PDA

Zobacz pełną wersję : Krautol tynk silikonowy - opinnie.



Otowaw
04-01-2020, 17:30
Cześć wszystkim. Mam do ocieplenia 350m2. Wykonawca namawia mnie na tynk firmy krautol. Nigdzie nie znalazłem żadnej opinii na ich temat. Wiem, że produkuje to caparol. Różnica widoczna jest w cenie. Miał ktoś z tym produktem do czynienia? Ewentualnie czym różni się od Caparola?

fighter1983
05-01-2020, 10:52
produkt jest na rynku niecale 2 lata.
Tansza linia caparol-a

patrzac na to ze caparol w tej chwili jest jaki jest...
jak uwazasz.

Otowaw
05-01-2020, 12:34
produkt jest na rynku niecale 2 lata.
Tansza linia caparol-a

patrzac na to ze caparol w tej chwili jest jaki jest...
jak uwazasz.


Jest jaki jest... - no właśnie jaki jest?
Przyznam szczerze, że od początku byłem sceptycznie nastawiony do Krautola i planowałem dołożyć i kupic amphisilan. Chyba, że jest coś w podobnej cenie godnego polecenia.

fighter1983
06-01-2020, 10:59
Jest jaki jest... - no właśnie jaki jest?
Przyznam szczerze, że od początku byłem sceptycznie nastawiony do Krautola i planowałem dołożyć i kupic amphisilan. Chyba, że jest coś w podobnej cenie godnego polecenia.
po 15 latach wspolpracy z caparolem i 10 lat zachwalania Caparol-a na forum:
u nas sytuacja wyglada tak (przy czym zarowno w dystrybucji jak i wykonawczo):
- poczatek "hamowania" nastapil kilka lat temu gdy amphisilan zaczeto produkowac w Kleszczowie a nie w DE czyli okolice 2011-2012r
- alternatywne szukanie rozwiazan z DE czyli Thermosan i Carbopor
- 2015 r znalezienie realnej alternatywy dla rozwiazan caparola
- 2016/2017 mniej wiecej na szkoleniu z ramienia producenta wprost padlo zdanie:
co jest najwazniejsze w firmie? - "ZYSK" skierowane do grupy okolo 12-15 wykonawcow - opuscilismy sale w tym momencie, bo to sie kloci z nasza polityka i podejsciem do prowadzenia dzialalnosci i podejscia do klienta.
- 2018/2019r to 6ciokrotne zmniejszenie obrotow na produktach caparol (przestalismy to wbudowywac, i sprzedawac) jedyne co zostalo to jak ktos sie uparl ze chce caparol-a plus korzystalismy z carbonit + mika na cokoly i slupy na naszych realizacjach
- 2020 rozwazamy zwrot mieszalnika do producenta i zupelne wycofanie sie z dystrybucji i wykonawstwa na produktach tej marki. nie przedluzymy tez certyfikacji autoryzowanego wykonawcy, jezeli dostaniemy kolejne zaproszenie na spotkanie "rady wykonawcow caparol" czy tam "forum wykonawcow caparol" - nie pojedziemy. Moze jeszcze zostawimy na ten rok mieszalnik, chociaz powoli to sie robi bezsensowne, bo pajaki po nim zaczynaja biegac - stoi prawie nieuzywany.

Krautola nigdy nawet nie bralismy pod uwage.

Otowaw
06-01-2020, 13:16
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Orientujesz się ile $ z metra wychodzi sytem greinplastu?

fighter1983
06-01-2020, 13:36
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Orientujesz się ile $ z metra wychodzi sytem greinplastu?
luz. mozna by bylo sie wyrazic bardziej precyzyjnie, ale po co... jest jak jest i nic tego nie zmieni. jeszcze na sam koniec latanie po sadach nam nie potrzebne.
spojrz:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?360722-%C5%9Arednie-ceny-w-roku-2019&p=7892586#post7892586