PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki czy płyta KG ??



tsailifo
17-05-2005, 22:11
Pytanie z pozoru błache, ale mam dylemat... co wybrać : tynkowanie ścian czy może płyta KG ?
Ciekawi mnie jak to wygląda od strony wykonania jak i finansowej :)

gospol1
17-05-2005, 23:44
WITAM

MOIM ZDANIEM TYLKO TYNKI ALE GIPSOWE Z AUTOMATU
JAKOS REGIPS NIE PRZEMAWIA DO MNIE WIDZIALEM POPEKANNE SCIANY I INNE PROBLEMY Z TYMI SCIANAMI
NIE WSPOMNE JAK SIE NAPIJESZ I POTKNIESZ TO MOZESZ DO POKOJU SASIADA WPASC LUB DO INNEGO DOMOWNIKA :D
UWAZAM ZA NAJZDROWSZE TYNKI GIPSOWE A POCZYTALEM TROSZKE O TYM W SIECI
POZDRAWIAM

rrmi
18-05-2005, 01:03
Zadales pytanie typu styropian czy welna? Tu zdania sa barzdo podzielone , dochodza do tego jeszcze zwykle tynki cementowo wapienne. Wszystkie wymienione maja zwolennikow i przeciwnikow. Poczytaj lepiej jeszcze , teraz masz bardzo ladny temacik zalozony przez invox(?), chyba dobrze mowie ten nick. Nie umiem tak fajnie jak inni cytowac linkow , ale napewno znajdziesz . Ja jestem za KG, dlatego , ze jest to prosta robota, wykonam ja razem z mezem . Kazdy moze to zrobic sam. Popekac moze moim zdaniem wszystko , w pierwszym domu miala cem-wap. Popekaly . Ale widzialam takie bez pekniec itd itd , zycze Ci udanego wyboru i udanych chwil na forum Muratora

Venom
19-05-2005, 08:36
Tynki gipsowe z automatu sa fajne.sam takie mam ale trzeba na nie uważać gdyż sę nie praktyczne i łatwoje uszkodzić podczas np innych prac wykonywanych wewnatrz budynku .

gospol1
19-05-2005, 08:52
venom co masz na mysli mowiec nie proktyczne
tzn ze sa kruche czy miekkie ile placiles za metr 2 i skad jestes
bo szukam dobrrej firmy i z polecenia
pozdr

tsailifo
19-05-2005, 19:34
Ja osobiście skłaniam się ku RG ale co człowiek to opinia :)

Może ktoś kto już montował RG zamiast tynków napisze coś więcej :)

gospol1
20-05-2005, 07:00
witam ponownie wszystkich
tak sie sklada ze mialem okazje sie przespac u lkolegi ktory ma tynki gipsowe o grub ok 2 cm i nie wiem jak wy ale ja w dotychczasowym moim domu mam tynki cementowe i podczas okresu grzewczego gdy wstaje rano odczuwam efekt suchego klimatu tzn suchosc w ustach itp po przespanej nocy ktora ustepuje po napiciu sie czegos ( bez procentow oczewisicie :wink: ) przy tynkach gipsowych ten efekt nie wystepuje przynajmniej u mnie gips wchlania wilgoc gdy jest jej za duzo i oddaje spowrotem gdy np jest za sucho w pomiesz zeniu np z powodu grzania grzejnikow
Takze Panowie robmy to co zdrowe sporo jest info na ten temat w sieci
pozdrawiam
PS a moze ktos ma jakies info o tynkach wapienno cementowych bo takie jeszcze rozwazam bo jakos tych GK nie doceniam za duzo chyba sie naogladalem u znajomych popekancy scian i zdania nie zmienie i szacunek tym co GK daja u sie bie bo po zrobieniu ladnie to wyglada ale popatrzcie na sciany co kilka lat juz stoja zedko sie zdaza zeby przed malowaniem po 4 latach nie trzeba bylo szczelin polaczen uzupelniac jakas szpachla ( gips lub akryl ) no coz ale nie bede was wiecej przekonywal kazdy jak to napisal kolego wyzej ma prawo miec swoje zkanie
pozdrawiam