PDA

Zobacz pełną wersję : Murator 6/2005



Ew-ka
17-05-2005, 18:26
super podlogi olejowane - dzieki ,dzieki :D

wieczorem poczytam wiecej i jest plytka do projektowania tarasu ......
i jest 10 przykazań dla mojego psa :wink: polecam :D

osowa
17-05-2005, 21:46
i jest 10 przykazań dla mojego psa :wink: polecam :D

Ewciu a dla mojego nie ma ? :wink: To pod konkretną rasę, :roll: czy jak ?

Ew-ka
18-05-2005, 08:34
jest w numerze sonda o psach -mieć czy nie mieć psa ? i m.inn jest tam "10 przykazań dla psa "
np.
1.Psu nie wolno wchodzić do domu
2.No dobra ,psu wolno wchodzić do domu ,ale do wyznaczonych pomieszczeń
......psu nie wolno spać w łóżku
......no dobra ,może spać w óżku ale nie pod kołdrą ..

itd, itd ...... :wink:

agniesia
18-05-2005, 14:36
hah, to chyba ktorys z forumowiczow tu napisal na Forum :D

znaczy, ze zyciowa sprawa

muzykant
18-05-2005, 14:40
ja z programu do tarasów "wyrzeźbiłem" wizualizację domu na który choruję... i tak mogę sobie w 3d chałupkę pozwiedzać ... :P

w różnych wariantach.... :wink:

osowa
18-05-2005, 20:30
Jestem zniesmaczona !!!! – dziś kupiłam gazetę i faktycznie !!!!! :o (jest tak, jak wspomnieli inni ) :o Rozumiem tego typu reklamy, ale ta gazeta - to miejsce jak najmniej pasujące na reklamę Playboy'a! ; jak dla mnie ... ( ostatnio tyle się mówi w temacie reklam i nadużywaniu w nich kobiecego ciała ) . Co mam zrobić w sytuacji kiedy, jak dotąd -ulubiony przeze mnie miesięcznik: był gazetą rodzinną- leżącą zawsze pod ręką . Do wglądu dla wszystkich z familii : łącznie z małoletnim synem i córeczką . Czy teraz mam, zanim trafi pod mój dach - stać pod kioskiem i wyrywać kartki z takimi zdjęciami ??! :evil: To nie w porządku, że zostaję niejako zmuszona do selekcji stron w jak do tej pory szanowanym piśmie!!!

P.s. A może po prostu zrezygnować z zakupu "Muratora" , by nie narażać się na takie historie ?? .....przykro mi ....

jeżyk
19-05-2005, 00:28
"piecuszek co ma kilka pieców" - gratulacje dla pana Włodka za myśl techniczną w poszukiwaniu "darmowej energii". Proponuję zrobic na działce odwiert i skorzystać z "darmowych" zasobów geotrmalnych.

Egon
23-05-2005, 17:52
Dla mnie kupno Muratora i jego lektura to wielka przyjemność, zważywszy na to, że ciągle dowiaduję się nowych rzeczy o budowaniu. Ale żeby nie było tak słodko, bo nam się miesięcznik jeszcze popsuje, jedna mała uwaga. Otóż wolałbym, aby Redakcja Muratora pokazywała realizację także innych domów, niż tylko te, które są dostępne w jej kolekcji. Rozumiem, że reklama dźwignią ..., ale są przecież inne świetne projekty, inni architekci. Pokazuje to choćby codzienność tego Forum, gdzie internauci nie wybierają tylko projektów Muratora. Naprawdę rzeczowe (!) porady budowlano-architektoniczne pisma, na których ja buduję swoją ocenę projektów domów (mam zamiar za niedługo coś wybrać) nierzadko rozmijają się z prezentowanymi osiągnięciami architektów na stałe współpracujących z Muratorem. Oczywiście jest tam wiele cennych propozycji (jeśli swoją skromną osobą mogę tak ocenić), niestety, jest też wiele takich, które nijak nie przystają do rad dawanych potencjalnym inwestorom przez Zespół Redakcyjny. Nietrudno spotkać więc promocję domu z tak wysoką ścianką kolankową, że przypomina bardziej budynek inwentarski niż dom jednorodzinny (nie chcąc nikogo urazić nie podaję przykładów). Niektóre z przedstawionych projektów mają też wyjątkowo nieciekawe rozwiązania wnętrza - np. sypialnie po mniej niż 9 m2; po co w takim razie wyprowadzać się z bloków ? Życzę więc większej otwartości, bo w ten sposób uwiarygadnia się znakomita renoma tego pisma. Przedstawcie, proszę, udane projekty innych architektów ! Jakie ? Wystarczy zajrzeć na Forum :D, które projekty cieszą się dużą popularnością. Pomogłoby to wielu osobom w trafnym wyborze projektu wymarzonego domu. Prezentacja projektu na łamach Muratora powinna też być bardziej krytyczna i nie ograniczać się tylko do "ochów i achów", że oto Państwo X zamienili mieszkanie w ciasnym bloku na własny domek i niewiele więcej teraz płacą za jego utrzymanie. Porównie z mieszkaniem w blokowisku wygra prawie każdy, nawet najbardziej nieudany projekt domku jednorodzinnego.

Sprawa druga jest malą sugestią. Może warto by założyć mały kącik poświęcony historii architektury (choćby 2-3 strony co 2 miesiące). W ostatnim numerze, w artykule dotyczącym okien pojawia się przy fotografii z bulajem i dachem kolebkowym uwaga, że to nawiązanie do modernistycznych domów przedwojennych z elementami marynistycznymi. W innym artykule czytałem o inspiracji sztuką art deco. Na co dzień dostrzegamy wiele rzeczy, które nam się podobają, ale - z braku wiedzy - nie umiemy ich poprawnie nazwać. Myślę, że wiele osób chciałoby wpleść do swojego domu trochę archaicznych pierwiastków, lecz nie potrafią tego znaleźć (przedstawić) z braku dostatecznej wiedzy w tym zakresie. Poza tym miło jest wiedzieć skąd wzięły się pewne elementy i detale architektoniczne we własnym domu, nawet jeśli został on wybudowany po 2000 roku :D . Świadomy wybór, poparty elementarną wiedzą, daje satysfakcję z pewnej oryginalności przedsięwziętych rozwiązań, zmniejsza też ryzyko tworzenia stylistycznego chaosu lub nawet kiczu.

Pozdrawiam wszystkich Czytelników i Redakcję

ziaba
01-06-2005, 17:19
Osowa możemy petycję napisać wspólnie do Redakcji z prośbą o coś specialite dla nas. 8)

Skoro jest coś dla męskiego oka, czemu ma dla nas nie być ..hę ?
O równouprawnieniu nie jęknę nawet .. :D

Janussz
03-06-2005, 21:44
Przez Osowę jutro walę do kiosku po Muratora.
Muszę sprawdzić, czy mówi prawdę, czy tylko rzuca oskarżenia :D .

kroyena
06-06-2005, 13:47
ziaba, a w sondażach to nawet było badanie marketingowe rynku, jeno Admin je wysłął na drzewo, tj. do clubingu.

O już znalazłem:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=676108#676108

Jednak kobitki lubią facetów bez gaci. :roll: