PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w regulacji zaczepu roto



Hazi35
06-01-2020, 15:19
Witam mam okna z zaczepami roto starego typu nie potrafię już nigdzie znaleźć info jak ten imbus ustawić w jakiej pozycji aby okno bardziej przylegało do ramy było szczelniejsze bo słychać dźwięki z zewnątrz z góry dziękuję za pomoc :)

finlandia
06-01-2020, 16:59
To banalnie proste: klucz imbus nr4. Mała część obrotu w prawo /ten konkretny z fotki/. Ps. Poszukaj dobrego serwisu. Docisk nie musi poprawić sytuacji.

Hazi35
06-01-2020, 19:32
To banalnie proste: klucz imbus nr4. Mała część obrotu w prawo /ten konkretny z fotki/. Ps. Poszukaj dobrego serwisu. Docisk nie musi poprawić sytuacji.

ok ustawiłem i zobaczymy stare roto ale wiesz nawet jak pomoże o 30% to i tak będzie super na razie serwisu nie szukam się nie interesowałem bo reszta okien jakoś lepiej się domyka

finlandia
07-01-2020, 11:34
Ja zawsze sceptycznie podchodzę to konieczności regulacji docisku. Zwykle obwiniam ogół, czyli sprawdzenie uszczelek, smarowanie, ogólna regulacja skrzydła itp. Przykład takiego serwisu w wykonaniu naszego forumowego kolegi jest na filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=NxeYuM_OYwI

Hazi35
14-01-2020, 15:50
wymieniłem też uszczelkę na nową w ramie dokręciłem klamkę i docisk tymi zaczepami jest już lepiej dzięki za cenne podpowiedzi

theme
22-02-2020, 14:42
Czy to "stary" z forum? Znaczy się na tym filmie Krzysztof to "stary"?