PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna fasadowa Petralana



boconek03
17-01-2020, 21:54
Stosował ktoś wełnę fasadową polskiej firmy Petralana? Albo jakikolwiek ich produkt. Jeśli tak to proszę o opinię. Nie ma ma o nich wiele na forum a mają dobre ceny.

d7d
17-01-2020, 22:16
Te "dobre ceny" to jakie są?
Fasada wentylowana czy nie wentylowana?

fighter1983
17-01-2020, 23:49
pisz na @ zamiast pw - bo skrzynka forumowa powaznie jest kiepska. masz w stopce :)
odpowiedzialem w PW ale ja tu rzadko widze te wiadomosci
d7d okolice 203-205n/m3 w tej chwili

boconek03
18-01-2020, 06:45
Tak jak Kolega wyżej: około 200zł za m3 (petralana petrafas).
Chodzi o Ocieplenie etics, dom z porotherm 25P+W, grubość wełny 20cm.
Tak się powoli rozglądam za wełną bo alternatyw dla Rockwool nie ma chyba zbyt wiele.
Orientuje się ktoś czy ta petralana też jest twarda od zewnętrz tak jak Fastrock Super?

swierol
18-01-2020, 06:58
Jeszcze masz Paroca ale tutaj cena będzie raczej zbliżona do Rockwoola.

boconek03
18-01-2020, 07:46
A isover coś ma? Na stronie mają sporo produktów ale pod etics to chyba nic nie ma albo źle szukałem.
Oddzywalem się do isover to odesłali mnie do firmy ISOROC.
Wychodzi na to, że wszyscy chyba Rockwool biorą jak ktoś się w wełnę bawi.

fighter1983
18-01-2020, 11:04
Frontrock jest jedyna znana mi welna w warstwa tzw "twardej deski " od zewnetrznej strony
niebywala zaleta tej twardej warstwy jest zwekszona udarnosc systemu ociepleniowego, jednak jest pewna wada: problem z kolkowaniem tej welny z wykorzystaniem zaslepki z welny.
jezeli wyfrezujemy welne pod otwor - dowiercamy sie do tej spodniej - bardziej miekkeij warstwy wiec kolek trafia juz w bardziej miekka warstwe
jzeli nie wyfrezujemy i damy kolek z trzpieniem metalowym - a taki przy welnie jest konieczny - mamy 100% pewnosci ze bedzie biedrona
wiec zaleta dwugestosciowej welny jest zarazem jej wada.

Petralana Petrafas w plycie jest bardzo spoko welna
Paroc tez
do isoroca mam mieszane uczucia
uwazac trzeba na pewno i gdzies miec z tylu glowy lampke zapalona w przypadku ruskiej welny dostepnej na naszym rynku, tanszej o wszystkich w/w - info nie sprawdzone, jakies pogloski jedynie dotarly, ze potrafi ta welna sprawic psikusa z przyczepnoscia siatki z klejem do tej welny - no ale moze to nie wina welny tylko jakis blad wykonawczy na etapie wykonania warstwy zbrojnej lub kiepskiej jakosci klej. nie wiem - nie widzialm - obilo sie o uszy.

swierol
18-01-2020, 11:05
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, poszukaj najbliższej siebie hurtowni SIG. To moja konkurencja więc to żadna reklama. Napewno handlują Rockwool'em, Paroc'iem, Isoverem. Ja czasami u nich kupuje i odsprzedaje dalej.

boconek03
18-01-2020, 12:01
Co do isover, poniżej wiadomość od producenta:

„ W odpowiedzi na poniższą korespondencję informujemy, że w chwili obecnej nie posiadamy produktu, który mógłby być wykorzystany jako izolacja cieplna ścian zewnętrznych w technologii ETICS.

Jednocześnie zachęcam do kontaktu z marką ISOROC, która posiada produkt, który może zostać wykorzystany w opisywanym zastosowaniu: www.isoroc.pl
Doradca Techniczny marki ISOROC nr tel. 604 227 017 ”



A wracając do biedronek to jaką wełną w takim razie ocieplać żeby nie było biedronek?

fighter1983
18-01-2020, 13:40
jednogestosciowa z zaslepkami

boconek03
18-01-2020, 14:45
Czyli np Frontrock plus?
A brak tej twardej powierzchni wpłynie na jakość całej elewacji?
Nie będzie biedronek ale czy nie będzie za miękko?
Nie rozumiem za bardzo czemu ma słuzyć ta twardsza warstwa.

Tomek W
27-01-2020, 10:59
Czyli np Frontrock plus?
A brak tej twardej powierzchni wpłynie na jakość całej elewacji?
Nie będzie biedronek ale czy nie będzie za miękko?
Nie rozumiem za bardzo czemu ma słuzyć ta twardsza warstwa.

Wierzchnia warstwa utwardzona zabezpiecza dodatkowo przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast wystarczającym produktem jest już sam produkt FRONTROCK PLUS w jednej gęstości. Nie będzie jak to nazwałeś"za miękko"

Co to efektu biedronki to zazwyczaj pojawia się on w momencie kiedy zwykłe kołki zostaną zbyt głęboko wpuszczone w warstwę izolacji. Jeżeli kołek zakotwisz odpowiednia 2-3mm w izolacji to efekt biedronki nie powinien wystąpić.

Oczywiście na rynku są łączniki mechaniczne które sprzedawane są już z zaślepkami z wełny np. ECO DRIVE W. Podejrzewam że wielu producentow łączników ma już w swojej ofercie takie kołki .

także śmiało możesz stosowac zarówno FRONTROCK SUPER jak I PLUS.