PDA

Zobacz pełną wersję : Okna bez mierzenia



V3GET
15-01-2020, 00:38
Witam co myślicie o kupowaniu okien bez wcześniejszego mierzenia sugerując się samym projektem Aktualnie są fajne promocje na okna a ja jestem na etapie wylewania fundamentu za nim wzniosą mi ściany minie promocja.. Czy mogę się sugerować samym projektem czy lepiej poczekać na ściany i zrobić pomiary ?

bwojtek
15-01-2020, 05:42
Witam co myślicie o kupowaniu okien bez wcześniejszego mierzenia sugerując się samym projektem Aktualnie są fajne promocje na okna a ja jestem na etapie wylewania fundamentu za nim wzniosą mi ściany minie promocja.. Czy mogę się sugerować samym projektem czy lepiej poczekać na ściany i zrobić pomiary ?

To zależy jak skomplikowany jest projekt, kto buduje i kto (i czy) nadzoruje. Generalnie ryzyko spore.
A nie można podpisać umowy z realizacją w terminie późniejszym?

Zwibel
15-01-2020, 05:45
Zależy jak dobrze masz ogarniętą ekipę i jak sprawdzony jest projekt.
Często w trakcie budowy inwestor stwierdza że okno jednak ciut większe lub w innym miejscu a to może się wiązać ze zmianą wielkości.
Ekipa też musi być dobra gdyż kwestia np szalowania i wylewania nadproży musi być idealna. Wystarczy że im się ugnie szalunek i później w najlepszej opcji skuwanie.

Projekty też zdarzają się niedopracowane i wychodzi że otwór różni się od gabarytu okna z zestawienia.

jareko
15-01-2020, 11:29
W swojej karierze dwa razy przyjąłem zamówienia na podstawie projektu
Raz - zero problemów przy późniejszym montażu
Drugi raz - niby też bez problemów ale...pozniej okazało się że w projekcie był błąd i konieczne było wykonanie jeszcze raz drzwi balkonowych bo do docelowego poziomu posadzki brakowało prawie 10 cm.

Jaka nauka?
Lepiej mimo wszystko zamawiać okna po pomiarach z natury
Projekty często (za czesto) mają błędy a promocje.... W większości wypadków to tylko chwyty marketingowe.

ag2a
15-01-2020, 12:03
ja zamawiałem okna na etapie gdy miałem wylaną ławę fundamentową. Dostałem specyfikacje otworów i ekipa miała si trzymać. Dlatego mogłem zachować ciągłość prac.

V3GET
15-01-2020, 12:20
Rozmawiałem z firmą która buduje mój dom i stwierdzili że oni będą wycinać otwory jakąś specjalną maszyną gdzie wychodzi wszystko jak z projektu i nie ma możliwości by coś poszło nie tak Dom żadna filozofia parterówka 90m Okna standardowe 150x150 5 sztuk tarasowe 230x230

V3GET
15-01-2020, 14:34
A tak na marginesie co sądzicie o tych promocjach zimowych ? Może nie warto sobie zawracać głowy Te promocje są zapewne co kilka miesięcy czy się mylę ?

finlandia
15-01-2020, 22:09
W moim przypadku - promocje są realne. Nie większe niż 5%, ale są. Jak będzie wiosną - zobaczymy. Zawsze drożało.
Osobiście uważam, że lepiej jest zrobić zamówienie z pomiaru. Szczególnie okna balkonowe są obarczone dużym ryzykiem pomyłki.