PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna stropu



Wojtek 1987
05-01-2020, 15:27
Dzień dobry. Nadbudowałem parterowy dom tzw. Kostka. Jestem przed etapem wykonania posadzki. Strop pomiędzy piętrami jest wykonany z płyty kanałowej – tzw. żerańska, której górna powierzchnia nie jest idealnie równa. Ponieważ na górze powstało osobne mieszkanie, zależy mi bardzo na wykonaniu dobrej izolacji akustycznej pod wylewką betonową. Zastanawiam się, jaka konfiguracja izolacji akustycznej byłaby najlepsza przy jej grubości 50mm.
Myślałem nad trzema opcjami:
a) Styropian miękki akustyczny np. 33/30 plus styropian twardy podłogowy 20 mm lub akustyczny 22/20 plus twardy 30 mm,
b) Wełna akustyczna podłogowa 50 mm,
c) Wełna akustyczna podłogowa 20 mm plus styropian twardy podłogowy 30 mm lub wełna akustyczna podłogowa 30 mm plus styropian twardy podłogowy 20mm.
Na izolację zostanie wykonana wylewka betonowa o grubości 60mm.
Dodam, że w części mieszkania będzie instalacja ogrzewania podłogowego, oraz ma być zastosowane rozwiązanie podłogi pływającej.
Proszę o poradę, które z tych rozwiązań byłoby najbardziej efektywne pod względem izolacji akustycznej. Z góry dziękuję za pomoc.

boconek03
05-01-2020, 15:38
Ten styropian akustyczny podobno jest bardzo miękki. Nie wiem czy można go mieszać z drugą warstwą zwykłego.
Ja mam u siebie 8cm na izolację i też mam dylemat co zrobić. Czy wełna 2x4cm jeśli tak można czy 4cm akustycznego styropianu i 4cm jakiś eps 100.

Wojtek 1987
05-01-2020, 17:45
Jeżeli chodzi o mix styropianu akustycznego z twardym to chyba można bo w ostatnim numerze muratora jest opisana taka wersja.
Biorę taką opcje pod uwage ze wzgledu właśnie na miękkość styropianu akustycznego bo jak pisalem obecna powierzchnia nie jest idealnie równa.
Myślałem też o mixie wełna akustyczna (ze względu na jej lepszą izolacyjność akustyczną) z twardym styropianem, lub sama wełna akustyczna. Jedyne co to martwię się czy przy nierównej powierzchni twarda wełna dobrze dopasuje się do podłoża. Ponieważ we wspomnianym artykule jest mowa o tym, że izolacja akustyczna powinna dobrze dolegać do podłoża, żeby nie powstawały pustki powietrzne, które mogą redukować walory izolacji akustycznej.

boconek03
05-01-2020, 18:21
Wtedy styropian akustyczny idzie na płytę a twardy na wierzch czy na odwrót?
Ja bym tak chyba właśnie zrobił czyli dwa rodzaje styropianu.

Wojtek 1987
05-01-2020, 22:00
Akustyczny na płytę na to twardy i na to wylewka.

Wojtek 1987
05-01-2020, 22:02
Chodzi o to, że akustyczny jest miękki i dostosowuje się do podłoża, ale jest zbyt miękki np do klipsów od podłogówki, dlatego na wierzch dajemy twardy styropuan podłogowy.