PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana sposobu ogrzewania na Propan, SSO po uzyskaniu pozwolenia na budowę



zywiec515
11-01-2020, 15:28
Witan
W pozwoleniu na budowę mam piec na paliwo stałe + grzejniki (pellet ekogroszek), alternatywne pompa ciepła + solary.
Dom stoi w SSO. 122m2 parterówka. Komin jest. Nie ma gazu sieciowego. Pieca wiem że już nie chcę z lenistwa i wygody.
Pompy Powietrze- woda się boję ze wzgledu na częste awarie/ drogi serwis ( takie moje prywatne śledctwo).
Zapotrzebowanie budynku na ogrzeanie wedle ciepłowlasciwe 9 063kWh netto. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/43vb
Wykombinowałem sobie że skoro czystym pradem nie wolno bo EP , pompa ciepla drogo inwestycyjnie, to może LPG własny zbiornik.

Czy mogę sobie zmienić sposób ogrzewania na gazowe z własnego zbiornika 2700L ?
Jakie formalności wymagane sa dla takiej zmiany?
Czy ktoś już taki proces przechodził?

Dzieki
Jacek

cezary.pl
11-01-2020, 17:37
Czystym prądem wolno, tylko trzeba podrasować EP, kominkiem, piecykiem (kozą), pompą ciepła powietrze-powietrze (klimatyzatorem), PV
Też na początku budowy rozważałem ogrzewanie propanem, ale wychodziło drogo w inwestycji i eksploatacji.
I to przy założeniu, że zbiornik własny, a propan kupowany w lecie.

Greengaz
11-01-2020, 17:39
Projekt zamienny i to wszystko.

zywiec515
12-01-2020, 12:16
Projekt zamienny i to wszystko.

Czy taki projekt zamienny to u projektanta adaptującego projekt ?
Ile taka impreza może mnie kosztować? Adaptacja projektu 2000zł.
Gdzieś wyczytałem że sama instalacja zbiornikowa do 7m3 wymaga jedynie zgłoszenia.
Natomiast instalacja wewntrzna wymaga pozwolenia na budowę. Troszkę te przepisy dziwne skoro zbiornik na zgłoszenie a instalacja wewnętrzna na pozwolenie czyli dodatkowo kierownik itd..:bash:

Greengaz
12-01-2020, 14:06
Projekt zamienny samego ogrzewania. Po prostu przebieg instalacji gazowej wewnętrznej wykonany przez projektanta z uprawnieniami gazowymi.
Wpisu do dziennika budowy dokonuje kierownik budowy również z uprawnieniami gazowymi.

zywiec515
13-01-2020, 11:50
Projekt zamienny samego ogrzewania. Po prostu przebieg instalacji gazowej wewnętrznej wykonany przez projektanta z uprawnieniami gazowymi.
Wpisu do dziennika budowy dokonuje kierownik budowy również z uprawnieniami gazowymi.

Dziękuje za poradę.