słupek jak rozumiem
Sprawdź czy ma on odpowietrzenie - po otwarciu obu skrzydeł powinienes na słupku zobaczyć na dole i na górze co najmniej jeden otwór odpowietrzajacy pierwsza komora taka dziurka o średnicy minimum 5mm
Niektórzy producenci robię ten otwór od zewnątrz na skosie profilu
Jeśli go nie ma to może być powodem wygiecia skrzydła
MOZE ale nie musi bo powodów może być wiele.

b3tomek
20-01-2020, 11:37
Czyli jeśli rana okna w poziomie jest tak wygięta jest ok ? Odnosnie profili jeśli jest cofnięty do środka ponad 1 cm też norma ?

finlandia
20-01-2020, 13:11
Czyli jeśli rana okna w poziomie jest tak wygięta jest ok ? Odnosnie profili jeśli jest cofnięty do środka ponad 1 cm też norma ?
Faktem jest, że mam słabą wyobraźnię i bazuję na rzeczach które moje oczy widziały a ręce dotykały. Jednak nie jestem w stanie sobie wyobrazić co masz na myśli.. ?

b3tomek
20-01-2020, 13:26
Jeśli rozciągnę sznurek od jednej strony okna do drugiej to nie przylega równo, środkowy słupek jest przegięty do środka. Musze odciagnąć 1 cm na stronę aby sznurek stykał sie z ramami po bokach teraz rozumiesz ?
Dodatkowe foto skrzydeł i jedno ramy widać jak na spodzie przy posadce jest wygięta do zewnątrz..
439671
439672
439673

finlandia
20-01-2020, 13:52
Tak, teraz jest jaśniej i faktycznie pomiar już jest wiarygodny (poza tym, że ciągle nie na zamkniętym skrzydle, co może wykorzystać w swojej odpowiedzi serwis).
Takie ugięcia to nic nadzwyczajnego. Występują dość często w nowych profilach każdej marki, co nie znaczy, że jest to zjawisko pożądane.
Nie nam decydować na forum, czy ugięcie ramy (bo na skrzydło monter ma mniejszym i tylko pośredni wpływ) - powstało po montażu, czy było wcześniej i tak zostawiono, by "zgrywało się ze skrzydłem".
Ja i część znanych mi montażystów takie rzeczy prostujemy w trakcie wstawiania, np. dając w tym miejscu śrubę przez ramę (często to zalecany sposób montażu), by w razie "wu" serwis nie zwalił winy na nasz montaż (sugerując związek krzywego skrzydła z krzywo wstawioną ościeżnicą).

Nikt Ci tu nie będzie wmawiał że tak jest dobrze (pożądany efekt). Twierdzimy jedynie, że nie zawsze takie ugięcie musi oznaczać konieczność wymiany okna.

Ps. Odnośnie dolnej ramy: wypchnąć ją można:
- na montażu (np. klinem),
-"naturalnie" czyli od temperatury, w wyniku braku kotwy/śruby / kątownika w tym miejscu) lub
- mechanicznie - pochodna pkt 2, ale wypchnięcie ramy następuje przez napór betonu w trakcie wylewania podłóg.

jareko
20-01-2020, 14:27
No dobrze
Masz wygięta ościeżnice do środka
Masz wygiete skrzydło do środka
Jak się domyślam spokojnie zamykają skrzydło i nawet dużej siły nie używasz by klamkę zamknąć
Więc...czysto użytkowe pytanie - o co chodzi ?
Jak napisał Fin czasem poprawia się ościeżnice do skrzydła gdy okazuje się że wygięcie trzeba zniwelować
To jak z montażem drzwi - strona zawiasów ma być w pionie a naprzeciwko ustawia się ościeżnice pod skrzydło nie patrząc czy jest pion czy to nie ma

b3tomek
20-01-2020, 15:14
nie przeszkadza mi to w użytkowaniu, dwa okra sie ciezko otwieraja i maja przewiem ale napewno się to da wyregulować. Pytanie jak to sie bedzie miało do użytkowania okien w przyszłości ? Tak wygięte szyby nie będą pękać za rok, dwa kilka ?? druga sprawa skoro okna bedą sie wyginać w zależności od temperatur to będę musiał je wiosna-jesień regulować ?

jareko
21-01-2020, 02:41
Nic się nie będzie działo
Sprawdź jeszcze jedno
Na zamkniętym skrzydle odległość między ościeżnica A skrzydłem- czyli jakby szczelinę tam gdzie jest uszczelka
Powinna być w miarę rowno tak +- 0,5mm
Jeśli tak jest to zapomnij o tym oknie
Resztę wyreguluj i skup się na dalszej budowie i okna zostaw w spokoju

jareko
21-01-2020, 10:50
W skrzydle RU podkladki sa najczęściej w 5 punktach choć widziałem dobrze działające okna przy 4 punktach tylko po przekątnej

Narożnik przy zawiasów na poziomej i pionowej części ramy w odległości nie większej niż 20 cm od zgrzewu
Narożnik przeciwlegly czyli od strony klamki na górze- podobne położenie
Od strony klamki na dolnej części ramy

Dobry szklarz wyprze lekko okno do góry czyli przekątna od zawiasu jest 1-3.mm większą od drugiej przekątnej

Co może być powodem przekaszania się skrzydła?
Np. Za luźno osadzone podkładki
Za słaba stal dla danego gabarytu

finlandia
21-01-2020, 14:25
Jak (chyba ) wspomniałem to nie źle dobrana grubość uszczelek, a ich budowa. "Ten typ tak ma". Z resztą - wrzuć fotki, może coś więcej się nam skojarzy.

Łączenie opadania z uszczelką to ślepy kierunek. Poza wyparciem szyby istotne jest także wyparcie okna o mur (podobna zasada jak przy szybie) oraz podparcie.
Jest wiele różnych możliwości, które mogą mieć wpływ na mechaniczną trwałość osadzenia okien.

finlandia
21-01-2020, 16:39
Myślę że to co napisałem wcześniej potwierdzą inni.
Słabo obrobiony zgrzew, zgrubienie na uszczelce, w rezultacie szyba nie przylega całą powierzchnią uszczelki. Zmora "nowoczesnych" konstrukcji z uszczelką PVC. Lepsze firmy zamieniają ją w fabryce na EPDM, ale to swoje musi kosztować (dlatego np. Vetrex jest droższy niż inni producencie na Vece).
Jeśli dobrze pamiętam, ktoś na forum pisał, że mu fabryka to poprawiała, ale jak podejdzie do tego producent Twoich okien - tego nie wiem. Może bronić się faktem, że to cecha nie wpływająca na deklarowane parametry okna, bo woda pod szybą ma prawo się znajdować, po to są w skrzydle robione otwory. Innymi słowy: kwestia estetyki.

IVO333
21-01-2020, 17:34
Elastomerowe uszczelki zgrzewane w narożach tak się zachowują. O ile przylgową w skrzydle jako mającą wpływ na szczelność okna czasem firmy starają się jakoś formować to przyszybówka jest najczęściej w miejscu zgrzewu zgniatana na pałę żeby za dużego oporu nie stawiała szybie podczas szklenia. Nowoczesne maszyny do zgrzewu bezwypływkowego lepiej sobie z tym radzą ale jeszcze nie są powszechne. Stawiam na odrzucenie reklamacji z piaskiem przez firmę.
Co do szklenia; obciążenia przenoszą 4 podkładki po przekątnej, pozostałe tylko zapobiegają "zapadaniu" się profilu w stronę szyby.

finlandia
21-01-2020, 20:05
15 lat temu powszechne byly tylko uszczelki EPDM, profile były 5komorowe z profilem ołowiowym, dwuszybowe, lżejsze, więc i bardziej tolerancyjne dla niedoskonałości. To nie znaczy że wina wynika z trzeciej szyby. Ona wynika z produkcji.

Robert - nikt Ci nic nie udowadnia. Z suchych opisów trudno wnioskować o przyczynach wady. Równie dobrze możesz robić widły z igły. Po prostu nie internet jest od naprawiania okien. A chcesz konkretnej porady - daj fakty a nie tylko własne domysły. Zobacz, jedna fotka uszczelki odpowiedziała na wiele wątpliwości.

Robert.W
21-01-2020, 20:28
15 lat temu powszechne byly tylko uszczelki EPDM, profile były 5komorowe z profilem ołowiowym, dwuszybowe, lżejsze, więc i bardziej tolerancyjne dla niedoskonałości. To nie znaczy że wina wynika z trzeciej szyby. Ona wynika z produkcji.

Robert - nikt Ci nic nie udowadnia. Z suchych opisów trudno wnioskować o przyczynach wady. Równie dobrze możesz robić widły z igły. Po prostu nie internet jest od naprawiania okien. A chcesz konkretnej porady - daj fakty a nie tylko własne domysły. Zobacz, jedna fotka uszczelki odpowiedziała na wiele wątpliwości.

no właśnie rozmowa o moich oknach bez oglądnięcia ich na żywo to jak lizanie lizaka zawiniętego w papierek,moje zdanie jest takie że bronicie swoich interesów a co do okien 15 letnich technika poszła tak do przodu że powinno być lepiej a nie gorzej .

finlandia
21-01-2020, 22:59
Dziś "dobre jest to, co tanie". Tak mi powiedział już parę lat temu ważny człowiek w jednej z firm. On odszedł do innej roboty, ja dalej w tym tkwię.
I tak, bronię swoich interesów tłumacząc, że nie wszystkie okna są takie same, a wyższa cena to nie zdzierstwo, a szansa na lepszy produkt.

Składaj reklamacje. Opisz przebieg. Być może fabryka się spisze po Twojej myśli i będziesz ją mógł pochwalić. A jak nie, to ją "objedziesz", bo przecież swojego sprzedawcy, który wcisnął Ci "najlepsze" okna nie odważysz się skrytykować. :P

IVO333
22-01-2020, 07:49
co do okien 15 letnich technika poszła tak do przodu że powinno być lepiej a nie gorzej .
Naiwniak albo marny prowokator. Pomyślmy;
-w starych Martensach śmigałem 10 lat, nowe po 2 idą na smietnik
-kiedyś dla silnika samochodu 500000 przebiegu było tym czym teraz 150000
-jakość i trwałość starego vs nowego agd to lepiej zapytaj znajome panie domu
-podobnych przykładów w każdej niemal dziedzinie znajdziesz mnóstwo.......
Technika chyba tak wyrwała do przodu że nie nadążamy za nią. Przecież powinno być lepiej.......

Robert.W
22-01-2020, 11:36
Naiwniak albo marny prowokator. Pomyślmy;
-w starych Martensach śmigałem 10 lat, nowe po 2 idą na smietnik
-kiedyś dla silnika samochodu 500000 przebiegu było tym czym teraz 150000
-jakość i trwałość starego vs nowego agd to lepiej zapytaj znajome panie domu
-podobnych przykładów w każdej niemal dziedzinie znajdziesz mnóstwo.......
Technika chyba tak wyrwała do przodu że nie nadążamy za nią. Przecież powinno być lepiej.......

Naiwniakiem i prowokatorem to jesteś ty gościu ,jesteście towarzystwem wzajemnej adoracji :) jesteście nastawieni tylko na bajerowaniu inwestorów i dojeniu z kasy . Jaką normę i odpowiedz macie na tak obrobione uszczelki >...ten model tak ma ,bo stare były lepsze czy może ja je tak obrobiłem bo stawiacie zawsze winę po stronie kupującego. 439855

finlandia
22-01-2020, 12:15
... jesteście nastawieni tylko na bajerowaniu inwestorów i dojeniu z kasy ..
Zabolały mnie te słowa. Być może tak potraktował Cie sprzedawca, u którego kupiłeś swoje okna. Jego nie ma na tym forum. Ale to nie znaczy, że masz prawo nas obrażać. Oczekuję satysfakcji: wskaż post, w którym bajerujemy lub naciągamy albo przeproś.

To co kupiłeś wygląda na normalny - jak na dzisiejsze czasy zgrzew. Szkoda że usunąłeś swoje dwa posty w których dość rzetelnie opisujesz problem. Można było z nimi podyskutować, wskazać co może być potencjalną przyczyną, bo przecież nikt Ci nie każe płacić za zewnętrznego serwisanta, który będzie potrafił pomóc. Bo póki co widać że serwis fabryczny podchodzi olewczo. A Ty winię widzisz w forum...

Robert.W
22-01-2020, 13:15
Zabolały mnie te słowa. Być może tak potraktował Cie sprzedawca, u którego kupiłeś swoje okna. Jego nie ma na tym forum. Ale to nie znaczy, że masz prawo nas obrażać. Oczekuję satysfakcji: wskaż post, w którym bajerujemy lub naciągamy albo przeproś.

To co kupiłeś wygląda na normalny - jak na dzisiejsze czasy zgrzew. Szkoda że usunąłeś swoje dwa posty w których dość rzetelnie opisujesz problem. Można było z nimi podyskutować, wskazać co może być potencjalną przyczyną, bo przecież nikt Ci nie każe płacić za zewnętrznego serwisanta, który będzie potrafił pomóc. Bo póki co widać że serwis fabryczny podchodzi olewczo. A Ty winię widzisz w forum...

nie mam zamiaru nikogo przepraszać to ja zostałem obrażony ,Co do moich postów właśnie dokładnie i rzetelnie zostało to opisane na czym polega mój problem a zostałem nazwany prowokatorem i naiwniakiem tak wygląda pomoc ze strony forum to nie dziw się że wyciągam takie wnioski i po kolei kasuje posty.Mojego sprzedawce zweryfikuje rynek,jest to mała miejscowość i nie tylko ja mam problemy z tymi oknami . A co do zgrzewu,nie jestem jasnowidzem a wiedziałem jaka będzie odpowiedz :rolleyes: ten właśnie zgrzew wypycha skrzydło i tworzy nieszczelność do takiego stopnia że nalatuje piasek jak rozumiem jest to standard w oknach passiv pro 'standard pasywny' jak to nazywa producent,pewnie jet to wietrzenie szczelinowe :cool: A co do powyginanych ram to moim zdaniem szyby nie pękają bez przyczyny a u mnie to pewnie kwestia czasu i zaczną strzelać z powodu naprężeń :)

IVO333
22-01-2020, 13:37
Naiwniakiem i prowokatorem to jesteś ty gościu ,jesteście towarzystwem wzajemnej adoracji :) jesteście nastawieni tylko na bajerowaniu inwestorów i dojeniu z kasy . Jaką normę i odpowiedz macie na tak obrobione uszczelki >...ten model tak ma ,bo stare były lepsze czy może ja je tak obrobiłem bo stawiacie zawsze winę po stronie kupującego. 439855
Chyba powinienem przeprosić. Nie chciałem obrazić, oczekiwałem trochę więcej dystansu. Nikogo nie bajeruję ani nie doję z kasy. Nie sprzedaję ani nie montuję okien, zajmuję się serwisem. Bardzo mi się nie podoba kierunek w jakim zmierza jakość sprzedawanych teraz okien zwłaszcza że codziennie porównuję to ze starociami które serwisuję. Teraz liczy się max upraszczanie produkcji (koszty, koszty....) i marketingowe zachwyty nad rzeczami które realnie nic nie dają. Masz tego przykład na tej fotce, nagminne teraz zgrzewane uszczelki (bo tanio i szybko) a zgrzew wykonany na jednej z najnowocześniejszych maszyn, prawdopodobnie Graf od Elumateca, piękne bezwypływkowe zgrzewy. I co z tego? Góano. Niestety od pewnych zjawisk nie ma już odwrotu, tak jak np. niewymiennych (poza serwisem) baterii w większości telefonów. Kilka lat temu to wkurzało, teraz się z tym już chyba pogodziliśmy.

b3tomek
22-01-2020, 18:06
Nic się nie będzie działo
Sprawdź jeszcze jedno
Na zamkniętym skrzydle odległość między ościeżnica A skrzydłem- czyli jakby szczelinę tam gdzie jest uszczelka
Powinna być w miarę rowno tak +- 0,5mm


Nie wiem czy dobrze rozumiem, mam sprawdzić czy skrzydło równo dolega do ramy w każdym miejscu ?

jareko
22-01-2020, 19:35
Tak.

b3tomek
22-01-2020, 20:26
opuściłem kraj na kilka tygodni sprawdzę jak wrócę, jeśli do 0,5 mm różnicy bedzie mam rozumieć żę jest ok, co jeśli nie ???
A serwisu jak nie było tak nie ma dalej ...

Robert.W
22-01-2020, 21:14
opuściłem kraj na kilka tygodni sprawdzę jak wrócę, jeśli do 0,5 mm różnicy bedzie mam rozumieć żę jest ok, co jeśli nie ???
A serwisu jak nie było tak nie ma dalej ...

serwisanci niech spiszą protokół z wizyty,będziesz miał podstawę do działania jeżeli dalej będzie coś nie tak !!

pandzik
22-01-2020, 22:07
Moje wygiete skrzydło dziś zakwalifikował serwis do wymiany, lub wygrzewania i prostowania. Mierzyli na otwartym oknie. kilka mm wygięcia do środka uniemożliwia prawidłowe działanie zamka tarsowego.

b3tomek
23-01-2020, 12:26
Już miesiąc czekam zbywają mnie. Będę musiał chyba napisać pismo przez prawnika. Szukałem rzeczoznawcy sądowego ale odmówili pomocy

jareko
23-01-2020, 13:17
Instytut Techniki Budowlanej
Tam uderz

finlandia
23-01-2020, 14:35
Moje wygiete skrzydło dziś zakwalifikował serwis do wymiany, lub wygrzewania i prostowania. Mierzyli na otwartym oknie. kilka mm wygięcia do środka uniemożliwia prawidłowe działanie zamka tarsowego.
Trafiłeś na dobrą firmę.
To, że piszemy o pomiarach na zamkniętym skrzydle ma służyć uprzedzeniu Was na niespodzianki, których może użyć serwis. Wzajemne zrozumienie się może dać lepsze efekty niż kłótnia..

Miesiąc nie jest zbywaniem. Ostatnio czekałem blisko 2 miesiące na wkładki (niby prosta typowa rzecz) a firma niby renomowana w swoim segmencie i powszechnie polecana. Także - miesiąc to pojęcie względne. Z innej, równie polecanej od drzwi wewnętrznych czekam już 3 albo 4 miesiąc na wykonanie skrzydła (najpierw miesiąc decydowali o odrzuceniu reklamacji, potem miesiąc rozpatrywali odwołanie a teraz się niby produkuje)

Myślę że nie jest grzechem wysłanie do sprzedawcy maila z prośbą o informacje, zapytanie o nr sprawy w fabryce. Wtedy można pisać bezpośrednio do producenta i jego naciskać..

b3tomek
23-01-2020, 17:30
Instytut Techniki Budowlanej
Tam uderz
Pukałem, podziekowali :)

Robert.W
23-01-2020, 17:32
Już miesiąc czekam zbywają mnie. Będę musiał chyba napisać pismo przez prawnika. Szukałem rzeczoznawcy sądowego ale odmówili pomocy

ja skorzystałem z prawnika w ciągu 14 dni od pisma przyjeżdża serwis producenta,masz jeszcze federacje konsumentów,rzeczoznawce zostaw sobie na koniec .

b3tomek
23-01-2020, 17:55
Prawnik napisał pismo z żądaniem naprawy w czasie 14 dni ? na moje pierwsze pismo nie odpowiedzieli wiec teraz mogę też pisać z żądaniem. Czy przyjechał serwis firmy gdzie kupiłeś okna czy producenta profili ?

Robert.W
23-01-2020, 18:46
Prawnik napisał pismo z żądaniem naprawy w czasie 14 dni ? na moje pierwsze pismo nie odpowiedzieli wiec teraz mogę też pisać z żądaniem. Czy przyjechał serwis firmy gdzie kupiłeś okna czy producenta profili ?

Jeżeli twoje pismo do firmy było jako reklamacja to mieli czas 14 dni na odpowiedź,jeżeli tego nie zrobili lub wydłużył się czas odpowiedzi automatycznie twoja reklamacja została uznana (tak wyglądał mój przypadek) ja musiałem iść do prawnika żeby to wyegzekwować, Po wymianie pism między prawnikami i argumentów przyjeżdża przedstawiciel firmy który ma spisać protokół i określić co jest do zrobienia.Firmy nie mogę na razie zdradzić bo sprawa w toku :)

b3tomek
23-01-2020, 19:14
Przypomnisz jaki był problem u Ciebie bo widze że usunąłeś posty ?

Robert.W
23-01-2020, 19:49
Przypomnisz jaki był problem u Ciebie bo widze że usunąłeś posty ?

powyginane skrzydła futryny ,drzwi tarasowe wygięte ok 1,5 cm ciągle opadające skrzydła do tego stopnia że brak już regulacji,brud wnikający w uszczelki przy szybowe ,zgrubienia na zgrzewach okien które wypychają skrzydła

pandzik
24-01-2020, 09:25
Trafiłeś na dobrą firmę.
To, że piszemy o pomiarach na zamkniętym skrzydle ma służyć uprzedzeniu Was na niespodzianki, których może użyć serwis. Wzajemne zrozumienie się może dać lepsze efekty niż kłótnia..

(...)

Chyba tak. Gośc niezle wyregulował 3 skrzydła balkonowe. lepoiej od firmy montującej. Powymieniał też większośc tych prowadnic zaczepów na antywłamaniowe (prócz tych, które już były antywłamaniowe).Ponoć lepiej sie domyka na nich okno. Nie miałem kłopotów ze szczelnością, 3 uszczelki , jak mówił, robią robotę.

b3tomek
29-01-2020, 19:29
Robert.W napisałem PW ?

Robert.W
31-01-2020, 09:11
U mnie przedstawiciele firmy już byli to co zostało stwierdzone to : 1.poprawienie szklenia wszystkich okien 2.ponowny montaż okna tarasowego przesuwnego i wzmocnienie dolnej futryny dodatkowym poszerzeniem 3.dodatkowe kotwienia okien 4. drzwi balkonowe poprawa montażu montaż stalowych wzmocnień w wygięte skrzydła 5.uszczelki do obróbki,przy dwóch oknach do wymiany 6.szyba do wymiany. Na usunięcie wad jestem umówiony jak będzie cieplej. Jeżeli wady się powtórzą będę wnioskował o wymianę okien. Co do normy wygięcia którą stosuje firma od której kupiłem okna to 1,5 mm.na 1 metr. Jak by ktoś chciał podważyć to co piszę to mam protokół do wglądu,bo jak na razie insynuowano mi że te wady to norma dzisiejszych czasów i trzeba z tym żyć na obecną chwile prawo sprzyja konsumentów tylko trzeba niestety umieć to wyegzekwować. To tyle w tym temacie :)

finlandia
31-01-2020, 09:25
Nikt nie zamierza podważać tego co piszesz, bo to brzmi wiarygodnie i jest to oczywiście "norma" co do przyczyn. W tym wyraźnie widać kiepski montaż (szklenie, złożenie okna w fabryce, a być może i u Ciebie na budowie).
Jak widać można reklamować i jeśli trafi się na dobrą firmę i jest się skutecznym to można dojść do satysfakcjonujących działań.

b3tomek
01-02-2020, 18:44
Nie wiem jaki będzie finał ale nie wiem jak to by wygladało u mnie jeśli przyjdzie do wymianu okien mam ciepły montaż, taśmy obrobione. Raczej nie chciałbym aby tej samej firmy okna były jeśli takie coś zrobili zrobią drugi raz ...

stary
01-02-2020, 23:35
Jeśli rozciągnę sznurek od jednej strony okna do drugiej to nie przylega równo, środkowy słupek jest przegięty do środka. Musze odciagnąć 1 cm na stronę aby sznurek stykał sie z ramami po bokach teraz rozumiesz ?
Dodatkowe foto skrzydeł i jedno ramy widać jak na spodzie przy posadce jest wygięta do zewnątrz..
439671
439672
439673
Dosyć pobieżnie czytałem ten wątek, ale nie zauważyłem w nim powodów do reklamacji okien a co najwyżej montażu.
Sznurek nie służy do dokładnego mierzenia ugięcia.
Przedstawione ugięcie skrzydła nie jest zwymiarowane, nawet na otwartym, ale te kilka mm jest dopuszczalne.
Pokazywane wczesniej ugięcia szyb czy słupków równiez są czyms normalnym a nie niespotykanym. Przytaczane ugięcie 1/300 w klasie C lub 1/200 w klasie B to wyjaśnia tak jak dopuszczalne są ugięcia innych elementów związanych z budową domu, np. belki, stropu czu dachu, gdzie trudno znaleźć kogoś z poziomnicą kwestionującego ugięcie 5 mm.
Zlikwidowanie przewiewów to zapewne zwykła regulacja.

stary
01-02-2020, 23:42
439516
439517
Zastanawia mnie spósób otynkowania tych okien.... Kto to wykonywał?
Jeżeli zaprawa jest w "miejscu" pianki to nie pozwala na rozszerzanie ościeżnic i będzie je wyginać.
"Bystry" serwisant producenta okien odrzuci reklamację.

b3tomek
02-02-2020, 09:48
Zastanawia mnie spósób otynkowania tych okien.... Kto to wykonywał?
Jeżeli zaprawa jest w "miejscu" pianki to nie pozwala na rozszerzanie ościeżnic i będzie je wyginać.
"Bystry" serwisant producenta okien odrzuci reklamację.

jest to klej do zbrojenia siatki na styropiania. Tak sie taśmy do ciepłego montażu zbroi aby nie oddziaływały na nie promienie UV

b3tomek
02-02-2020, 09:56
Dosyć pobieżnie czytałem ten wątek, ale nie zauważyłem w nim powodów do reklamacji okien a co najwyżej montażu.
Sznurek nie służy do dokładnego mierzenia ugięcia.
Przedstawione ugięcie skrzydła nie jest zwymiarowane, nawet na otwartym, ale te kilka mm jest dopuszczalne.
Pokazywane wczesniej ugięcia szyb czy słupków równiez są czyms normalnym a nie niespotykanym. Przytaczane ugięcie 1/300 w klasie C lub 1/200 w klasie B to wyjaśnia tak jak dopuszczalne są ugięcia innych elementów związanych z budową domu, np. belki, stropu czu dachu, gdzie trudno znaleźć kogoś z poziomnicą kwestionującego ugięcie 5 mm.
Zlikwidowanie przewiewów to zapewne zwykła regulacja.

Ciekawe jest to Co piszesz, naprawde. Każde okno może teraz powyginać i mamy być zadowoleniu.Widziałem dużo mniejsze przegięcie np profili Veka producent uznał reklamacje.

stary
02-02-2020, 12:50
Napisał stary https://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=7903568#post7903568)
Zastanawia mnie spósób otynkowania tych okien.... Kto to wykonywał?
Jeżeli zaprawa jest w "miejscu" pianki to nie pozwala na rozszerzanie ościeżnic i będzie je wyginać.
"Bystry" serwisant producenta okien odrzuci reklamację.


jest to klej do zbrojenia siatki na styropiania. Tak sie taśmy do ciepłego montażu zbroi aby nie oddziaływały na nie promienie UV
Klej do styropianu nie jest właściwym materiałem do zabezpieczania folii paroprzepuszczalnej.

stary
02-02-2020, 13:24
Dosyć pobieżnie czytałem ten wątek, ale nie zauważyłem w nim powodów do reklamacji okien a co najwyżej montażu.
Sznurek nie służy do dokładnego mierzenia ugięcia.
Przedstawione ugięcie skrzydła nie jest zwymiarowane, nawet na otwartym, ale te kilka mm jest dopuszczalne.
Pokazywane wczesniej ugięcia szyb czy słupków równiez są czyms normalnym a nie niespotykanym. Przytaczane ugięcie 1/300 w klasie C lub 1/200 w klasie B to wyjaśnia tak jak dopuszczalne są ugięcia innych elementów związanych z budową domu, np. belki, stropu czu dachu, gdzie trudno znaleźć kogoś z poziomnicą kwestionującego ugięcie 5 mm.
Zlikwidowanie przewiewów to zapewne zwykła regulacja.

Ciekawe jest to Co piszesz, naprawde. Każde okno może teraz powyginać i mamy być zadowoleniu.Widziałem dużo mniejsze przegięcie np profili Veka producent uznał reklamacje.
Proszę jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem mój post!
Krzywe skrzydła czy słupki w zakresie kilku mm nikomu w niczym nie przeszkadzają jeżeli okno spełnia deklarowane wartości.
Jeżeli wieje to należy wyregulować okno lub sprawdzić montaż ościeżnic poziomnicą a nie sznurkiem i jeżeli są krzywe to zwykle efekt niedokładnego montażu.
To, że jakiś anonimowy producent uznał reklamację mniejszych ugięć skrzydeł czy słupka to tylko jego dobra wola, bowiem nie ma dokumentu, który by go do tego zmusił- jeżeli oczywiście patrz wyżej: wyrób spełnia deklarowane wartości!

bwojtek
02-02-2020, 14:57
439517

Czy to zdjęcie jest zrobione od zewnątrz?????

stary
02-02-2020, 16:25
Czy to zdjęcie jest zrobione od zewnątrz?????
Tez mnie zastanawiały listwy z tej strony...

b3tomek
02-02-2020, 17:19
zdjęcie zrobione od zewnątrz, jaka listwa? chodzi o ciepły parapet ? Jeśli po przyłożeniu poziomicy 2 metrowej i wygięciu szyby środkiem od 0.8 do 1cm ? Nie ma obawy o szybę że nie pęknie ?!

Jak mam sprawdzić czy okna teraz spełniają deklarowane wartośći, jak mam to sprawdzić ?! Jedno co wiem to jest przewiew od zewnątrz widzę wygięcie srodkiem na drzwiach gdzie góra i dół przylega dobrze, twierdzisz żę można to wyregulować ?

finlandia
02-02-2020, 17:36
Tez mnie zastanawiały listwy z tej strony...

Patrzę na to w laptopie i wydaje mi się, że to skrzydło, tylko perspektywa tak przekłamuje.
Widać też szczelinę - czyżby te okna były wysunięte o jakiś centymetr w ocieplenie? I było obrabiane latem?

bwojtek
02-02-2020, 17:40
Jeśli po przyłożeniu poziomicy 2 metrowej i wygięciu szyby środkiem od 0.8 do 1cm ? Nie ma obawy o szybę że nie pęknie ?
Szkło okienne wbrew pozorom jest bardzo elastyczne. Wie to każdy kto przenosił ręcznie duży wkład szybowy w pozycji poziomej.
Ugięcie rzędu kilku cm nie jest niczym dziwnym i niebezpiecznym.

bwojtek
02-02-2020, 17:46
Tez mnie zastanawiały listwy z tej strony...

To co na pierwszy rzut oka wydało mi się listwami przyszybowymi jest zgrzane, ma obrobioną wypływkę i "pomalowany" zgrzew. Mam duże wątpliwości by zgodzić się z finlandią, że to kwestia perspektywy. Za duża dysproporcja pomiędzy szerokością ramy a skrzydła. Więc co jest na zdjęciu?

Ale co ważniejsze w całej sprawie. Ta obróbka "klejem" może być w mojej opinii przyczyną wypaczenia ram. Widać szczelinę między "klejem" a ramą i pęknięcia tego kleju. Prawdopodobnie rama pod wpływem temperatury rozszerzyła się a "klej" nie pozwalał się jej przemieszczać (klej przy tym popękał). Przy niższej temperaturze, w której robiono zdjęcia rama "skurczyła się" i teraz są szczeliny.

b3tomek
02-02-2020, 21:15
okna były za duże względem otworu. na niektórych nie ma nawet 1 cm na piankę gdzie powinno być minimum 2 cm z tego co mi wiadomo.

finlandia
03-02-2020, 07:39
okna miały były zbyt duże względem otworu. na niektórych nie ma nawet 1 cm na piankę gdzie powinno być minimum 2 cm z tego co mi wiadomo.

To też może być przyczyną wyginania się profili. Jeśli brakuje luzów, by one miały się gdzie rozszerzać to wtedy robi się banan. Fizyki nie da się oszukać a profil musi się rozszerzyć.

b3tomek
03-02-2020, 19:31
Dostałem zdjecia od montażysty który robi to już 16 lat i pokazał jak powiiny byc kotwy wygiete 90 stopni aby trzymały profil. U mnie niestety Panowie zamontowali kotwy na płasko do muru ..i być może to jest druga przyczyna wygiecia.

T12345T
03-02-2020, 19:38
Dostałem zdjecia od montażysty który robi to już 16 lat i pokazał jak powiiny byc kotwy wygiete 90 stopni aby trzymały profil. U mnie niestety Panowie zamontowali kotwy na płasko do muru ..i być może to jest druga przyczyna wygiecia.

No to u Pana jest ok, a wyginacz kotew od 16 lat nie wiele pojął z tej roboty :-).

finlandia
03-02-2020, 20:31
..i być może to jest druga przyczyna wygiecia.
Nie, pan od gięcia kotew sieje zamęt. Być może opracował swój "patent na coś", ale to kotwa na płasko jest prawidłowa. Poza tym kotwa nie uchroni przed wypaczeniem jeśli zaistnieją inne przesłanki ku temu.

b3tomek
03-02-2020, 21:09
Dla przecietnego Kowalskiego nie wiadomo w co i komu już wierzyć ! tak sie można na czytać internetu. Ja jak i wielu innych po prostu chcą walczyć o jakość za którą zapłacili.
Coś ciekawego : http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/nietypowe_wady_konstrukcji_okien_z_pvc

finlandia
04-02-2020, 14:25
Dla przecietnego Kowalskiego nie wiadomo w co i komu już wierzyć ! tak sie można na czytać internetu. Ja jak i wielu innych po prostu chcą walczyć o jakość za którą zapłacili.
Coś ciekawego : http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/nietypowe_wady_konstrukcji_okien_z_pvc

Jeśli to Cię pocieszy, to w tym wątku na forum udzieliło się dwie osoby stojące za publikacją cytowanego przez Ciebie artykułu..
także wierz, w co chcesz..

b3tomek
04-02-2020, 19:32
Mam dużo okna do podłogi, pod nimi jest wzmocnienie czy jak to sie fachowo nazywa ma 10 cm jest ono przymocowane do stropu na tym stoi okno.
Czy możliwe aby cement z półsuchej wylewki wypchał do zewnatrz to wzmocnienie ???

finlandia
04-02-2020, 20:41
Teoretycznie jest możliwe, dlatego poszerzenia też się robi ze wzmocnieniami i się je mocuje na dole (taka samo jak okno) ,a najbardziej fachowe montaże stosują wysokie kątowniki trzymające prostolinijność dolnej części okna.

b3tomek
05-02-2020, 18:14
Jeśli tak sie stało jest to bedzie obejmować to gwarancja ? słabe wzmocnienie ewentualnie montaż ?

jareko
05-02-2020, 22:02
Nawet jeśli poszerzenie ma w sobie wzmocnienie przy wykonywaniu wylewki, przy nonszalancji tych którzy ja wykonują, wytnie na zewnątrz
Nawet gdy dodane są kątowniki to przy docelowym ponad 10 cm także wygnie
Czy to błąd montażu okna ?
Można się spierać
Na pewno można się przyczepić do tych co robili wylewke

b3tomek
06-02-2020, 19:28
Wylewke ma ze sprawdzonych rąk, firma z wieloletnim doświadczeniem. Zapomniałem też o fakcie żę mam jedne drzwi balkonowe na dole, stara cześć domu i tam nie ma wylewki i jest taka sam sytuacja mimo żę drzwi maja 80 cm tak samo wygiete jak te 200 ..

jareko
07-02-2020, 11:27
Cudów nie ma.
Profil dobrze zakotwiony się nie wygina
A już gdy mówisz że 80cm balkon bez wylewek Ci się wygial to wygląda na to że standardowo (niestety) dół nie jest wogole kotwiony

BeataSzuk
14-02-2020, 13:22
Mam u siebie blusynego (spam). Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby się wygięły. Chyba jakiś orkan, a i to nie sądzę. Mieszkam w takim miejscu, że musiałam się zabezpieczyć. Te okna były z najlepszymi parametrami wytrzymałości. U mnie w mieście do dostania niemal w każdym lepszym sklepie, a za tę jakość naprawdę rozsądna cena.

b3tomek
18-02-2020, 19:10
po 7 tygodniach doczekałem sie wizyty serwisu. Stwierdzili żę okna są dobre jedynie montaż zawiódł .. ciekawe.